07.12.2016

Concurs cu premiu o carte tradusa si semnata de je

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Ca sa stabilim din start de ce fac acest concurs alimentat de o masiva infatuare: pentru trafic, fireste, caci ma stiti doar…

De ce dau premiu o carte tradusa de mine (China moderna, editura Niculescu)? Pai ce pacatele mele sa dau ca premiu daca nu, puteti crede sau nu, e o chestie de care sunt mandru? Faza cu autograful meu e, evidamont, optionala :)

Pentru acest concurs  exista o singura regula: cine vrea sa participe trebuie sa preia leapsa de mai jos pe blogul sau si sa puna link catre aceasta postare, de acilea de pe chinezu.

Leapsa vine de la Laurentiu Elena: ce animale au fost intr-o viata anterioara candidatii la presedintie. Raspund, dar fara sa argumentez raspunsurile. Caci asa mi se pare mai fun :)

1. Traian Basescu – sarpe
2. Mircea Geoana – cuc
3. Crin Antonescu – labrador
4. Sorin Oprescu – porcusor de Guineea
5. Gigi Becali – hiena
6. Corneliu Vadim Tudor – facocer
7. Kelemen Hunor – bibilica
8. Eduard Manole – molie
9. Remus Cernea – casalot
10. Ovidiu Cristian Iane – cotofana
11. Constantin Rotaru – vaca
12. Constantin Ninel Potarca – pelican

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

chinezu vostru si chinezu lor

Nu stiu cum sa va spun, da’ Top Gear rulzzzz!

35 comentarii

  1. miercuri, 11 noiembrie 2009, 11:03

    Eu , de exemplu , pot argumenta raspunsurile?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. miercuri, 11 noiembrie 2009, 11:16

    @Pavel
    poti sa faci ce vrei tu, cum vrei tu, cand vrei tu si de ce vrei tu :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. miercuri, 11 noiembrie 2009, 11:18

    Maistre cel care ti-a dat LEAPSA e barbat si in cheama LAURENTIU! Nu e femeie! ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. miercuri, 11 noiembrie 2009, 11:18

    ok sefu :P

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. miercuri, 11 noiembrie 2009, 11:23

    @artistu
    :)))))))))))))))))))
    merci, corectez

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. miercuri, 11 noiembrie 2009, 11:28

    […] 2009 noiembrie 11 tags: animale, Chinezu, prezidentiale by Alexandru Marin De la Chinezu imi permit sa preiau […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. miercuri, 11 noiembrie 2009, 11:31

    mi-a fost greu sa gasesc pt. Kelemen Hunor :-)))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. miercuri, 11 noiembrie 2009, 11:36

    […] Noi.11, 2009 in blogging, de pe net, politichie url_site="http://pavel.romascani.ro/?p=1671"; Chinezu oferă o carte tradusă de el şi o leapşă. Leapşa o iau singur. Cartea sper să o primesc de la […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. miercuri, 11 noiembrie 2009, 11:39

    Eu sunt nouă în treburi din astea.Şi am o nedumerire.Tu cum ştii că cineva a preuat leapşa şi participă la concurs?
    Sunt foarte interesată de China modernă :-P…cu autograf

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. miercuri, 11 noiembrie 2009, 12:01

    @sebra
    daca scrii pe blog la tine si pui linkul
    http://chinezu.eu/2009/11/11/concurs-cu-premiu-o-carte-tradusa-si-semnata-de-je/
    apare aici la mine track backul
    asa cum vezi mai sus alea cu
    Ce animale!
    si cu
    Ce animale au fost…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. miercuri, 11 noiembrie 2009, 12:03

    […] This post was mentioned on Twitter by chinezu and chinezu, Arcana Pavel. Arcana Pavel said: Vrea trafic , da o carte si o leapsa RT @chinezu Concurs cu premiu o carte tradusa si semnata de je http://sp2.ro/7f954e […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. miercuri, 11 noiembrie 2009, 12:12

    Social comments and analytics for this post…

    This post was mentioned on Twitter by chinezu: Concurs cu premiu o carte tradusa si semnata de je http://sp2.ro/7f954e

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. miercuri, 11 noiembrie 2009, 12:12

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. miercuri, 11 noiembrie 2009, 12:42

    ma chinezule cum dracu sa faci o ciara-pelican?!? :))))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. miercuri, 11 noiembrie 2009, 12:43

    pardon CIOARA!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. miercuri, 11 noiembrie 2009, 12:46

    Argumentare Basescu – de ce sarpe:

    Nu pentru ca are limba ascutita, nu pentru ca e lung ci pentru ca-si schimba pielea in functie de conditii.

    La promisiuni are o piele, dupa alegeri si-o da jos.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. miercuri, 11 noiembrie 2009, 12:55

    […] Scris de sebra pe 11/11/2009 Preluată de la chinezu […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. miercuri, 11 noiembrie 2009, 13:27

    […] Link catre concurs: chinezu.eu […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. miercuri, 11 noiembrie 2009, 14:45
  20. miercuri, 11 noiembrie 2009, 20:50

    Nu stiu de ce dar vad ca track backul meu nu a aparut inca … ma rog, ce vroiam sa zic e ca ale mele raspunsuri par cele mai interesante si da, merit sa castig … macar un premiu de onoare! :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  21. miercuri, 11 noiembrie 2009, 21:12

    Si cand imi oferi premiul? :P

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  22. miercuri, 11 noiembrie 2009, 21:18

    晚安 =buna seara Chinezule,
    când se încheie concursul si cum aflam cine a câstigat? pe mine nu m-a felicitat înca nimeni :-) dar raspunsurile mele sunt mai interesante decât ale lui Ionut :-))
    再见

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  23. lol
    miercuri, 11 noiembrie 2009, 21:26

    Bre!! si eu daca nu am de ăsta blog, adicătelea, rămân fără carte!! Asta este discriminare mă plâng la Haga !!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  24. miercuri, 11 noiembrie 2009, 21:27

    Pe twitter a zis ca vineri … dar stai asa … de ce nu-mi apare site-ul aici!? Aoleu … stai asa:

    http://ionut-puerava.blog.com/2009/11/11/mai-animalule/

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  25. miercuri, 11 noiembrie 2009, 21:28

    Carmen ha! Cum poti spune asta? Ce animale sunt ale tale? Basescu – vultur plesuv? ceva mai evident nu puteai gasi!?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  26. miercuri, 11 noiembrie 2009, 21:41

    Ionut -tu spui ca animalele mele nu sunt „evidente”?! ale tale sunt însa…exagerat de ciudate! :-)
    Îti tin pumnii…poate câstigi tu… sau eu…sau altcineva. De amuzat ne-am amuzat toti!
    O seara buna tuturor!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  27. miercuri, 11 noiembrie 2009, 22:42

    hai mai ca exagerez intentionat … chiar nu tin sa castig, dar e amuzanta competitia si fac eu pe cocosul! :)

    cine merita o carte s-o castige … eu as alege un adolescent! :) adica depinde de carte … ma rog, sa aveti bafta!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  28. joi, 12 noiembrie 2009, 06:19

    sa traiesti ! te trec la blogroll „asiaticule” !!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  29. joi, 12 noiembrie 2009, 18:01

    Am vazut azi noapte un documentar BBC pe un 102 Full HD despre China… de… imi venea sa plec in momentul ala !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  30. joi, 12 noiembrie 2009, 21:28

    dragilor,
    ma intreaba unii altii cand anunt castigatorul
    numai ca nu am cum sa anunt un castigator
    nu am cum
    pentru ca, pentru mine, toti cei care ati preluat leapsa sunteti castigatori
    asa ca toti cei vizati sunt rugati sa dea un mail pe cristi.china pe gmail ca sa facem cuvenitele aranjamente cum sa primiti cartea
    si multumesc mult!!!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  31. joi, 12 noiembrie 2009, 22:25

    @Carmen
    zau daca am vazut unde ai scris…
    sunt io chior sau ce???

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  32. vineri, 13 noiembrie 2009, 15:58

    Trimit mail luni pentru ca acum nu stau mult pe net , iar pana luni nu mai intru si nu vreau sa vorbesti de unu singur prin mail :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde