09.12.2016

Băsescu pătrunde adânc bloggerii…

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Am susţinut ideea World Blogging Forum încă de la început, la nivel teoretic, pentru că mi se părea o iniţiativă foarte bună. Şi mi-am luat scatoalcele corespunzătoare pentru poziţia mea. Evenimentul va fi unul puternic, fără îndoială. Numai că recent anunţata prezenţă a lui Băsescu în deschidere, ca speaker, mă scârbeşte teribil.

Dar mai bine să nu mai zic nimic. Şi să vă întreb pe voi: să ne simţim mândri ca bloggeri că vine preşedintele să ne vorbească fix în campania electorală după ce 5 ani l-a durut la bască? Puteţi să nici nu răspundeţi…

PS Înţeleg perfect raţiunea organizatorilor de a-l aduce pe Băsescu. Dar nu o accept câtuşi de puţin.

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Propun ca hăhăitul lui Băsescu să devină imn oficial

Cum face Oprescu campanie lui Băsescu pe google

16 comentarii

  1. luni, 9 noiembrie 2009, 12:32

    […] This post was mentioned on Twitter by chinezu, Andy Mihail. Andy Mihail said: RT @chinezu: Băsescu pătrunde adânc bloggerii… http://sp2.ro/2d8964 […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. luni, 9 noiembrie 2009, 12:36

    i-ar eu am o intensa rupere de pula fata de acest minunat festival al tepelor rromanesti:))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. luni, 9 noiembrie 2009, 12:36

    desigur, e ‘IAR”

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. gbonline
    luni, 9 noiembrie 2009, 12:39

    eu impartasesc ruperea lui Arhi (cu tot cu corectura) :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. luni, 9 noiembrie 2009, 12:39

    Cred că au insistat foarte, foarte, foarte mult până l-au adus. ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. luni, 9 noiembrie 2009, 12:43

    kkt. a zis sa nu rateze o chestie electorala.
    nu-i onlainu’ ca oflainu’

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. luni, 9 noiembrie 2009, 12:51

    E simplu : te patrunde atat cat ii dai voie . Si apropos de” ratiunea alora ” ii inteleg si eu : e foame mare.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. luni, 9 noiembrie 2009, 12:53

    aşadar… vă chem la mine la petrecere, însă abia apoi vă spun că trebuie să purtaţi tricourile de la sponsor:))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. luni, 9 noiembrie 2009, 12:58

    dar poate vor fi si restu … chiar si ciudatul ala cu parul lung de-i independent si vroia scoaterea icoanelor din scoli! sa vezi cand si-or aminti babele cine e ala ce o sa-l voteze … sau nea Jiji!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. luni, 9 noiembrie 2009, 13:01

    Salutare Chinezule,

    Evenimentul a primit girul pentru a fi Organizat sub Înaltul Patronaj al Preşedintelui României. Este vorba de institutia prezidentiala si suntem onorati sa-l avem invitat pe un presedinte al Romaniei.

    Nu facem politica si nu vrem sa intram in discutii cu teme politice. Am fi fost onorati de institutie oricare ar fi fost presedintele deoarece el are un rol reprezentativ – ii reprezinta pe Romani.

    For the record, la eveniment sunt invitati si alti bloggeri din spectrul public, oameni care merita la fel de mult respect.

    Noi ne asteptam la reactii civilizate fie ca va fi vorba despre Traian Basescu sau Ion Iliescu – in fond, bloggeri din toata lumea sunt cu ochii pe Romania si nu pe campania electorala sau pe reglarile de conturi nelipsite in presa sau pe net.

    Iti multumim pentru sprijin si te asteptam maine la lucrari!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. luni, 9 noiembrie 2009, 13:03

    Nu raspund.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. luni, 9 noiembrie 2009, 13:22

    păi deh, doar e campanie. electorală sau de altă factură…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. luni, 9 noiembrie 2009, 13:26

    e campanie frate…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. luni, 9 noiembrie 2009, 15:46

    Mai intai: festivalul e o chestie cam sovietica, sau cel putin asa era in tineretea mea. deci nu poate fi separata de politic.
    Doi: daca cineva are de gand sa vina si sa faca campanie, o face pe barba lui. Dar ar trebui sa se gandeasca la oamenii care au venit acolo PENTRU ALTCEVA. Se poate lasa cu huiduieli.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. lol
    luni, 9 noiembrie 2009, 23:06

    Nu sunt blogger sunt plimbăreţ pe bloguri. Iţi mulţumesc doamne!! Dar nu pot sa mă abţin, daca nu intri in rahat cu base nu esti Bloggar? Oare?. Asta este prea mult!!!!!!!! Merg pe blogurile care ii ciufulesc pe tonţi si pe toti, politicieni, partide, ‘candindati’, la rand si ne preferenţial. Mă feresc ca de dracul de blogurile dedicate politic unuia sau altuia. Din când in când pe blogurile unde mă plimb apar postacii de serviciu si atunci se urca spumele marii pe mine. Acum sunt aşa de otrăvit încât pot sa fiu chiar veninos, daca sar peste cal va rog sa mă scuzaţi!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. marți, 10 noiembrie 2009, 13:42

    […] Sunt la World Blogging Forum un eveniment controversat din punct de vedere al organizarii, cu implicatii politice explicate bine si succint de Chinezu. […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde