11.12.2016

Povestea lui Rila, iepurasul de plus

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Mara mea cea minunata are aproape 5 ani. Jucaria sa preferata este un ursulet de plus, jerpalit ca vai de el, pe care noi, parintii, l-am cusut si rascusut, si pe care il are de nici noi nu mai stim de cati ani (vai, cum suna asta la cei nici cinci ani ai Marei :)). Pe ursulet il cheama, cum altfel, Rila. Botezat de Mara, normal.

Ieri seara, Mara mea avea chef de vorba. Si printre minunatiile pe care ni le-a zis, cea care ne-a topit de tot a fost „l-am crescut sigura pe Rila si l-am crescut foarte bine”, fraza spusa pe un ton care nu admitea nici un milimetru de replica. O minunata :)

Tot aseara ne-a mai spus ca „daca gandesti negativ, nu ajungi nicaieri”. Am intrebat-o de unde stie. Raspunsul dat pe un ton nonsalant a fost „de la desene”…

Foto: Mara cu Rila, pozand pentru IPhone :)

mara cu rila

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Culmile blogosferei (via @Makavelis)

Invatatoarea mea

12 comentarii

  1. joi, 5 noiembrie 2009, 17:57

    Iti seamana foarte bine vaz.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. joi, 5 noiembrie 2009, 17:57

    Sa-ti traiasca si sa te tot topeasca :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. joi, 5 noiembrie 2009, 18:06

    Awesome kid is awesome :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. joi, 5 noiembrie 2009, 18:13

    merci, dragilor :)
    daca aveti si voi prunci, sa va traiasca minunati si frumosi
    daca nu, urarea ramane valabila cand o sa aveti :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. joi, 5 noiembrie 2009, 18:27

    Dar Rila arata mult prea bine fata de cum l-ai descris … nu cumva esti gelos pe el? :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. joi, 5 noiembrie 2009, 18:39

    @ionut
    pozele intotdeauna te fac sa arati mai bine ca in realitate
    asa e si cu Rila :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. joi, 5 noiembrie 2009, 18:54

    Sa-i spui Marei ca Rila e una dintre cele mai vizitate manastiri din Bulgaria. E intr-o locatie foarte frumoase, in munti. Sa-ti traiasca si sa te tot uimeasca :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. joi, 5 noiembrie 2009, 19:09

    @Radu
    mai da’ ce cucernic suntem :))
    merci, frate, merci :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. joi, 5 noiembrie 2009, 22:29

    Ai cel mai bestial copil din lume :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. joi, 5 noiembrie 2009, 22:38

    @Oana
    apoi sa stii :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. lol
    vineri, 6 noiembrie 2009, 15:41

    Mesaj pentru Mara: atunci când o sa fi mare si o sa dai iama in CD-urile Chinezului sa şti ca poza ta in a.d. 2009 noiembrie ziua a 6-a mi-ai înmuiat inima si pentru un moment am uitat tot ce este urat azi.
    Mulţumesc! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. joi, 26 noiembrie 2009, 04:03

    sa-ti traiasca strunfii… Inseamna ca se uita la desene bune si nu cele rele:)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde