02.12.2016

Cum ar fi să exite impresar pentru bloggeri?

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Discutam aseară pe YM cu Cristina Bazavan despre „Amintiri din Epoca de Aur” a lui Cristi Mungiu şi despre cum au scris bloggeri despre film. Şi din vorbă în vorbă am făcut haz despre cum ar fi să existe meseria de impresar pentru bloggeri.

Chiar, cum ar fi? După minte mea, nu ar fi chiar o idee catastrofală. Dar no, îmi depăşesc masiv competenţele în această problemă. De aia vă întreb pe voi.

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

5 invitaţii pentru oameni cu suflet

Amintiri din Epoca de Aur, take 2

11 comentarii

  1. marți, 20 octombrie 2009, 09:32

    pai Ionut Oprea ce e? :-)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. marți, 20 octombrie 2009, 10:16

    ideea nu e rea. pt ca daca unii bloggeri sunt buni la scris altii la SEO altii se pricep la vanzare.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. marți, 20 octombrie 2009, 10:57

    Impresari există doar pentru artele spectacolului. În zona scrisului, există cîţiva – puţini – care ar dori şi ar sprijini apariţia unei noi categorii – agentul literar. Deocamdată se ocupă autorii înşişi de operele lor şi editurile – care se ocupă, nu toate.
    Pentru bloggeri nu ştiu dacă ar fi cazul. Nu e imposibil de făcut, dar eu cred că ar contrazice esenţa bloggingului, care e o întreprindere personală. Nu mi-ar plăcea să-mi spună impresarul „Pentru mîine scrie o postare cu melci (sau buburuze sau corupţie sau meteo sau orice) că face trafic”. Dar cine ştie încotro vor merge lucrurile?

    Thumb up 1 Thumb down 0

    Răspunde
  4. matilda
    marți, 20 octombrie 2009, 11:28

    Doamna Lucia Verona are dreptate . Ar trebui să dăm şi şpagă ?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. marți, 20 octombrie 2009, 11:37

    Nuş cum să zic da eu prestez de juma de an ca piaristă pentru distinsul blogger http://www.blegoo.com. Deci se poa … mai la mişto sau mai la serios …

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. fanel
    marți, 20 octombrie 2009, 12:03

    @blegoopr: De aia blogul ala a stat in metastaza cat a lipsit shefu;)

    @dragos:buna intrebare :)))

    @chinezu: nu poti sa impresariezi bloggerii pentru ca ei au prea multe impresii :))=))…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. marți, 20 octombrie 2009, 20:13

    Exact asta ne lipsea

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. lol
    marți, 20 octombrie 2009, 22:10

    @ Lucia Verona! încotro merg lucrurile ? Dumnezeu sau dracul ştie. Am trăit si fără blogosfera, trăim si cu ea, dar cum spune ardeleanul când baga pioneza sub fund. No daca trebe , trebe !!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. miercuri, 21 octombrie 2009, 00:43

    Interesant cum gasesc unul

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. joi, 22 octombrie 2009, 12:37

    Ba sa stii ca ar fi o idee foarte buna! DE CE? Pentru ca in blogosfera exista mereu oameni cu viziune si oameni cu talent la scris. Ei aia cu viziune ar trebui sa fie impresarii, iar ceilati ARTISTII impresariati!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. joi, 22 octombrie 2009, 16:23

    impresari pentru bloggeri sa ce?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde