29.06.2016

Dilema lui Zoso

Dilema pe dracu. Nu e nici o dilema. Am dat titlul asta pentru ca, n’asa, din titlul atragem trafic pe bloguri, trafic pentru care toti ne spetim intr-o masura mai mare sau mai mica, unii intr-o maniera care nu le face cinste nici lor si nici blogosferei…

Back to the point. Faptul ca m-am dus sa ma vad cu mogulul Dan Voiculescu, la invitatia lui, a starnit oaresce valva printre internauti. Zoso a scris ceva la el legat de aceasta intalnire, postare „sinistra” care a disparut la un moment dat. Ceva resetare de server sau alte cacatisuri de astea tehnice, nu ma intereseaza. Treaba lui Zoso ce face la el pe blog, fix la basca trebe sa il doara de ce zic altii.

Numai ca Voiculescu a postat la el pe blog cum ca ceva nu e in regula cu disparitia postului. Ma rog, chestiune de gusturi, io nu m-as fi bagat sa zic asa ceva pentru ca, ma stiti, sunt adeptul viguros al principiului fundamental blogosferistic: fac ce vrea muschiul meu, atata vreme cat nu incalc legile tarii noastre dragi.

In fine, cam asta a fost pe scurt. Apoi a urmat un schimb de twitturi intre Zoso si Dan Voiculescu, in care cel din urma il invita la o intalnire „barbateasca” fata in fata pe primul. A ramas in coada de peste toata chestiunea.

Buuuuun. Acum Zoso are doua variante.
1. Sa mearga la intalnire cu mogulul.
Pfoaaai ce o sa inceapa cei mai saraci cu duhul din blogosfera cu texte gen s-a vandut mogulului, a luat valiza, a semnat cu diavolul. Astea venind de la cei pentru care daca bei o cafea cu Dragos Stanca inseamna ca deja ti-ai stampilat pe tricou F5, sau daca ai dat mana cu Orlando Nicoara, e clar ca te culci seara pe o perna cu mutra lui Sarbu.
2. Sa nu se duca. Moment in care mare parte din cei ce ar fi comentat mai sus ar zice ca Zoso nu are cojonesc, ca numai gura e de el si alte abureli ametite de gen.

Bai Vali, io zic sa te duci. Ca sa arati tuturor ca ti se rupe. Si ca tu oricum faci ce vrea muschiul tau, ca de aia esti, asa cum zici tu, the blogfather. Nu de alta, dar zau ca daca stam sa ne uitam in gura tuturor, parca cam incep sa ne doara dintii…

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

De ce nu Crin?

Poate ai şi tu un mesaj pentru Marea Neagră

34 comentarii

  1. luni, 12 octombrie 2009, 11:09

    da, o sa ma duc, o sa fiu eu, el si sergiu andon, care o sa traduca si sa o sa imi explice tot.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. luni, 12 octombrie 2009, 11:56

    eu nu prea inteleg de ce intalnirea cu dan voiculescu constituie un asa mare act de curaj…in fond omul nu e hitman sau mai stiu eu ce :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. luni, 12 octombrie 2009, 12:02

    shh, omul e un securist dovedit de o agentie pe care a inchis-o ulterior. macar la hitman stii la ce sa te astepti.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. luni, 12 octombrie 2009, 12:22

    :) da, stiu. dar oricum, antecedente pozitive exista (autorul postarii de mai sus de exemple), deci presupun ca exista ceva sperante..

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. luni, 12 octombrie 2009, 15:55

    Nu vad ce mare act de curaj constituie intalnirea asta. Am urmarit si eu discutia pe twitter. Omul i-a facut o invitatie cat se poate de galant iar bozo i-a raspuns (si vad ca inca se comporta la fel) ca un adolescent care vorbeste cu fostul lui profesor (maaare bulangiu) de matematica.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. luni, 12 octombrie 2009, 16:21

    eu nu vad de ce trebuie sa ai iq peste 50 ca sa fii in stare sa scrii un nume corect.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. luni, 12 octombrie 2009, 16:21

    eu nu vad de ce trebuie sa ai iq peste 50 ca sa fii in stare sa scrii un nume corect. daca esti prea prost si confunzi literele, il iei cu copy/paste.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. Mircea
    luni, 12 octombrie 2009, 16:37

    Sunt curios cum iese. Intotdeauna am avut senzatia ca unii au sange numai din spatele monitorului. Mi se pare ca Zoso a inceput sa caute scuze: ca vine Andon, ca e dovedit de cutare, ca iar s-a stricat baza de date. Ori, din ce vad pe twitter, initial acceptase. Ce draq s-a intamplat intre timp, un atac de panica? Ia un Xanax si mergi, tati!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. luni, 12 octombrie 2009, 16:41

    Hai ma ZOSO intalneste-te cu omul. iti garantez ca nu te mananca. :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. Dietrich
    luni, 12 octombrie 2009, 16:46

    Zoso fii barbaaaat/ Zoso fii barbaaaat!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. luni, 12 octombrie 2009, 16:49

    Aooooleu, ofticosule, nebunule! Vezi, iar te comporti ca la 15 ani, te ataci si ataci la randul tau. Nu incercam sa scriu numele nimanui in comentul de mai sus ci faceam o analogie… si nu inteleg de ce trebuie sa ai iq peste 50 ca sa intelegi o analogie atat de simpla(ca sa iti fie mai simplu, scrie mami, acolo la google „bozo” si apasa „ma simt norocos”). Ma intreb daca si fata in fata esti la fel de rau.
    P.S. ca tot iti place Andon, vezi ca e pe antena 3(acum)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. luni, 12 octombrie 2009, 17:19

    mircea, am facut asta acum vreo 2 ani, parca. oamenii de genul asta nu au constiinta sau logica. ei o stiu si o tin numai pe a lor. am sanse mai mari sa conving un perete ca e crocodil decat sa rationez cu un asemenea om.

    si da, in fata sunt si mai rau.

    cronos, impaca-te cu gandul ca sunt altii mai destepti ca tine si ca glumitele tale sunt pentru in faţa blocului sau pentru prietenii cu iq subunitar. analogie? mars in pula mea, tu nu stii sa citesti si o dai in cuvinte citite in carti straine!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. luni, 12 octombrie 2009, 17:24

    Esti o bestie! Raule!! Vezi, iar ataci! Latri ca un chihuahua furibund. Hai demonstreaza-ne ca sti si sa musti. Pana atunci: Aport!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. luni, 12 octombrie 2009, 17:32

    ma confunzi cu tatal tau. sorry, nu e cazul.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. Mircea
    luni, 12 octombrie 2009, 17:34

    Adica te-ai vazut cu Voiculescu, fratie?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. luni, 12 octombrie 2009, 17:36

    nu, m-am vazut cu altii de factura lui. http://img.zoso.ro/events/bloggeri-si-politicieni-2007/

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. luni, 12 octombrie 2009, 17:45

    Ma dezamagesti! Nu te-am considerat niciodata un geniu, dar tu imi dai niste raspunsuri prostesti! Stii ceva: poate ca ar fi mai bine sa nu te intalnesti cu Voiculescu! Serios, te faci de rusine frate! (si sa nu imi spui ca acum te confund cu mama, am inteles, vrei sa ma jignesti, sunt jignit si suparat. sa iti dau un pont: nu ma mai baga in seama, pe principiul „cel mai destept cedeaza”o sa pari si tu mai inteligent )

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. Mircea
    luni, 12 octombrie 2009, 17:54

    Zoso, e ca si cum ai spune ca nu mai faci sex pentru ca ai prins una naspa intr-o noapte. Desi, la drept vorbind, aia din poze par mai buni la pat politic decat mogulul.

    Dar nu asta e ideea. Ideea e ca tu reprezinti o-line-ul, fratie. Si ca esti rege de dimineata pana seara pe-aici, prin on-line. Dar intr-o zi vine mogulul, care e regisor prin real-life, si zice: hai frate, fata in fata. Treaba e ca daca tu zici pas, toata gloria on-line-ului e vax albina. On-line-ul e o forma de onanism – asa vor zice mogulii. Si Voiculescu castiga, pentru ca va putea spune: ”Eu l-am invitat, macho, onest, la discutii. N-a venit si ma injura in continuare pe nu stiu ce blogusor”. Ideea e ca pierde on-line-ul, Zoso. Parem niste pulifrici.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. luni, 12 octombrie 2009, 17:57

    cronos, continui sa fii agramat.

    mircea, hai mah, ii las pe darius sau pe lars sa ii aplice, vitejeste, niste pupaturi in dos. lui ii place, ei fac niste bani cinstiti, treaba merge inainte.

    am priceput ce spui, nu tre sa ma continuam, ca pica serverul chinezesc de atatea comentarii.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. luni, 12 octombrie 2009, 18:12

    De data asta parca e mai bine, bravo! Vezi, inveti sa fii rau! Maine, daca vrei, te invat cum sa faci sa nu ai emotii cand te intalnesti cu mogulu’:D! Acum ies si eu la o berica, ma scuzi:-*

    Mircea, comparatia cu sexul nu a fost atat de buna! Ma indoiesc ca face!

    P.S. Zoso, saptamana viitoare, as vrea sa vorbim un pic de copilaria ta. s-ar putea sa gasim sursa problemelor tale, si cine stie, dupa aia bem berea impreuna.
    I will get you a life, I promise!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  21. Mircea
    luni, 12 octombrie 2009, 18:18

    Spune ma ca esti sociopat, cum o dai si pe frontispiciu, ca-i motiv de mandrie printre toti idiotii veseli din jur. Chiar e! Dar nu mai sari pe lars si darius cu picioarele ca esti tu sociopat. Mogulul castiga, chiar daca tu vei gasi vinovati in stanga si in dreapta.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  22. luni, 12 octombrie 2009, 18:26

    nu sunt sociopat, dar nici sadic nu sunt.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  23. luni, 12 octombrie 2009, 18:26

    […] cur ca sa faca un maaaaaare pas inainte. Ia sa vedem cui o mai dam : Adi Zabava – fiindca o vrea , Chinezu – fiindca o sa-i placa , Mihnea – asijderea Related Posts:M-aleargă Voxpublica ? Hmmm…De ce nu […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  24. lol
    luni, 12 octombrie 2009, 21:08

    @Zozo, şti!! si eu am fost securit. Noi i-am dat pe ruşi afară din tara in 1964. Ungurii, cehi, polonezii, nemţii au trebuit sa aştepte pana sa indurat de ei tarul Gorbaciov in 1989. Aştept mulţumirile tale pentru ca poţi sa eclubezi ce vrei. In 1989 am fost tot noi !!. Cei care am aparat tara!!. Si armata a fost cu noi si agramaţii care au învăţat sa manevreze o arma. Si scriu ca o cizma!!!!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  25. lol
    luni, 12 octombrie 2009, 21:48

    Eu nu mă fac ca lucrez!!! Ca intelectuali care se dădeau in stamba la TV in decembrie ’89. Si după aia sa ajungă din strungari cu Stefan Gheorghiu boieri cu conace si nici nu am praduit tezaurul cultural al tarii, probabil pentru asta este nevoie sa fi gramatic !!! Se pare ca este rentabil persevereaza!!!!!!!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  26. marți, 13 octombrie 2009, 13:55

    cand a venit vorba de zoso s-a adunat si lumea ca la muste sa lase comentarii.dar,m-a distrat „duelul” verbal dintre el si Cronos.

    savuroase chinezarismele astea:-D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  27. marți, 13 octombrie 2009, 14:36

    Doar daca imi permite proprietarul! Am si eu un anunt de campanie electorala!

    Votati-ma ca sa-i umflu banii mogulului Voiculescu !
    N-am program electoral, n-am viziune, blogul meu e varza dar am nevoie de bani pentru tigari si pentru bere … promit doar ca voi cheltui foarte rapid toti bani.
    La http://danvoiculescu.net/blog/votati/, un simplu click la sectiunea Bloguri specializate – “Istoricul zilei” si berea in cinstea domniilor voastre o beau!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  28. marți, 13 octombrie 2009, 14:48

    Bre chinezule bag seama ca matale ai chef sa vezi lupte (de idei) in ultimul timp si a inceput sa iti palca sa ridici „mingii” la fileu! ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  29. marți, 13 octombrie 2009, 20:27

    @foso..pardon, zoso
    „analogie? mars in pula mea, tu nu stii sa citesti si o dai in cuvinte citite in carti straine!” – prostanul tot prostan. Halal exprimare a unuia ce se crede un exponent al on-line-ului românesc. Păi dacă aş fi DV nici să mă ştergi în fund după o căcare straşnică, nu te-aş lăsa..

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  30. marți, 13 octombrie 2009, 20:45

    petardel, nu te-ai saturat de supt pula si mai vrei?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  31. marți, 13 octombrie 2009, 22:46

    Deci da. Chinezule, a căzut guvernul bocdoi. În România, desigur.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  32. miercuri, 14 octombrie 2009, 12:49

    Haha, „barbateasca”. Mogulul e barbat :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  33. miercuri, 14 octombrie 2009, 17:15

    inca un blog in care zoso comenteaza cu injuraturi.
    si in un post despre zoso.
    2 in 1.

    Traim in Romania si asta ne ocupa tot blogul!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  34. miercuri, 16 noiembrie 2011, 02:03

    Atat va intreb: mai mare dovada de prostie decat asta de-aici se poate imagina?
    http://optimvs.wordpress.com/2011/11/16/zoso-hipsterul-care-uraste-hipsterii/

    Adica totusi, ce sa caute la o intalnire cu Voiculescu un prost care injura hipsterii fara sa-si dea seama ca el e hipsterul prin definitie? :lol:

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde