05.12.2016

Baimareanul din mine e foarte, foarte happy

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Dupa cum, preuspun, multi dintrei cei care reveniti la chinezu.eu stiti, sunt un impatimit fan al sportului. Atat de impatimit incat ma incapatanez sa bag bani seriosi in www.sportlocal.ro cu gandul ca odata si odata tot incep sa mi-i scot. Pe langa faza cu sportul, o am si pe asta cu baimareanul din mine, care baimarean o sa raman forever, indiferent cati ani de strainataturi o sa am.

Baimareanul din mine are acum un motiv extraordinar de bucurie. Pentru ca Reminul nostru minunat (echipa de rugby care se numeste acuma CSM Stiinta) a ajuns in finala campionatului. Si va juca cu eterna rivala Steaua. Pe 26 septembrie, pe stadionul Arcul de Triumf. Ocazie cu care fac un apel la toti cei ce simt maramureseneste sau simt rugbyieste sa ne adunam la marele meci si sa ne simtim bine, indeferent ce s-a intampla.

Un alt baimarean pierdut prin Bucuresti cum sunt io, Andrei, a si facut un blog special pentru finala asta, initiativa pe care o sustin din toata inima.

Hai Remin! Ca noi o sa fim acolo!

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Da’, tu Oana, tu, hai ca le ai cat de cat cu scrisul!

Categoric cea mai misto saptamana sportiva din viata mea

10 comentarii

  1. duminică, 20 septembrie 2009, 11:57

    Haidati toti in capitala, sa vedem echipa locala ! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. duminică, 20 septembrie 2009, 13:42

    Am intrat pe sportlocal.ro si mi se pare super tare.
    Sper sa se dezvolte in continuare site-ul si sa maearga bine.
    Succesuri multe!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. duminică, 20 septembrie 2009, 16:03

    Merci de sustinere, Chinezule ! Era evident ca o sa te avem partener in promovarea evenimentului da` si ca suporter aprins, in tribuna !
    Hai Baia Mare !!!!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. duminică, 20 septembrie 2009, 20:10

    si eu ma bag! si mesaros asta a scris super text. hai sa ne vedem acolo. si sa aducem cat mai multi din baia mare pe stadion.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. duminică, 20 septembrie 2009, 20:12

    Chinezu bine te-am regasit. bravo voua pentru joc. am o intrebare care mă „roade” de mult sa ti-o pun. pe vremuri acu vreo…hmm mai multi ani erau 2 chinezi in Baia Mare. esti cumva …celalalt chinez? :) ca unu dintre cei doi mi-e nepot.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. duminică, 20 septembrie 2009, 20:36

    @KooKooL
    misto slogan :D hai ca ne adunam incet incet

    @iulian
    merci, merci
    succesuri si tie :D

    @Andrei Meszaros
    ioi dragule, daca ai stii cat mi-i de dubdit curu de scaunele de pe arcul de triiumf… :D

    @jock
    la ce am vazut in pozele de la tine de pe blog, tu ai putea intra in teren sa joci la remin :D

    @codeus
    neeee, un sunt din aia
    sunt doar infiltrat intre ei
    cu numele :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. duminică, 20 septembrie 2009, 20:53

    apoi daca e musai ma bag si io la un placaj si o gramada! promit ca saptamana asta imping mai mult la sala, ca sa fiu in forma! it’s a deal!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. duminică, 20 septembrie 2009, 22:43

    Performanta Reminului i-a extaziat pe multi dintre noi,baimarenii.Dar se uita un lucru foarte important.Se uita de Mineru’ nostru drag.Echipa e in pragul desfiintarii si nimeni nu face nimic.Personal,mor de ciuda ca nu pot face ceva pentru echipa.Atat pot.Sa-mi iau bilet,sa ma duc in peluza si sa-i sustin pe baieti.Si nu cred ca sunt singurul baimarean care gandeste asa.In fine,succes baietilor de la CSM.Numai bine.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. duminică, 20 septembrie 2009, 23:59

    noroc cu baia mare ca s-a calificat in finala ca altfel uitai unde e stadionul … :p

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. luni, 21 septembrie 2009, 08:49

    @robbie
    da, ai dreptate, fc baia mare e un subiect extrem de dureros si pentru mine
    dar asta nu ma impiedica sa ma bucur foarte tare de performanta rugbistilor nostri

    @rekinoo
    asa bai, intoarce si tu cutitul in rana
    de parca nu as fi vrut sa vin cu voi la meciurile alea cu care mi-ai facut in ciuda :)
    dar daca nu s-a putut, nu s-a putut

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde