09.12.2016

Dacă Băsescu va candida independent, o să îmi crească niţel respectul pentru el

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Mă rog, vorba vine o să îmi crească respectul. Pentru că de la minus 100 pe o scară de la minus 80 la plus 100, faptul că o să crească la minuns 99 e mai irelevant decât jaluzeaua dintr-o peşteră. Dar totuşi…

Faptul că marinarul cel degrabă prădalnic de democraţie şi-ar lua inima în dinte şi pleata pe cărare şi ar merge independent ar însemna că are, dincolo de putinţă de tăgadă, nişte cojones corespunzătoare. Pentru că ar fi singurul din întreaga istorie post-revoluţionară care ar face aşa ceva, care ar fi în stare de aşa ceva. Vorbim de candidaţi cu şanse nu de Mudava and company. Iar pentru aşa ceva, indiferent cât de tare îmi repugna specimenul, ridici cât de cât pălăria.

Da’ nu cred că se va întâmpla. Vorbim discuţii aici. Că doar suntem blogger, n’aşa?

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Vine o vreme în viaţa omului când trebe să îşi ia un smart phone…

Sunteţi pregătiţi pentru UEFA Champions League în România?

Niciun comentariu încă

  1. marți, 8 septembrie 2009, 10:22

    Nu va fi o candidatură independentă decît formal, că n-are cum altfel. Independent susţinut de PD-L. Oricît va hăhăi pe tema asta, n-ai de ce să-ţi ridici pălăria. Legea a fost modificată pentru ca „independentul” de partid să poată avea reprezentanţi în secţiile de votare.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. marți, 8 septembrie 2009, 10:31

    cel mai probabil o sa ai sansa de a nu vota intre boc, base, crin, oprescu si geoana. :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. Adrian SM
    marți, 8 septembrie 2009, 10:49

    Va candida la fel de independent ca EBA…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. Daniela
    marți, 8 septembrie 2009, 14:36

    In ce consta aceasta candidatura independenta?
    Eu cred ca doar in populism. Nu exista nimic independent in candidatura lui cum nu a fost nici in candidatura fiica-si. Voi crede numai daca PDL va veni cu un alt candidat. Atunci voi crede ca Basescu e independent.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. aditza
    marți, 8 septembrie 2009, 16:47

    chiar daca ar candida independent, lumea ar zice ca e omul pdl-ului. si, pana la urma, cred ca base a aratat de destule ori ca are cojones ca altfel nu ajungeau intactul si realitatea sa fie asa contra lui – nu le-a facut jocurile!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. marți, 8 septembrie 2009, 19:08

    O sa fie un deja vu,pe asta mizeaza ei,pe avanpremiera de la europarlamentare :)
    Dupa ce si-i ia racolat pe unguri si secui,acum pe tigani,mai tot timpul pe tarani,de tineret se ocupa eba,iar pensionarii, bietii, se gadila si cu un pui congelat :(
    Independentul are planul batut in cuie demult,ai vazut cum isi intoarce fata si spre guvernanti,ba si spre fostii(primul munistru),la Ford? Toate astea sunt gesturi bine studiate care prostesc pana la urma…
    Al’dracu pezevenchi…!N-om scapa de el curand :(

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. miercuri, 9 septembrie 2009, 08:31

    Oricum sustine PDL la el… pt. ultima oara ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. miercuri, 9 septembrie 2009, 10:24

    Nenea Base independent, nenea Oprescu independent! Ba ma lasi! Gata s-a terminat epoca curvelor cu pesti? Mai nou e tredy sa fii „curva freelancer”! Ma duc la alegeri si o sa le scriu pe buletinul de vot exact ce cred eu despre ei! :((

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. miercuri, 9 septembrie 2009, 18:03

    „Iubiti-l pe Basescu!”, “Iubiti-o si pe Nutzi!” (Nou!!! IQ-Test pentru Patibulari, Intelectuali Publici, precum si pentru Papagali „anti-comunisti”, vezi „PUZZLE”): http://www.cascador.com/jocuri/trinom/

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. geomarz
    miercuri, 9 septembrie 2009, 18:38

    Nu ştiu ce va face Băse.
    Eu vă spun o povestioară.
    Ieri, mă dusei la Festivalul Enescu, Sala Palatului. O uvertură, un concert şi o simfonie de Bethoven. Simfonia era a 5-a cea a Destinului.
    Sala plină şi în picioare. S-a aplaudat. Succes total.
    Vine şi ministrul culturii cu o diplomă pentru dirijor. Şi un mic discurs, salutînd din partea lui şi din partea Preşedintelui Ţării pe…
    Întreaga sală a huiduit… după pronunţarea numelui care începe cu Băse…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde