08.12.2016

La mulţi ani, băăăă Adiiiiii!

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Cu Adi Hădean (foto stânga) şi cu mine (foto dreapta) e o chestie ciudată. Adică amândoi băimăreni fiind, nu prea ne-am intersectat în perioada când hălăduiam, tineri şi ferici, prin oraşul de pe malul Săsarului. Din diverse pricini. Între noi fie vorba, mă chiar enerva Adi cu emisiunile lui de pe la TV şi de pe la radio, eu având vagul feeling că e cam fiţos.

Dar apoi ne-am lovit unul de altul prin blogosferă. Şi la nivel de online pur sânge, trag nădejde că ne-am plăcut reţiproka foarte destoinic. Apoi l-am cunoscut mai pe îndelete şi pot să vă raportez că nu ai absolut nici o şansă să nu te lipeşti imediat de el şi să îţi placă de foioioioioi.

Azi e ziua lui Adi. Aşa că îi urez şi io alea alea, urări exprimate foarte prost, dar fiind din foarte inimă.

Plus că adaug moroşeneasca urare de Dumnezo să te îmburde în rai!

chinezu cu hadean

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

3 întâmplări dă Bucureşti

Nu m-a putut abţine…

9 comentarii

  1. vineri, 4 septembrie 2009, 13:00

    La multi ani! si de la mine, daca e Jagermeister in fiole atunci e numa bine
    Traiasca!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. vineri, 4 septembrie 2009, 13:57

    „Dumnezo să te îmburde în rai!”
    Imi place mult urarea, sa-ti traiasca pretenarul.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. vineri, 4 septembrie 2009, 16:28

    chinezule, îţi mulţam nealcoş, reţiproca. şi vă îmburede dumnezo în rai pă tăţ (unde io oi aştepta cu multe deţuri de horincă mărjeloasă).

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. sâmbătă, 5 septembrie 2009, 12:39

    la multi ani !!
    frummoasa urarerea cu „Dumnezo si raiul”

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. sâmbătă, 5 septembrie 2009, 22:05

    la multi ani…nu ati luat si cate o bomba yaeger?

    te astept la mine pe blog unde discutam cum raportul Oxford Analytica ingroapa presa in rahat tonomatelor romanesti…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. lol's
    duminică, 6 septembrie 2009, 00:11

    No daca ii musai! La multi ani !!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. duminică, 6 septembrie 2009, 12:34

    La Multi Ani !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. lol's
    duminică, 6 septembrie 2009, 13:03

    @razvanserbu! De ce sa ii imburde in rai ? Sa ii mai lase pe acilea, chiar daca nu ne căpătam si noi cu o tara „ghe” palinca măcar mai venim pe blog, ca vad ca se cinstesc numai domniile lor ! Drept ii ?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. duminică, 6 septembrie 2009, 20:05

    @ lol’s
    Nu-i drept, dar oricum nu-i lasă să intre in Rai cu datorii, așa că mai trebe să verse multă pălincă pe gâturile noastre ca să-i iertăm de datorii. :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde