25.05.2016

Cât de influent este chinezu? Acuma să vă văd…

Poate nu o spun îndeajuns (strike poate, garantat nu o spun îndeajuns), dar Sorin Tudor este unul din marii meseriaşi care nu se bate cu caramidă de stern că cât de meseriaş este. Ceea ce înseamnă că este un meseriaş.

El vrea să afle cine şi câtă influenţă are în blogosfera românească. Şi face un sondaj. Bun, ca orice sondaj, nu reprezintă literă de lege în sfanta carte a blogosferei. Dar e un instrument al naibii de bun pe o piaţă atât de haotică precum a noastră.

Eu unul nu cred că sunt influent. Sau, mai bine zis, sper să nu fiu influent. Nu de alta, dar la câta caterincă este aici la mine, mie nu mi-ar conveni o asemenea influenţă…

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Guvernul meu de vis (cu bloggeri, of course)

Întâmplare cu serviceul Renault-Nissan din Sibiu

Niciun comentariu încă

  1. marți, 1 septembrie 2009, 15:41

    Tocma ce-am votat cu tine. Da numa cu tine, ceea ce te-a adus pe locul unu.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. marți, 1 septembrie 2009, 15:41

    Am uitat sa precizez, beau bere fara alcool. ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. matilda
    marți, 1 septembrie 2009, 15:44

    Cel puţin pentru formarea noului guvern, ai mare influenţă ! Mi-ar fi plăcut să facă parte şi Chat Noir din acest guvern, dar dacă nu mai e loc…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. marți, 1 septembrie 2009, 15:50

    Asta ar trebui sa fie farmecul blogosferei: CA NU TE INFLUENTEAZA NIMENI (cel putin nu constient)IN CE SPUI.
    Ca poate nu-i asa, asta- alta poveste.
    Cinezule, din respect nu te votez :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. marți, 1 septembrie 2009, 15:53

    @Darius
    deci coca cola zici? bine, bai, daca insisti… :D

    @matilda
    mai putin chat si mai mult noir o sa avem noi in campania prezidentiala ce va sa vina…

    @iulian
    asa cum ma intelegi tu, bibicule… :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. teo.georgescu
    marți, 1 septembrie 2009, 16:26

    Influent, mai nene, influent!!!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. marți, 1 septembrie 2009, 17:13

    Un vot si de la mine:-)
    Pentru ca imi place alifia chinezeasca. Balsam:-)

    PS: Pt. mine Hefeweizen:-)))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. marți, 1 septembrie 2009, 21:00

    Vrei nu vrei, tot esti :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. lol's
    marți, 1 septembrie 2009, 22:18

    Gata am votat!!! Cu tine !! Da noi plimbăreţii pe blogurii, cei care facem trafic, si facem practic ierarhia reala ne baga cineva in seama!!!.
    Nu ca are vreo importanta, da daca se juca la mai mare de ce nu si noi ?
    Sau vrem egalitate da nu pentru caţei!!!
    Chinezule sa nu mă înţelegi greşit, am vrut sa pun in lumina o latura a blogurilor care in general este ignorata. Bloggari intre ei fără plimbăreţii pe bloguri nu exista, traficul contează in final, nu sondajele. Cand analizezi un fenomen cred ca trebuie sa iei in considerare toate aspectele. Postarea ta a fost o oportunitate sa trag un semnal.Mama si daca sunt băgat in seama ce fericit o sa fiu. :) Mentalitate de plimbăreţ, de!!.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. marți, 1 septembrie 2009, 22:38

    Lol’s, istoria o fac ELITELE, nu masele.
    Acelasi lucru este valabil si in BLOGOSFERA.

    Pe de alta parte, viata apartine celor MICI, iar nu elitelor.
    Acelasi lucru este valabil si in BLOGOSFERA.
    :) ; :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. miercuri, 2 septembrie 2009, 10:05

    @papadie
    io mai am alifie de aia :D am gasit una de aia veche, expirata, pe undeva prin brasov :D

    @Oana
    lasati, lasati ca tot la zahana ajung oricum :D

    @lol’s
    foarte interesant ce zici
    o sa imi permit fara jena sa te preiau

    @iulian
    ma ierti, dar zau ca suna nu stiu cum asocierea dintre ELITE si BLOGOSFERA :))))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. lol's
    miercuri, 2 septembrie 2009, 12:18

    @iulian!!! Corect da trebuie sa ai elite!!! La ora asta mă îndoiesc ca dispunem de aşa ceva. Guci si ferariuri, vile in care nu are cine sa şteargă praful ca cei MICI sunt in Spania, 4 milioane generic, ca rezultat al politicii tembele din ultimi 20 de ani, nu ca aia dinainte a fost mai buna. Snagovul plin de cacat si campioane mondiale la caiac care se pozează cu tricolorul sunt răsturnate cu şalupe de oligofreni pe lac.Nu continui ca şti si tu !!!!!!!!!!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. miercuri, 2 septembrie 2009, 12:25

    Cinezu e Influentu’ sau Influentu’ e Chinezu’.
    Nu’ş Doamne ca m-am zapacit…
    Da eu cu cin’ votez bre?
    Cu Chinezu chiar daca e cacofonie se-ntelege.
    Sa ne traiesti Chinezule cu fratele tau Influentu’ cu tăt!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. lol's
    miercuri, 2 septembrie 2009, 12:27

    @Iulian. CREZI CA BLOGOSFERA ESTE EXCEPTATĂ, ŞTI CÂŢI POLITICIENI SE FOLOSESC DE EA CA SA BAGE MANA IN CARAIMAN IN CONTINUARE NESTINGHERIŢI ?!! EU NU MĂ OBOSESC SA II NUMĂR !!! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. miercuri, 2 septembrie 2009, 23:09

    Cinezu e Influentu' sau Influentu' e Chinezu'.
    Nu'ş Doamne ca m-am zapacit…
    Da eu cu cin' votez bre?
    Cu Chinezu chiar daca e cacofonie se-ntelege.
    Sa ne traiesti Chinezule cu fratele tau Influentu' cu tăt!;. All the best!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde