09.12.2016

Trebe neaparat sa va zic asta

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Discutie intre Mara mea (4 ani jumate) si Alecu meu (10 ani).

Mara: Se zice majordon.
Alex: Nu, se zice majordomn.

Nu am asistat personal la discutie. Adina mea cea nevasta mi-a zis. Oricum, m-am topit tot…

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

La multi ani, Simona!

Recunosc, mi-e puţintică ruşinică

Niciun comentariu încă

  1. miercuri, 26 august 2009, 00:01

    Ehe, din cate am vazut eu, Mara ta nu se da usor batuta :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. miercuri, 26 august 2009, 00:21

    Si eu pe cine sa cred? :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. miercuri, 26 august 2009, 01:02

    :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. SuKăRiT
    miercuri, 26 august 2009, 11:17

    Ca să-mi dau cu presupusu’ în disputa asta, aş avea nevoie de o mică informaţie: Alex îl cunoaşte pe Boc? Da?! Atunci, drept grăit-a el… ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. miercuri, 26 august 2009, 21:45

    a mea de ieri se joaca oficial pe calculator, un joc cu winnie, piglet, tigger…:) desi oficial n-are decat 2 ani si 10 luni. i-am luat un maus mic mic
    teroristi copiii astia

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. joi, 27 august 2009, 02:01

    Defapt e majordom.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. joi, 27 august 2009, 09:30

    E la fel ca in reclama de la Fulga :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. joi, 27 august 2009, 12:56

    Se vede că ai copii care ştiu de pe acum ce vor:
    – domnişoara să ordone – ceea ce e absolut firesc
    – domnişorul să fie un domn – ceea ce, iarăşi, e absolut normal
    Felicitări!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. joi, 27 august 2009, 14:40

    Serginho, „majordom” nu se pune.
    Trebuie sa alegi dintre cele doua variante in discutie :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. lol's
    joi, 27 august 2009, 20:42

    Eu ţin cu Alex ca sunt misogin de meserie!! Ce dumnezeu in tara asta nu poţi sa ai o opinie fără sa o justifici!!
    Mara lasă cum a zis Alex o spune un misogin bătrân, zici ca el ca pana la coada noi barbaţii facem cum spuneţi voi, ştiu…..nu înţelegi acum, da lasă ca iţi explica Chinezul, de fapt cred ca o sa înţelegi singura mai târziu mecanismul!! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. vineri, 28 august 2009, 01:39

    servus
    superb… sunt teribili… a mea, mai mărişoară, mi-a spus zilele trecute că… simte ceva alb, cu limba, în guriţă fiindcă-i cresc… dinţii ăia care nu cad niciodată! iar acum un timp m-a întrebat dacă ştiu vreun doctor de… gînduri!… şi tot aşa… se adună şi începem să le cam uităm, toate vorbele astea superbe…
    toate cele bune şi să-ţi crească sănătoşi prichindeii…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. vineri, 28 august 2009, 11:43

    Al meu de abia a inceput sa zica GRRR, GANG, GARR. Insa dupa cat de des le zice la cele 2 luni ale sale, am asa o vaga impresie ca va fi la fel de vorbaretz a tasu’! :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. marți, 1 septembrie 2009, 00:31

    Se pare ca cea mica chiar nu se lasa deloc:D as fi vrut si eu sa vad faza:D , sa vad pe cea mica cum se infurie ca ea stie cum se zice corect:)) :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. monica
    marți, 1 septembrie 2009, 02:26

    un nou blog care v-ar putea interesa. e senzational. Muzica si istoria unui deceniu fabulos

    http://www.80remember.blogspot.com
    Daca iti place …da informatia mai departe!!!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde