03.12.2016

Vă rog, timp de 8 minute, să uităm de Dinamo, să uităm de Băsescu şi să ne gândim la Toma Caragiu…

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Astăzi se împlinesc 84 de ani de la naşterea lui Toma Caragiu. Încă te iubim mult, maestre…

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Cum am ajuns io la conferinţa de presă cu Marcel Iureş

Când Cerbul de Aur începe să ragă, schimbi imediat canalul

12 comentarii

  1. Robert Raiz
    vineri, 21 august 2009, 13:18

    da, masterpiece :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. vineri, 21 august 2009, 13:33

    Cam asta e tot ce regret de pe vremea comunistilor: actorii MARI. Azi ne multumim cu bendeaci si alti maimutoi ca el.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. Nick Roman
    vineri, 21 august 2009, 13:53

    -ar trebui 8 minute in fiecare zi
    -am paricipat in aceasta dimineata la Ploiesti, la evocarea marelui actor si din nefericire doar o mana de oameni au crezut de cuvinta sa arate respect celui care a fost Toma Caragiu.

    PS -Ca sa intelegem in ce mizerie culturala traim si ca sa ne trezim la realitate am avut parte si de o gluma ” buna de tot ” azi .O doamna superba dupa ce ne-a vazut cu buchete de flori in brate, s-a apropiat timid si ne-a intrebat a cui este nunta cine se insoara – EEEEEEEE !! Traisca indolenta crasa !!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. lol's
    vineri, 21 august 2009, 22:01

    Pentru DOMNUL Caragiu ! Cat trăiesc eu majestate nu vei fi uitat! Nici urmaşi mei nu o sa te uite ca aşa i-am crescut cu matale ca exemplu !!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. sâmbătă, 22 august 2009, 16:38

    Frumoasa interpretare maestre Caragiu !!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. SuKăRiT
    sâmbătă, 22 august 2009, 17:40

    Da. Marilor actori le duc şi eu lipsa. Bine că mai avem câteva înregistrări care să ne ajute să le arătăm copiilor noştri (şi să ne reamintim!) de ce i-am iubit.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. sâmbătă, 22 august 2009, 17:52

    *offtopic sa incercam sa facem o lume mai buna. Simplu http://www.falafelforthesoul.blogspot.com/

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. duminică, 23 august 2009, 11:56

    Ce chestie! Acum cateva ore am pus si eu pe SIGHET ONLINE acest filmulet fara sa vad inainte ca ati facut la fel cu doua zile inainte.
    Gand la gand cu bucurie!
    Dani

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. irongates
    duminică, 23 august 2009, 14:18

    Mulţumiri, uităm ca nişte nemernici ce suntem, ne preocupă Naomi, Bendeac, paraşute, Click, Cancan şi alte tâmpenii naţionale

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. luni, 24 august 2009, 11:27

    Intra pe http://www.momentevesele.ro si citeste pamfletul in versuri Elena Udrea la comisia de ancheta.

    Sa ai o zi frumoasa si linistita alaturi de cei dragi!!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. cosmin
    miercuri, 26 august 2009, 10:54

    Acuma stiu io cine tio inspirat freza
    :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. luni, 23 august 2010, 11:13

    Am revenit si anul acesta la postul tau dedicat marelui maestru Toma Caragiu.. Regret ca nu am apucat sa vad sketch-urile lui decat la TV, in anii din urma, sau pe youtube.. Acum pe micul ecran troneaza chestii gen State de Romania, emisiuni ca Fermier. Caut nevasta!, Casatoreste-ti parintii si alte rip-offs si spin-offs dupa emisiunile din strainatate. C’asa-i in tenis!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde