07.12.2016

Am dat Burta jos, zău!

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Bre, Alina Gorghiu, zău că mişto de tot a ieşit marea pedalare de sămbătă. Oameni foarte faini pe lângă noi, m-a terminat psihic de-a dreptul piticul ăla de 6 ani care a făcut tot traseul de 30 de km. Ce să mai zicem de nenea ăla de 74 de ani care se plângea că traseul a fost cam scurt!!!

Jos pălăria în faţa tuturor celor care au participat! M-am simţit fantastic de mândru pedalând alături de ei când ne aplauda lumea, zău aşa.

Cu ocazia acestui prilej am descoperit că Bogdan Olteanu şi Mihai Voicu sunt mult mai mişto în realitate decât pe Realitatea şi declar public acilea şi cu 0 mână pe doctrina mea de stânga: aş mai PeDaLa oricând cu voi, tovarăşi! :D

Recomand ştirea integrală despre eveniment şi fotogaleria de pe sportlocal.ro, că doar nu degeaba am fost parteneri la eveniment. :D

PS: Încă sunt foarte inervat pe tricoul de All Blacks al lui Mihai Voicu. Da’ măcar bine că am aflat că e fan de rugby :)

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Voi va dati seama ca exista in lumea asta un om care alearga suta in 9.58 secunde?

Colţul televizomanului

13 comentarii

  1. luni, 17 august 2009, 11:27

    tot cu un tricou cu noua zeelanda a venit si la irb nations cup…e fan all blacks ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. Adrian SM
    luni, 17 august 2009, 11:47

    Daca participa Adrian Paunescu poate mergeam si io. :)
    Ma bucur ca a reusit actiunea.Asa ai dat idei si altora.nu trebuie decat un pic de initiativa si ceva bunavointa si se pot face multe.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. mihaivoicu
    luni, 17 august 2009, 11:48

    Felicitari si tie, lasa modestia. Promovarea a fost super. Multumesc pentru sapca!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. luni, 17 august 2009, 15:38

    Aceasta a fost da burta jos in versiunea politica ?!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. luni, 17 august 2009, 15:39

    @rekinoo
    bai sa stii ca mi-a crescut brusc simpatia pentru mihai cand l-am vazut imbracat asa :D

    @Adrian SM
    tu cu paunescu al tau :)))))
    mi-l si imaginez pe un BMX :)))))))))))

    @mihaivoicu
    iti statea imbatabil cu sapca aia rosie cu sportlocal.ro :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. Adrian SM
    luni, 17 august 2009, 15:56

    BMX facut armonica?… :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. luni, 17 august 2009, 16:10

    Ceva poze gasiti si la noi !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. Ana-Maria Gombos
    luni, 17 august 2009, 19:54

    Chinezule, foaaaaaaarte faine pozele facute de tine. Am postat si io pe blogul meu cate ceva despre Alina si despre cros. Merci frumos pentru shepcutza! Nu mai fii gelos pe tricoul lui Mihai ca si al tau era misto! :-) Imi fac si eu unul ca m-am facut fanul tau! :-)Esti un tip fain! Zi drept, esti ardelean, nu-i asa? Despre Alina, despre cros si cateva poze, aici: http://anamariagombos.blogspot.com/

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. miercuri, 19 august 2009, 10:30

    @Ana-Maria Gombos
    cu mare drag :)
    morosan chiar sunt :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. joi, 20 august 2009, 19:34

    […] daca nu ai raca pe ei chiar apreciezi ce frumos si civilizat e acolo. chinezu: Sa stii ca dupa faza de sambata cu burta jos cand ne-au aplaudat bucurestenii io zic ca mergem in directia buna Adica pedalam […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde