11.12.2016

Horea, zău dacă mi se pare că ai monopolul pe discuţia bloggeri vs. jurnalişti

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Acuma serios, măi Horea. E cel puţin ciudat, ca să nu zic altfel, să îi acuzi pe cei de la Realitatea-Caţavencu de faptul că ţi-au furat ideea cu organizarea unei dezbateri bloggeri versus jurnalişti. Să mă scuzi, dar o asemenea idee de eveniment e atât de previzibilă încât a-ţi asuma merite pentru aşa ceva e ca şi cum ai patenta gaura la covrig. Poate îmi scapă mie ceva, dar zău dacă văd pe undeva fărâma de originalitate pe care să ţi-o fi furat Dragoş Stanca

Îţi scriu aceste fugare gânduri pentru că, în ciuda aprigilor tăi contestatari, io zic că faci bine ce faci cu Asociaţia. Numai că astfel de acuze pe lângă problemă nu te ajută de nici o culoare. Ba dimpotrivă. Ai mari şanse să te arunce într-un ridicol din care nici zoso nu te-ar mai putea scoate…

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Michael Jackson – cum te face industria monstru pentru ca apoi să te omoare încet, încet

Bannere vs. altceva e fix ca old media vs. new media

Niciun comentariu încă

  1. vineri, 26 iunie 2009, 09:56

    foarte neinspirata miscare. o sa afli acum despre tine ca esti prost, jigodie, nesimtit, vandut, ca furi, minti si violezi babe. de la un timp caruia nu i-ai facut nimic, dar care stie intamplator totul despre viata ta secreta.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. vineri, 26 iunie 2009, 10:08

    problema e ca nimeni nu il contesta pe horica.
    pentru ca nimeni nu stie cine e horica si a sa asociatie :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. vineri, 26 iunie 2009, 11:46

    @zoso
    sunt pregatit, la o adica, pentru furtuna ce va sa vina…

    @Arhi
    pai ce rautacisme ai in program
    de la digicafe ti se trage :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. vineri, 26 iunie 2009, 11:54

    vai, cum, de la acea intalnire prieteneasca, relaxata, unde stanca te pune la colt pe coji de nuca daca nu iesi cumva din tiparele F5? esti rau, te rog

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. vineri, 26 iunie 2009, 13:01

    @chinezu: cine sunt aprigii contestatari?:)
    @arhi: tu esti tipul care ai venit la dezbateri dar nu ai avut curajul sa-ti exprimi opiniile decat prin strigate si gemete anonime din fundul salii?:) imi aduc aminte ca fugeai de cate ori veneam cu microfonul la tine:) esti un ”curajos” si ”te respect” pentru asta. asa facea si zoso la inceput. intre timp a prins curaj. iti doresc toate bune. esti un tip simpatic

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. horeabadau
    vineri, 26 iunie 2009, 13:03

    @zoso: :))) cred ca tocmai ti-ai facut portretul:)))) te-ai descris foarte bine, bravo!:)))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. horeabadau
    vineri, 26 iunie 2009, 13:07

    @chinezu: nu au copiat numai titlul, au copiat si continutul dezbaterii, adica eternul conflict dintre zoso si ciutacu. practic au RELUAT dezbaterea noastra de acum 2 ani. puteau macar sa-i schimbe titlul sau tema. Dar au reluat-o la indigo.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. vineri, 26 iunie 2009, 13:10

    horea, asta ai inteles tu, ca nu am avut curaj?:)))) oh dude, tu chiar esti naiv sau te prefaci? nu reusesti sa vezi dispretul nici daca iti este scris cu litere aldine :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde