29.05.2016

Hai să vă văd care vă ţine să beţi o bere Stejar cu chinezu duminică

Later edit: ca să nu ne pierdem prin meandrele concretului vă bag acilea pe măsură ce confirmaţi că veniţi – Sorin, Radu, Dromichaestes, Turambar, Lorin.

Deci duminică e IRB Nations Cup, ultima zi. După ziua de ieri petrecută minunat, zău ca am face o mare întâlneală de bloggeri, unde să sugativăm nişte beri şi să ne mai cunoaştem fizic (băăăăăă, versus virtual, ce aţi crezut).

Aşa că pe lângă Laura (un fel de mama Dolores cu această ocazie :D), Inconstantin şi Dromichaetes, care nu accept să nu fie prezenţi (sub ameninţarea cu excomunicarea chinezească pentru vreo 3,7 secunde) urmează un succint cârnat al celor pe care îi invit să vină duminică după masa să ne simtem bine: Turambar, Rekinu, Radu, Vlad, Mircea, Pantacruel, Vlad, Răzvan, Adi, Marius, Cristi.

Invitaţie rămâne fenomenal de deschisă pentru toţi cei care o acceptă aşa deschisă cum este ea.

Unde şi când: duminica, 21 iunie, stadionul de rugby (arcul de triumf) de la 16 la 22 se disputa ultimele 3 meciuri. Italia A – Romania de la 18.

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Cel mai vechi lap top din lume se întâmplă în Baia Mare!

Trei dintr-o lovitură: Manafu, Ionuţ Oprea, Bobby Voicu

Niciun comentariu încă

  1. miercuri, 17 iunie 2009, 14:28

    multumesc pentru ajutor (cu invitatiile)! sper sa ne adunam mai multi :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. miercuri, 17 iunie 2009, 14:35

    radu – check (sterge comentariul anterior, nu stiu cum naiba s-a trimis de pe alt cont)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. miercuri, 17 iunie 2009, 14:35

    Am tot vazut pe twitter ca se vorbeste despre asta si chiar mi-as fi dorit si eu sa particip. Din pacate ajung in Bucuresti deabia luni dupa-amiaza si nu mai am nicio sansa sa prind meetingul

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. miercuri, 17 iunie 2009, 14:39

    @laura
    no da-i pace cu multumirile
    aia cu mai multi e mai buna :D

    @radu
    am sters, frate, ca te desconspiram :)))))))))))

    @Grim_Cris
    pacat, chiar pacat
    ca se pare ca ne stragem ceva gascuta
    data viitoare

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. miercuri, 17 iunie 2009, 14:46

    pai ne vedem acolo pe la 18.00 sa vedem meciul Romaniei?:d

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. rekinoo
    miercuri, 17 iunie 2009, 16:06

    poate acum o sa-ti scrii pe ceva nr meu ca sa ma suni cand ajungi :P….normal ca o sa fiu acolo :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. miercuri, 17 iunie 2009, 16:14

    […] a bună” de la naftalină şi, cătinel-cătinel, spre stadionul de rugby cu voi! Deh, Chinezu va sosi acolo abia duminică, pe 21, călare pe butoiul de bere, însă e de bun-gust să îl […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. miercuri, 17 iunie 2009, 16:55

    Hai ca a iesit ca dai tu de baut!!!!

    E tare, domle, eu vin, cum sa nu, dar nu cred ca ajung decat la meciul Franta A – Scotia A. Ar mai fi o speranta sa ajung macar la a doua repriza din meciul Stejarilor daca…

    …intreb pe cei care stiu: cam cat se face de la Sibiu la Bucuresti cu masina duminica, plecare din Sibiu pe la ora 14.00 cu sofer nebun si indragostit de rugby? Ia sa vad daca stie cineva raspunsul…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. miercuri, 17 iunie 2009, 17:42

    Eu vin, ca sunt acolo de la orele 14:00, sa ajut prin augusta-mi prezenta vag amenintzatoare. Ma gasiti intr-un tricou alb, de-ala cu IRB Nations Cup pe el. Ma uit dupe voi pana dau de voi. Si pe urma fug. Fug mai ceva ca Bart cand visa urat noaptea.

    :)

    @ Dromichaetes: cel putin 3 ore. Poate si 4, pen’ ca e rush hour de intors acasa pe autostrada si la intrarea in Militari.

    :(

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. rekinoo
    miercuri, 17 iunie 2009, 17:47

    ca sa il gasiti pe turambar intrebari care e cel mai tare la bataie…. :D
    cand vine tipul ala in intrebati de turambar :D:))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. miercuri, 17 iunie 2009, 17:58

    :p Rekinoo a stat ieri la zece metri de mine, cat mai sus in tribuna. I-a fost frica sa se apropie mai mult.

    Hai, ca intr-o ora ma vad din nou cu el. Sa vezi ce o sa fuga…

    :rofl:

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. miercuri, 17 iunie 2009, 22:32

    turambar, merci pt info. Acum se pune intrebarea urmatoare: de unde fac rost de un girofar?!

    Hai sa ne vedem sanatosi la meci.

    Rekinoo, pe Turambar il gaseste lumea dupa urmatoarea combinatie care functioneaza garantat: tricou alb cu mustati :) ok, acum o sa trebuiasca sa fug eu…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. miercuri, 17 iunie 2009, 23:47

    Domnul Chinezu’
    Va rog sa veniti impreuna cu doamna Chinezu si copiii la o lamaitza, vineri, la verde cafe la ora 18.
    Va astept,
    RSVP par e-mail.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. joi, 18 iunie 2009, 13:21

    @Ada
    o sa transmit doamnei mele invitatia
    caci eu voi fi in alta parte
    din pacate…
    multumim oricum

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. vineri, 19 iunie 2009, 16:45

    De data asta plec eu… Maine dimineata la obare in mare si de acolo duminicfa spre Piatra-Neamt ca mi-e dor de casa :) Da’ lasa ca o sa mai prindem noi ocazii

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. luni, 22 iunie 2009, 03:25

    Mii de scuze…n-am mai ajuns…Cu alta ocazie:)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. luni, 22 iunie 2009, 10:28

    @sorin
    chiar pacat
    si chiar cu alta ocazie…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde