10.12.2016

Hai că facem altfel cu virusul gripei blogrcine

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Unii îmi spun (= la alţii cu a reproşa) că din cauza blogrolului meu şi a recomandărilor mele sunt acum „victime” acerbe ale blogosferei, virusaţi forever şi permanent de ceea ce, cu duioşie şi în lipsă de altceva, am putea denumi virusul gripei blogrcine. De care puţini mai scapă…

Buuun. M-am gândit să îmi urmez destinul întru luminarea blogosferei şi să recomand bloguri, dar cu ţintă fixă de acum înainte. Adicătelea, cum ar veni, la obiect trecând direct, să zic dragă Crina, dragă Oana, dragă Simona, dragă Teo, dragă Mana, dragă Lucia, dragă Maminineta, dragă Gabi, dragă Corina, v-o prezint, cu prietenie maximă, pe Pietricel.

Nu mă întrebaţi de ce m-am gândit la voi când i-am citit blogul. Că e secret profesional…

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Boc ştie câ România are 12 milioane de utilizatori de internet

Nu m-am prins de ce nu o am pe Alina Gorghiu…

Niciun comentariu încă

  1. marți, 16 iunie 2009, 14:08

    Presupun că mie ai vrut să-mi vinzi o știre. Ai reușit, pentru că nu merg pe jos, ci cu mașina, deci nu am cum să observ mileurile de pe gleznele fine ale demoazelelor :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. marți, 16 iunie 2009, 14:21

    @Mana
    majestate, departe de mine orice gand absocons in ceea ce o priveste pe inaltimea voastra
    va aduceam cu umilinta la cunostinta ca ar putea exista in lumea asta mare si rea oamenii care ar vrea sa se alature curtii dumneavoastre pe care cu deosebita si maxima stradanie si grija parinteasca o ocrotiti

    bine am ziz? :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. maminineta
    marți, 16 iunie 2009, 15:02

    Cristian mami,mileurile sunt făcute tot de o mâna de femeie.Câte gânduri sunt împletite odată cu aţa, gânduri bune sau mai rele,despre copii despre soţi,despre viaţa asta plină de griji.Mileurile sunt totuşi frumoase in comparaţie cu viaţa, nu crezi ?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. marți, 16 iunie 2009, 15:17

    Mulţumesc, o voi citi pe Pietricel. Şi dacă am timp, voi da un search prin sertare, unde stau, bine ascunse, mileuri dintr-o lume apusă…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. marți, 16 iunie 2009, 15:39

    Păi, la mine se ajunge (și) direct, nu e neapărată nevoie de recomandare… Important e să găsesc de citit ceva care să-mi placă și să mă facă să revin. (Și nu e de neglijat faptul că, din când în când, mai fac câte-o curățenie generală!) :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. marți, 16 iunie 2009, 15:42

    Daca tu ne-o recomanzi, cu caldura o vom primi printre noi :D Nu te intrebam nik ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. marți, 16 iunie 2009, 19:33

    Nu te întrebăm şi conformaţi ca nişte blânzi mieluşei citim :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. marți, 16 iunie 2009, 23:14

    M-am dus azi, ma duc si maine. Da’ sa vina si ea pe la noi! Am si eu o gramada de mileuri crosetate cu amintiri.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. miercuri, 17 iunie 2009, 07:50

    @Mana
    imparatia voastra, mai mult de atat nu mai este de spus
    ne bazam in continuare pe spiritul princiaro-bloggeristic ce va caracterizeaza :)

    @Maminineta
    zau daca ma pricep la mileuri
    despre viata mai stiu cate ceva…

    @Lucia Verona
    hai ca poate cu atitudinea asta poate facem un mic targ de mileuri :D

    @Oana
    disciplina de care dai dovada ma face sa ma gandesc cu mare incredere la lansarea de vineri de la bookfest :D

    @Satmareanca
    pietricel nu e nordista de-a noastra
    ca nu toata lumea poate fi perfecta :D
    dar e fata faina :)

    @simona ionescu
    cum ar veni: fiecare cu mileurile sale :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde