08.12.2016

Abia când Elena Udrea începe să-şi exporte gherţoismul avem o problemă

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Later later edit: La Gaben găsiţi o excelentă compilaţie de imnuri de astea turistice. Watch and learn, fă, Elenooooooo!

Later Edit: Îmi zice un prieten pe mess. „Bă, ăştia sunt tâmpiţi. Păi la cum suntem noi cunoscuţi cu fazele cu pedofilia şi prostituţia, imnul ăsta e poate înţelege Cum to Romania…”. Pam, pam!

Că Udrea a noastră ne şi se face de telecomandă pe plaiurile noastre, cu asta suntem deja obişnuiţi. Scârbiţi, dar obişnuiţi.

Dar când începe să îşi exporte gherţoismul, în numele poporului ăsta supranumit pulime, atunci chiar avem o problemă. Cum e şi faza absolut idioată cu imnul turistic. În principiu, o ideea bună. Gestionată de Udrea, un mare rahat.

Dincolo de alegerea cretină a sloganului „The land of choice” care încercând să spună mult nu spune de fapt absolut nimic despre ţărişoara noastră (başca faza cu copy paste după o campanie din vecini), acuma faza cu imnul. Care, din punct de vedere tehnic, e o ruşine pentru oricine cu un calculator şi un microfon cât de cât pe acasă.

Iar despre melodia în sine chiar nu mai ai ce să zici. Nici în cea mai desăvârşită pană de inspiraţia nu aş putea să compun aşa ceva (ce dracu, măi Moga). Sau, mă rog, dacă aş putea treaba mea, că doar e plină lumea de muzicieni. Dar tu ca stat să accepţi o băşină de asta pe post de imn turistic este absolut ridicol.

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Fă, Românico, zău dacă te merităm…

Rămân la părerea mea despre cimpanzeul Băsescu

Niciun comentariu încă

  1. Cristi C
    miercuri, 29 aprilie 2009, 13:32

    Deja ma doare capu

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. miercuri, 29 aprilie 2009, 14:31

    seamana cu George Baker. De-acolo o fi luat linia melodică?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. Mihai
    miercuri, 29 aprilie 2009, 15:41

    Psihotic! de-a dreptul..

    Si-a cam dat cu firma-n cap, Moga asta.. Un fel de prostitutie ieftina, pacat ca pe imaginea noastra..

    Mogged up people!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. miercuri, 29 aprilie 2009, 16:19

    chiar asa se intelege: „CUM”. De la Moga nu am alte asteptari :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. miercuri, 29 aprilie 2009, 19:47

    Nu-mi place melodia…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. miercuri, 29 aprilie 2009, 22:53

    […] românesc (imnu’) l-am luat de la chinezi că e mai ieftin… Am pus și linku ca să facă și el puțin […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. joi, 30 aprilie 2009, 08:52

    Imnul turismului…, BALADA LUI DRACULA ! :)
    Clar ! :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. joi, 30 aprilie 2009, 10:09

    […] gasit ieri la Chinezu; imnul Land of Choice cu niste comentarii… ca de obicei chinezesti. M-am tot gandit la ceva […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. iulian n.
    joi, 30 aprilie 2009, 10:35

    Măi, da e plin de compozitori pe-aici!
    Ia faceţi voi o cântare de geniu despre România şi daţi-o gratis la minister!

    p.s. melodia lu Moga e foarte bună, o s-o auziţi mâine, cei care n-aveţi urechi de fontă

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. nda
    joi, 30 aprilie 2009, 11:23

    ce mizerie :)

    @iulian: probabil eu am urechi de fonta. culmea e ca-s destul de multi ca mine.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. joi, 30 aprilie 2009, 11:50

    nu e imn, e compilatie de imagini pe youtube cu niste copii care canta

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. joi, 30 aprilie 2009, 13:47

    […] imnu’ lu’ lendovcioisu’ Jump to Comments În orezărie găsiţi şi minunăţia de imn. Nu-l mai iutubăiesc şi eu. Că se îmbolnăveşte mouse-ul de hepatită. Nea Stere le făcea […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. joi, 30 aprilie 2009, 15:11

    […] imnul turismului, de gasit la chinez in orezaria lui (ca eu nu spurc site-ul asta cu mogizme). Voi ati observat ca aia din imn, solistii […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. joi, 30 aprilie 2009, 15:15

    […] N-am… aprilie 30, 2009 — Satmareanca …nicio părere. Chiar nici una bună… Via Chinezu’ […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. sâmbătă, 2 mai 2009, 17:30

    Chiar ca e o porcarie ! Un refren care se repeta deranjant pe un fond muzical de doi lei.
    Ai dreptate, oricine cu un calculator si un mic poate face ceva mai bun.
    Ce-ai fi sa facem unul mai bun, asa, sa-i dam muci lu’ tanti Nutzi. Smile! Moga e bun, nu zic nu, da’ acum a dat-o-n bara.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde