09.12.2016

In timp ce tara forfeta, pe chinezu fix la basca il durea

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Inainte de a va raporta foarte pe scurt pe unde am haladuit de nu am scris pe blog, am un mesaj de transmis: tuturor PDListilor si celor care au votat cu Basescu, Boc si PDL (ordinea aleatorie, ca sa nu zic fortuita) le doresc sa ii forfeteze ciumetii astia pana o sa isi dea seama ca, orisicat, atunci cand votezi trebe sa o faci si cu creierul nu numai cu curul.

Asa ca io, ramanand la toate rece, am fost sa vad zimbrii de la Hateg.

zimbri

Si un pic  pe la Sarmizegetusa Ulpia Traiana.

sarmi

Pe la senzationala biserica din Densus.

densus

Si o halta prin Orastie, un foarte chochetel oras hunedorean.

orastie

Si durerea la basca chinezeasca continua…

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Elena Udrea o bate pe Elena Băsescu. Ciutacu îl bate pe Turcescu. CTP pe Mircea Badea. Ce lume, dom'le…

Acuma serios, daca tot ma forfeteaza rahatelul de Boc, cred ca ma apuc de foto

Niciun comentariu încă

  1. miercuri, 15 aprilie 2009, 08:07

    Înţeleg că ai prins trenul duminică… :) şi te-ai apucat de turism ecumenic… :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. miercuri, 15 aprilie 2009, 08:26

    si poze surprinzator de bune.. adica uau :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. miercuri, 15 aprilie 2009, 08:57

    Mami,zimbrilor pozati de matale putin le pasa de orezaria noastra politica.Romanii trebuie sa tina cont ca:
    ,,Viata urca si coboara
    E de rau sa n-ai o scara,,

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. miercuri, 15 aprilie 2009, 09:22

    Coane, multi din cei care, atunci cand l-au votat pe Basedintele nostru drag si-au uitat capul acasa, in mod sigur, de data asta, 9isi vor lua capul cu ei, aratandu-i curul! Felicitari pentru frumoasele poze expuse!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. miercuri, 15 aprilie 2009, 10:26

    Bravooo….ete e unde umbli tu …frumos iti sade! Super poze! Se spune ca daca vezi un zimbru ti se indeplinesc toate dorintele…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. miercuri, 15 aprilie 2009, 11:23

    Chinezule, îţi cam place de patria noastră ai?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. miercuri, 15 aprilie 2009, 16:08

    ferice de cei fara de firma … nasol de noi, cei cu … pe oricine am vota, tot baga taxe tot mai mari !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. miercuri, 15 aprilie 2009, 16:38

    bivoli!? :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. claude
    miercuri, 15 aprilie 2009, 17:41

    Uiie ce inseamna sa fii un chinez intelept: te plimbi hai hui prin Tara Mioritei si fotografiezi zimbrii adusi de la polonezi si vechi orasele facute de nemti sau cetati de la strabunii daci

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. Epicur
    miercuri, 15 aprilie 2009, 18:53

    Hapropo de himpozitu forfetariu, iote o opinie relevanta (porerea mea) despre viitorul stigmat al domnului Pogea…

    http://triadavision.wordpress.com/2009/04/13/comentarii-economice-intr-o-zi-de-luni-ii-dubla-taxa-pe-economie/

    Sanatate naturala!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. miercuri, 15 aprilie 2009, 20:30

    Atata timp cat nu uiti sa-mi trimiti pozele… si pe mine tot acolo ma doare :P

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde