11.12.2016

Cât de adevărat trebe să fii să îţi treci pe cartea de vizită professional blogger?

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Eu unul nu m-aş fi gândit. E drept că la mine blogul e chiar o joacă şi nici când o să cresc mai mare nu mă pot numi blogger profesionist. Dar la visurat treaba e altfel. El chiar e profesionist.

Degeaba veţi sări unii şi alţii să ziceţi că nu e aşa. Faptul că nu vă place persoana sau nu vă place ce scrie acolo e altceva. Noi vorbim de asumarea unui statut pe care, e drept şi asta, nu ţi-l poate da nimeni, deci, pe cale de consecinţă ţi-l cam dai singur…

Oricum, mie mi se pare beton la faza asta visurat. Mai ştiţi pe cineva care are scris aşa ceva pe cartea de vizită?

vis-urat-cv

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

ziuafututa.ro

Aştept să îmi vină tricoul!

Niciun comentariu încă

  1. miercuri, 25 martie 2009, 12:00

    Ti-l dai singur daca ti-au murit laudatorii..

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. milushka
    miercuri, 25 martie 2009, 12:43

    Am auzit ca se infiinteaza si Facultatea de Blogging

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. miercuri, 25 martie 2009, 12:54
  4. miercuri, 25 martie 2009, 12:57

    Daca ma gindesc ca blogul s-a nascut ca jurnal personal online, adica o posibilitate data neprofesionistilor de a se exprima in public, profesionalizarea mi se pare, de fapt, un pas inapoi. Ce înseamnă profesionist? Un om care-si cistiga existenta dintr-o anumită activitate. Pe blog, asta înseamnă reclame, dar, mai ales, dependenţa de reclame, obligaţia de a scrie anumite lucruri, într-un anume fel, pentru a atrage public. Pe termen lung e o capcană.
    Dar daca îl amuză să-şi treacă pe cartea de vizita Blogger profesionist, de ce nu? Sunt şi meserii mai rele.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. miercuri, 25 martie 2009, 12:58

    …isi poate comanda si o placuta de pus la scara blocului.
    Si o alta placuta de atarnat pe usa de la intrare.
    Urmatorul pas ar fi sa-si inscriptioneze si masina, daca are asa ceva.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. miercuri, 25 martie 2009, 13:06

    aia-i baza, cu maşina. Să-ţi pui stickere pe maşină cu adresa blogului. Şi să-ţi cumperi mai multe maşini.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. miercuri, 25 martie 2009, 14:17

    Cata vreme unii reusesc sa-si creeze un brand personal puternic si sa furnizeze continut la mii de cititori, intr-o activitate sustinuta si remunerata, nu vad de ce nu si-ar face carte de vizita.
    Cat priveste blogurile cu continut personal, au ramas doar o nisa… una e sa scrii insemnari in jurnalul tau online si alta e sa publici articole pe un blog public. Si, in cazul lui VisUrat, si colectiv.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. miercuri, 25 martie 2009, 17:18

    io raman la parerea ca e misto sa iti scrii pe cartea de vizita asa ceva
    call me chinezu

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. miercuri, 25 martie 2009, 21:58

    asta e aproape la fel de tare ca si cartea de vizita a lu` ta-su lu borcea de la dinamo!
    Unde asta scria!: tatal lui cristi borcea de la dinamo!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. sâmbătă, 28 martie 2009, 04:55

    mda, mare lucru! A uitat visurat ca el e blegger si ca e un ipocrit ofticos. el si lavinia sancru se vor in psd, dar nu-i baga nimeni…http://dxn-doxon.blogspot.com/2009/03/lavinia-o-vrea-si-o-s-o-ia.html
    Un articol pe care sigur vreti sa il cititi. Promovez informatia, nu vreau sa spammez, e chiar la subiect.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde