09.12.2016

De data asta chiar am nevoie de ajutorul vostru

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Fără alte poveşti inutile aş vrea să vă ascult punctul de vedere la următoarea întrebare capitală: Să bag publicitate pe blog la chinezu?

Vă rog, nu mă întrebaţi mai multe că nu vă pot răspunde. O să pun şi un sondaj (dacă mă descurc cu tehnica) cu acest megalitic titlu pe blog şi o sa îl las câteva zile. După care vă voi raporta de ce m-am învîrtoşat aşa.

Se mulţumeşte frumos.

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Mă leşi cu Al Rădoi şi Al Hilar şi Aş Hali Salam Da N-am!!??

Unii de duc degeaba pe unde se duc

25 comentarii

  1. joi, 29 ianuarie 2009, 16:30

    Dacă găsești, bagă!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. joi, 29 ianuarie 2009, 16:44

    Frumos ar fi din partea ta, sa nu te apuci sa umpli cu banere de 125×125. Ci sa iei cate un produs mare, pe care sa il prezinti.
    Sau si mai misto ar fi ca pentru un produs, sa iti faci „branduire / personalizare” a blogului.
    Adica? Adica daca de azi inainte faci reclama la Colgate, tot blogul sa aibe culorile Colgate-ului si pe fond sa gasim sigla lui mare.
    Nu de alta, dar nu ii sta bine blogului tau cu bannere si Ad-Sense integrat, ca esti ditai ziaristu serios! Pe bune! ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. joi, 29 ianuarie 2009, 16:45

    Eu oricum te citesc pe RSS deci mi se rupe vectorial :)

    Dacă vrei sa bagi AdWords (: , trebuie să iei în considerare câti vizitatori cu FF (şi deci AdBlock) ai.

    Dacă e ceva personalizat, de ce nu ?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. joi, 29 ianuarie 2009, 17:07

    daca-ti faci o retea de reclame cu sportlocal, chinezu si vreo 5-6 alte bloguri, cu reclame standardizate pe toate, atunci da, merita. altfel nu si mai si enervezi oamenii degeaba.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. Mynsc
    joi, 29 ianuarie 2009, 17:46

    Atata timp cat sunt integrate fain si nu ingreuneaza „munca” celor ce vin p-aci si-ti citesc articolele, nu vad de ce nu. E un lucru firesc, cam orice blog serios are un fel sau altul de anunturi.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. joi, 29 ianuarie 2009, 18:43

    Mi se rupe vectorial, frate, daca, in sfarsit, o faci; secatura mica :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. joi, 29 ianuarie 2009, 19:28

    Bagă, frate, de ce nu? La d-alea cu chiloţi comestibili aş vrea să văd :-)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. vineri, 30 ianuarie 2009, 08:35

    Oligarhii ăştia…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. vineri, 30 ianuarie 2009, 10:19

    Exploatează-i pe capitaliști!
    Deși o să strici frumusețe de blog…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. vineri, 30 ianuarie 2009, 11:37

    Bagă. La ciorapi de damă.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. vineri, 30 ianuarie 2009, 11:46

    Baga fratiuc si da si mie firmiturile :) ca ai fost mic si`ai crescut mare si io`s mic si`mi cer iertare :)

    Bai cristi… daca e sa rotunjesti venitul de`o ciorba, de ce nu, dar la valoarea ta eu zic sa bagi reclame serioase ca sigur gasesti doritori cat china :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. vineri, 30 ianuarie 2009, 13:35

    Cu placere!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. vineri, 30 ianuarie 2009, 14:15

    Cu mare placere! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. vineri, 30 ianuarie 2009, 14:25

    12+2…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. vineri, 30 ianuarie 2009, 15:07

    Cine stem noi sa ne punem in calea accederii tale in top 300:D Doar sa nu ne duara ochii sau sa se incarce greu :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. vineri, 30 ianuarie 2009, 15:30

    Vad ca toata lumea in afara de mine e incantata de idee asadar conform teoriei spiralei tacerii ma voi razgandi probabil si eu in scurt timp si voi fi complet de acord.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. vineri, 30 ianuarie 2009, 15:43

    eu am votat de aseara ca sa-i dai drumul. Fa si tu concurenta la altii, ca n-oi fi mai chinez.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. vineri, 30 ianuarie 2009, 20:27

    bagă, bagă nu te sfii.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. duminică, 1 februarie 2009, 13:47

    Vectorial cu azimut oblic, perpendicular pe directzia de mers a autovehicolului.

    Apropos: cum se scrie oral: vehicOl sau vehicUl?

    Cul. Col. Nu mai continui, ca ma’mbat de erotism inutil. Baga, frate, cat potzi. Paishpe pe doujpatru. Sa curga shiroaie, shuvoaie shi zoaie.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. duminică, 1 februarie 2009, 19:03

    daca ai ajuns sa formulezi intrebarea, inseamna ca trebuie sa bagi.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  21. duminică, 1 februarie 2009, 21:17

    It’s ok to have a comment.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  22. luni, 2 februarie 2009, 00:10

    […] în plus, îmi oferă şansa de-a mă întâlni cu cei de care îmi e dor: Darius şi sper că şi Chinezul Bine, o să vă spun cât de minunată e Crina şi cât a muncit când se apropie lansarea. […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  23. luni, 2 februarie 2009, 02:18

    Asta e chiar decizia ta. Cred că nu trebuia să întrebi. Sondajul l-ai făcut incomplet, adică nu strica să ai şi opţiunea că e decizia ta. Deci, nu votez. Să-ţi meargă bine! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  24. luni, 2 februarie 2009, 10:07

    va multumesc tuturor pentru (ia auziti aici ce ma stiu) input si feed back :D
    voi analiza, voi studia, voi pritoci si voi lua cea mai buna decizie

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde