26.09.2016

Îi ştiţi pe ăia care iau un rahat în gură şi îl tot mestecă? Aşa e şi Băsescu cu trusturile de presă

Deci toată spuma politico-constituţională era adunată la raport ca să discute cum îi dau în gură la această atât de urâtă, caducă, vetustă şi superfluă tanti pe numele ei oficial Constituţie. Toată lumea a ţinut discuţia la un nivel decent şi mai aplicat, mai tehnic. Inclusiv Geoană, ceea ce, îmi permiteţi, nu e puţin lucru.

Dar Băsescu ce-mi făcea?
El trustu’n gură mi-l lua
Şi mi-l tot morfoloia
Că nu ştie altceva
Că atâta-i poate pleata
Ia mai dă-l în slova mea…


Via Monitoring Media.

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Aceşti câini şi căcaţii lor personali

Săracu Boc…

Niciun comentariu încă

  1. miercuri, 14 ianuarie 2009, 14:35

    Mananci cacat cu lingura de lemn, Basescule.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. miercuri, 14 ianuarie 2009, 18:00

    Are si omul o problema, acum Basescu e de vina si pentru ca nu ninge? Fii si tu mai intelegator.
    El, cand considera ca lumea a uitat de problema lui o repune pe tapet.
    Sunt convins ca 90% dintre politicienii nostri ar face la fel.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. miercuri, 14 ianuarie 2009, 18:15

    Chinezule poate-i place gustul,in ziua de azi e la moda sa se manance cacat,doar Basescu a facut din asta o politica de stat.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. miercuri, 14 ianuarie 2009, 20:29

    El (Base) se jura ca n-o fura
    Si l-am prins cu rata-n gura!
    Se pare ca din nou de vina-s oligarhii de presa si tonomatele lor! Nu ca ar dori modificarea Constitutiei pentru cresterea prerogativelor prezidentiale, Doamne fereste, asa spun „tonomatele”, nu ca el ar dori asta! Te umfla rasu’!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. miercuri, 14 ianuarie 2009, 21:37

    Ce are sula cu prefectura? În plus, paranghelia asta a fost o tâmpenie. E un Raport parţial şi partizan, care cel mult poate fi un punct de plecare pentru o dezbatere publică. Mai degrabă îşi arată unii muşchii minţii, fără prea multă legătură cu realităţile României. E un curs de drept constituţional, cu o temă de seminar: ia ziceţi voi, ce aţi schimba din Constituţie, dacă aţi fi Traian Băsescu?
    În rest, poate reuşeşte cineva să-l ducă la psihiatru, să-l vindece de obsesii.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. joi, 15 ianuarie 2009, 08:34

    Sper ca, în partea a doua, să spună şi despre oligarhi…

    La vremea respectivă, termenul a fost pentru mine un neologism şi, totodată, o revelaţie.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. joi, 15 ianuarie 2009, 09:37

    Acuma na, ce să-ţi spun. Exact ca-n comentariul de mai sus: „Şi se jură că nu fură…”.

    S-a scuzat că de fapt el nu-şi urmăreşte interesele proprii înainte ca lumea să-l poată acuza de asta. Însă chiar şi aşa, domnul Băsescu nu poate zice „piua” şi gata. Nu, Băsescu îşi urmăreşte interesele proprii şi personale.

    Tovarăşi, vă las.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. joi, 15 ianuarie 2009, 17:47

    […] Via Chinezu […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde