10.12.2016

Deci aşa da…

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Un grup de turişti se zgîieşte uimit la a opta minune a lumii. Englezul: „Wow! It’s wonderful!” Francezul: „O la la! C’est merveilleux!” Neamţul: „Mein Gott! Es ist wunderbar!” Românul: ” ‘ai să-mi bag p**a!”

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Cristi Diaconescu, spune-mi, te rog, că femeia asta minte…

Ce n-a reuşit inteligenţia de la CNA a făcut-o bicepsul: Dan Diaconescu la gunoi

Niciun comentariu încă

  1. vineri, 9 ianuarie 2009, 13:23

    „Well, I’ll be damned!” mai zice englezul cînd e uluit de ceva. Şi francezul mai scapă cîte un „Oh, putain!” . Oricum nu se compară cu românul… :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. vineri, 9 ianuarie 2009, 13:42

    Fooooarte tare frate. Parca te si aud. ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. vineri, 9 ianuarie 2009, 15:07

    din pacate e chiar asa. Doar polonezii si bulgarii cred ca injura mai mult decat noi. Cel mai naspa e romanii au suferit mutatii genetice astfel incat femeile au si ele organe genitale barbatesti, ciudat nu-i asa?:)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. vineri, 9 ianuarie 2009, 16:55

    I’atz uitat pe sarbi, prieteni. I’atz uitat pe sarbi. Aia injura shi in somn. Shi cand discuta fizica atomica. Shi cand merg pe biciucleta. Iremediabili, sarbii noshtri.

    :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. vineri, 9 ianuarie 2009, 18:33

    Mi se pare mie sau voi incercati „sa-i scoateti” pe romani? :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. vineri, 9 ianuarie 2009, 19:04

    Care-i poanta din istorisire? Ori era doar o relatare obiectivă?…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. duminică, 11 ianuarie 2009, 10:33

    Aceasta expresie, neaos romaneasca (sa-mi bag…), reflecta tot felul de stari emotionale: de la admiratie, ura, deznadejde, pana la injuratura! Aceasta expresie reflecta de altfel si um mod de comparatie si culmea, pentru variatiune, este folosita si de urmasele Evei, care nu s-ar zice ca ar fi dotate cu un astfel de organ. O duminica placuta chinezule!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. duminică, 11 ianuarie 2009, 15:18

    驚人的,驚人的 . Cam asa ar spune Chinezu . Sa ne traiesti si La Multi Ani tuturor

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde