06.12.2016

Să fiţi happy, băăăăăăăăăăăăăăăăăăă!

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Că exact asta îmi doresc şi io şi de aia vă lovesc cu ea, cu respectiva urare.

Ne mai bloguim la anul…

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Concurs de fiind perspicac în politică

No bun

26 comentarii

  1. marți, 23 decembrie 2008, 19:46

    Sarbatori fericite si tie

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. marți, 23 decembrie 2008, 20:53

    Ha’ funz :). Sa ne zici ce i-a adus pana la urma Mosul, Marei :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. marți, 23 decembrie 2008, 23:20

    Situ happyyyyyy, cu tot cu familionul tau de vis! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. miercuri, 24 decembrie 2008, 00:34

    Craciun Fericit si La Multi Ani!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. miercuri, 24 decembrie 2008, 03:58

    Sărbători Fericite !

    respecte şi preţuire,
    Sibilla

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. ŞuKăRiT
    miercuri, 24 decembrie 2008, 05:06

    Sărbători fericite!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. miercuri, 24 decembrie 2008, 11:31

    Suntem, bă, suntem, ceea ce vă dorim şi dumneavoastră!…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. miercuri, 24 decembrie 2008, 11:32

    Suntem, bă, suntem, ceea ce vă dorim şi dumneavoastră!…

    De atâta fericire, am flecit şi adresa cea cu http…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. miercuri, 24 decembrie 2008, 14:09

    Şi tu să fi hapy mahhhhhhhhhhhhhhh!!!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. joi, 25 decembrie 2008, 00:34

    Crăciun fericit, Cristi! Aştept colinda! :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. joi, 25 decembrie 2008, 08:04

    Săebători fericite şi felicitări de onomastică!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. joi, 25 decembrie 2008, 11:27

    Crăciun fericit. Să fii iubit.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. joi, 25 decembrie 2008, 15:29

    La mulţi ani, trăiţi-ar chinezii !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. joi, 25 decembrie 2008, 16:47

    Craciun Fericit si un An Nou, cu sanatate, bucurii si multe alte… chinezarii!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. joi, 25 decembrie 2008, 19:05

    Craciun fericit alaturi de cei dragi!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. vineri, 26 decembrie 2008, 00:29

    Hai sa petreci frumos alaturi de pici si de sotie. Craciun fericit!!!!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. vineri, 26 decembrie 2008, 17:20

    Si sa fim veseli! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. vineri, 26 decembrie 2008, 19:26

    Si tu la fel ma Orezare si sa nu dai prea tare iama in palinca… ca cica mai trebe sa ramana si pt la anul! ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. sâmbătă, 27 decembrie 2008, 09:46

    […] Corina oftă şi, brusc, i se adresă Chinezului: […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. luni, 29 decembrie 2008, 13:23

    Să fii happy şi tu! >:D<
    Te comentez si la anu fii sigur :D ;) :P

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  21. luni, 29 decembrie 2008, 18:23

    Şi… La multi ani cu si mai multe gînduri-rînduri inspirate, sa avem ce „ceti”
    Numai bine!
    Flavius
    Brasov

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  22. marți, 30 decembrie 2008, 17:27

    Multumim si reciproca iti dorim, ca esti baiat de-o suta.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  23. miercuri, 31 decembrie 2008, 20:30

    La mulţi ani! Şi pe stil chinez!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  24. joi, 1 ianuarie 2009, 16:41

    Srecna Nova Godina !!!
    Bucurii şi împliniri, sănătate !!!
    http://soko-banja.org/cpg/albums/userpics/10062/SrecnaNovaGodina~0.jpg
    Sibilla

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  25. Aya
    luni, 5 ianuarie 2009, 03:17

    Din ciclul :”Semne bune anul are”:

    MITOCANIADA CHILOTZARZILOR

    Inca se mai auzeau ecourile petardelor (ilegale) de Revelion cand, in urma unei comenzi marinaresti scurte, chilotzarzii din 3C au dat buzna cu tot neamul la sarmale, in Foisorul din Sinaia. Li s-au alaturat, umil supusi la ordin, Prostanacul si mai ingenua in ale politicii Roberta Anastase.

    Demonstrand ce bine stiu sa “stropeasca” oamenii cu zapada cand trec pe langa ei, s-au perindat in masini care mai de care mai luxoase (iar “motzatul” chilotzar Boc cu o intreaga suita, ca tot isi stramba gura vorbind de criza) pe langa jurnalistii trimisi la datorie, la fatza locului.
    Prima chestiune esentiala pe care a aflat-o un popor intreg despre ei: prin felul in care au debutat la putere arata ca s-a dat startul mitocaniadei chilotzarzilor.

    (Exceptia de la regula este Cati Andronescu: sosita acolo parca nestiind cum sa se eschiveze, si-a lasat masina in parcare, strabatand drumul pe jos. A fost singura care le-a urat “La multi ani”, le-a vorbit civilizat si le-a zambind jurnalistilor deja inghetzatzi in geroasa amiza de 1 ianuarie 2009).

    In Foisor, chilotzarzii si neamul lor au infulecat sarmale si “porcarii” si au dat duscha pahare, la intrecere cu marinarul care trecea de la masa la masa sa vada daca supushii respecta legea chiolhanului.
    Stirea este confimata de Prostanacul care a zis printr-o agentia de stiri, sa afle toata natzia romana, ca acolo a fost “o atmosfera de echipa”.
    Bravos, halal sa-i fie!

    (Nota discordanta a facut, firesc, tot Cati Andronescu. A plecat prima, a vorbit cu jurnalistii si a dat o stire esentiala: lipsea Vasile Blaga. Nu trebuie sa fie cineva un mare analist pentru a realiza ca, prin absenta sa, Blaga a dat un semnal ferm: NU raspunde “comenzilor” marinaresti.)

    Mitocaniada chilotzareasca a continuat cu perindarea masilor chilotzarzilor in sens invers si “stropirea” din nou cu zapada a jurnalistilor foarte inghetzatzi, care asteptau, in intuneric si frig, sa ia o declaratie.
    Totul a fost imortalizat de camerele de luat vederi, in lipsa de bun simtz a celor care, chilotzarindu-se, s-au catzarat la putere.

    Cei mai rezistenti la chiolhan s-au aratat “motzatul” chilotzard Boc si sefii SRI si SIE care au ramas in Foisor dupa plecarea celorlalti participanti la mitocaniada. Acestora li s-a explicat si finalul lectiei marinaresti: totul se conduce din “cutzite si pahare” dupa voia matrozului.

    In final, marinarul le-a explicat jurnalistilor superinghetzazi (pe care i-a numit “mai copii”) ca s-a simtit bine cu sotiile celor prezenti. (Nu am reusit sa aflam, pana la aceasta ora, cum s-au simtit sotiile respectivilor, dupa aceasta socanta declaratie, data fiind experienta pe care marinarul a afirmat- cu un timp in urma- ca a dobandit-o in locuri “speciale” din porturi, marcate prin “becuri” rosii. Nu trebuie sa ne preocupam de cum s-au simtit “sotzii” in urma declaratiei marinaresti: ei se supun ordinelor).

    Previzibil:
    – Presa se va preocupa, in amanunt, de mitocaniada chilotzareasca;
    – Participantzii la chiolhan vor trebui sa raspunda (inevitabil- e inutil sa pun pariu ca asa se va intampla!) la intrebari privitoare la digerarea sarmalei marinaresti si a dushtilor;
    – Imaginea chilotzarzilor “stropitori cu zapada” va fi pe masura mitocaniei lor din 1 ianuarie 2009.

    Concluzie:
    – Marinarul a aratat ca mitocanii chilotzarzi (y compris Prostanacul) sunt supusii lui, in mod neconditzionat;
    – Blaga se arata a fi purtatorul de semnal al (daca nu cumva chiar capul!) gruparii evident opozante marinarului, din Republica de la Cluj;
    – Absenta lui Nemirschi arata ca Mazare nu a facut pace cu marinarul (subtil, aici s-a voit a se transmite mai ales un semn de la Miron Mitrea!!!);
    – Ramane de vazut ce semnal (s-)a dat (prin) absenta lui Gabriel Sandu.

    P.S.
    Daca mai era nevoie de o confirmare a faptului ca absentza lui Blaga este un semnal foarte important, aceasta a venit din stirile contradictorii.
    Prima stire (cea care trebue retinuta totdeauna) a fost ca Blaga este acasa, in Ardeal.
    Apoi, stirea a fost “periata”, transmitandu-se ca toti cei trei absentzi nu erau in tzara.

    Cineva avizat realizeaza foarte usor ca este neesential unde se aflau (mai ales, unde se afla Blaga): importanta este absentza, acesta fiind semnalul.
    Mai ales in cazul lui Blaga (membru PD-L) este imposibil de crezut ca nu cunostea “intentia marinareasca” inainte de lansarea “chemarii la ordin”.
    Faptul ca “atmosfera de echipa”, cum a debitat Prostanacul, fusese programata la Predeal (stire transmis prin mass media)- Sinaia fiind aleasa ulterior- arata ca totul era stabilit cu niste zile bune inainte.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  26. joi, 24 septembrie 2009, 00:08

    Hai sa petreci frumos alaturi de pici si de sotie. Craciun fericit!!!!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde