06.12.2016

Ce mişto ştie Geoană să vorbeşte româneşte…

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Funcţionarii publici nu au voie să îşi facă blog că sunt sancţionaţi. Ne mişcăm şi noi şi mai penibil?

Asta e minte de prim ministru??? Ce papagal jenant…

Niciun comentariu încă

  1. vineri, 21 noiembrie 2008, 20:12

    Vai soarta lui de social- democrat.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. vineri, 21 noiembrie 2008, 20:38

    Sa stea mai departe de Vanghelie, se pare ca se ia :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. vineri, 21 noiembrie 2008, 22:07
  4. vineri, 21 noiembrie 2008, 23:29

    Ş-aşe-mi vine câte-o dată!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. sâmbătă, 22 noiembrie 2008, 01:04

    n-ai înţeles. de fapt e o strategie de campanie. el candidează în dolj. acolo aşa se vorbeşte. deci trebuie să vorbească pe limba lor :) hihihihihi

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. ŞuKăRiT
    sâmbătă, 22 noiembrie 2008, 11:23

    Nu este nici primul, nici ultimul! Doar asta să fie paguba…. ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. ŞuKăRiT
    sâmbătă, 22 noiembrie 2008, 11:26

    P.S. Nu aşa se vorbeşte în Dolj, sunt reminiscenţe bucureştene…. :P

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. sâmbătă, 22 noiembrie 2008, 14:38

    […] Chinezu avu un puseu: […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. sâmbătă, 22 noiembrie 2008, 17:18

    ŞuKăRiT – well, experienţa mea zice că aşa se vorbeşte. am cunoscut în ultimii 5 ani 4 oameni din dolj – doi craiova, unul filiaşi şi unul calafat. toţi folosesc decât în loc de doar. iar când le-am spus că nu e corect, au zis că aşa au folosit şi în şcoală.

    asta nu înseamnă că nu e o greşeală comună şi între bucureşteni.

    oare de asta s-adus geoană în dolj în 2004, a sînţât legătura?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. ŞuKăRiT
    sâmbătă, 22 noiembrie 2008, 19:35

    tiribonflax…. Te cred, te cred! Şi io i-am întâlnit pe ăia patru, de vreo două-trei ori. Cum soarele ai dat tocmai peste ei?! =))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. sâmbătă, 22 noiembrie 2008, 19:45

    mă, şti-mă franţu’. poate nu aşa se vorbeşte în dolj. da’ ştii cum e, omu’ judecă prin prisma experienţelor proprii :) anyway, lumea ghiceşte că-s ardeleancă pentru pentru că încă n-am reuşit să-mi reprim strâmbătura feţei când cineva foloseşte decât în loc de doar. cică ardelenii reacţionează cel mai nasol la greşeala asta :-D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. ŞuKăRiT
    sâmbătă, 22 noiembrie 2008, 20:40

    Exact! Musai să „sune” bine la urechi… :P
    Ştiu cum fac ardelenii, doară io ce mi-s? ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde