04.12.2016

Votez, fi-mi-ar obiceiu’ al dracu’…

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

O să mă duc la vot şi anul ăsta. Aşa cum, cu minuscule excepţii, am fost de fiecare dată de când vârsta din buletin m-a lăsat să o fac. Nici eu nu mai ştiu de ce. Adică, mă rog, prima dată a fost curiozitatea powered by elanul tipic de şoim al patriei care prinde gustul democraţiei. După aia cred că a fost faza cu obişnuinţa şi elegantul dar atât de penibilul „aşa e corect, aşa trebe”. La ultimele pusuri de ştampile nici eu nu mai ştiu de ce m-am dus însă…

Restul şi integral pe excelentul proiect votezi.ro.

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Raport despre piticu' cu Excel

20 de ani inchisoare pentru un blogger

Niciun comentariu încă

  1. marți, 11 noiembrie 2008, 13:50

    Si o sa merg la vot! Problema e ca am sa ingros masa celor care vor scrie acolo un mesaj „de bine”! Asa consider ca pot reactiona! :(

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. marți, 11 noiembrie 2008, 16:13

    […] Vania, Tykry, Alex Mihaileanu, Chinezu, Parlamentolitic, Oceania, Mihnea, Mesterul Manole, Krossfire, Dan Iancu, Cristi, Alex si ceilalti […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. marți, 11 noiembrie 2008, 16:23

    si eu votez, problema este ca si a cetateanulului turmentat :”eu cu cine votez?”

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. marți, 11 noiembrie 2008, 21:40

    Iti dau eu un motiv bun sa votezi. Unu singur si bun sa-ti ajunga pe restu vietii: pentru ca asa o zis Zappa, ca tre sa votezi. Noa ase.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. miercuri, 12 noiembrie 2008, 10:34

    Bănuiesc că mergi să votezi nu că ţii neapărat cu cineva, ci pentru că vrei să eviţi să iasă alţii mai proşti.

    Cel puţin eu aşa voi face. Voi vota pentru partidul X nu pentru că-l iubesc, ci pentru că ştiu că restul sunt nişte canalii de care trebuie să ne ferim.

    Însă românul tot român. Pe pariu că iese PLM PD-l?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. joi, 13 noiembrie 2008, 19:04

    Votul este raul necesar de a alege cel mai mic rau dintre toate relele posibile.
    Votul nu este numai o optiune pro , ci si una contra.
    Cine nu voteaza nu pierde !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. duminică, 16 noiembrie 2008, 14:14

    chinezule, cand ma bagi in blog rol? eu te-am insertat!!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. vineri, 21 noiembrie 2008, 15:58

    Pai, daca nu stii cu cine sa votezi, voteaza-ma pa mine!

    Stelian „Lica” Popescu, porcu’ parlamentar!
    EU CU MINE TRAIM BINE!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde