05.12.2016

Batalionul de marş

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Exact. Despre Sven Hassel vorbesc. Pentru unii dintre noi, de ăştia mai ciudaţi, evident, asemenea lecturi horror ne coafează.

Pentru conformitate: Batalionul de marş, Sven Hassel, editura Nemira 1992.

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Imperium si Iulius Caesar

Vinil, frate…

Niciun comentariu încă

  1. Roxana Lilith
    marți, 28 octombrie 2008, 15:44

    Hi hi hi…gand la gand cu bucurie. Eu imi pusesem un citat: „Reusisem sa inabusim in noi tot ceea ce fusese omenesc. Nu mai stiam decat limbajul ingrozitor al armelor….Fara indoiala ca in spatele nostru Satana rinjea”

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. marți, 28 octombrie 2008, 15:56

    Da. domnule! Acea senzationala editie a colegului Sven. Pe-aia am citit-o si eu, „mostenire” de la onor tata. :) Toate cartile intr-o luna jumate-doua, defapt.

    Enjoy! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. marți, 28 octombrie 2008, 23:09

    Ba si ma gandeam io ca pan la urma si necitirea lu’ nea Sven ma face un IGNORANT! :(

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. miercuri, 29 octombrie 2008, 12:46

    Promit ca si eu citesc carti, dar nu pot sa intreb…cand se face filmul? :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. miercuri, 29 octombrie 2008, 14:59

    Diana Tusa, candidat PNL in colegiul 1 Braila, minte in declaratia de avere! http://www.iordache.wordpress.com

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. miercuri, 29 octombrie 2008, 15:12

    […] Gecad-ul anunta ca vor distribui AXIGEN Mail Server in China. Tare sunt curios ce o zice Chinezul despre […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. joi, 30 octombrie 2008, 02:21

    Andrei, film s-a făcut doar după „Blindatele Morţii” din câte ştiu eu. Hf wiff that.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. sâmbătă, 1 noiembrie 2008, 14:29

    […] anca, anca, andaa, adaam, andressa, chinezu, comanescu, corina, dan, diana, gramo, hahalere, ileana, inocente, ioan, irina, john, moshe, nasii, […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. Sergiu
    luni, 3 noiembrie 2008, 11:03

    Iti dau eu toata seria, daca vrei sa le citesti. sunt 16 carti cuprinse in 8 volume… bestiale toate!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. miercuri, 5 noiembrie 2008, 01:13

    […] anca, anca, andaa, adaam, andressa, chinezu, comanescu, corina, dan, diana, gabriela, gramo, groparu, hahalere, ileana, innocente, ioan, irina, […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde