07.12.2016

Ce-i asta, mânca-ţi-aş sindicalismul tău apolitic????

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Adică cum, măăăăă? În 2008, în România noastră cea de toate zilele, aşa cum e ea, mă rog, să vorbeşti cu de astea „stimate domnule preşedinte, vă asigur că vorm face toate eforturile şi vă mulţumim din suflet…”. Sindicatu mamii ei de viaţă…

Via Monitoring Media.

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Pledoarie intrinsecă pentru Florea Geică

Europarlamentari unguri care ne fac de căcat cu o inocenţă de şi mai de căcat

11 comentarii

  1. vineri, 24 octombrie 2008, 11:51

    da ce, declaratiile de dupa anti-tariceniste nu le-ai prins? :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. vineri, 24 octombrie 2008, 12:00

    Stimate Domnule Presedite,

    Avand in vedere si luand in consideratie ca proiectul nostru se afla in pliun proces de refacere a industriei usoare de metale pretioase, va rugam respectuos sa supuneti dezbaterii aplicarea normelor metodologice de refacere a bazinului de fermentare a poamelor.

    va multumesc ………..tot respectuos.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. vineri, 24 octombrie 2008, 12:02

    Pai ce ziceai ca si-au uitat recitarile din sedinte ? ” Vom face totu’ tovarasi in frunte cu mult stimatul si iubitul Secretar General…” Soiul rau nu piere .

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. Codruta
    vineri, 24 octombrie 2008, 12:52

    jenibil

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. Niki
    vineri, 24 octombrie 2008, 15:30

    Si uite asa s-a demonstrat ca „pinguinii” nu mai sunt o specie pe cale de disparitie.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. vineri, 24 octombrie 2008, 16:32

    Cu cântec înainte marş:
    http://www.trilulilu.ro/Alina/12d0e1d6f46850

    De ce ne mai mirăm, probabil o să urmeze şi Isvoranu ăsta modelul patentat de Mitrea şi mai nou dezvoltat de Cătălin Croitoru preşedintele Federaţia Educaţiei Naţionale

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. vineri, 24 octombrie 2008, 19:04

    Aoliooo ce limbi catifelate…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. vineri, 24 octombrie 2008, 21:54

    s-au simtit si ei bagati in seama. ca cica li s-au luat in considerare propunerile pe strategie.
    aiurea, banu’ rulz! stimate domnule presedinte da-ne aia 50% asta vroia sa zica stimabilul din filmulet.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. duminică, 26 octombrie 2008, 14:50

    Mamă, la ce limbă de lemn are sigur îţi rămân aşchii în buci!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. luni, 27 octombrie 2008, 08:55

    Trecand peste toata aceasta polologhie ceausista, de acre nu se pot dezbara respectivii, ca aia e, asa au fost educati, tre’ sa recunosc un lucru: BASESCU iar are 1-0 in fata lu Tariceanu. Frate, prim-ministrelul asta nu se mai trezeste? Pacat de el…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde