06.12.2016

Cabral, băi frăţie, m-ai lovit la zdruncinătura stereotipului

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Sunt, aşa cum sunteţi mulţi dintre voi, hai nu vă mai daţi speriaţi cu paianjenul, un statornic deţinător şi utilizator de stereotipuri şi clişee. Unele mai mişto, altele de un penibil absolut. Astăzi unul dintre ele (nu spun din care categorie că mă apucă ruşinea neruşinării mele) mi-a fost făcut ţăndări de cioburi.

Pentru că l-am întâlnit pe Cabral. Şi mi-a plăcut hai să nu zic extraordinar de tare de el că, vă ştiu, ce dracu, iar intraţi la bănuieli, dar tare de tot vă spun că mi-a plăcut de el. De altfel, imaginea cu Cabral stând între Cristi Manafu şi Bobby Voicu este, după mintea şi priceperea mea, faza cea mai tare de la Webstock. Eveniment foarte mişto despre care o să vă raportez abia mâine. Pentru că în seara asta vreau să mă uit la DVDul „Inside All Blacks” (despre selecţionata de rugby a Noii Zeelande, e clar, băi Arhi?) pentru care nu am cum să îi mulţumesc îndestulător de îndeajuns lui Cristi Manafu…

PS. Mai are rost să vă precizez că de azi Cabral intră în blogroll la mine?

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Unde îmi sunt ochelarii? Pe ochi, băăăăă!

De unde (mai) citim politică pă net

14 comentarii

  1. vineri, 3 octombrie 2008, 21:47

    Inside All Blacks??? Acum inteleg de ce iti place Cabral:)))))))))))))))))))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. vineri, 3 octombrie 2008, 21:49

    Arhi:
    baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
    daca ai fi avut alta reactie nu te-as mai fi apreciat la adevarata ta valoare :D
    din cauza ta trebe sa fac edit la text in care o sa precizeze ce trebe precizat
    negru in ceru gurii ce esti…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. vineri, 3 octombrie 2008, 21:57

    Nu l-am personal pe Cabral, dar ştiu că este un tip inteligent şi cu mintea acolo unde trebuie. După cum spuneam cu o altă ocazie: în UK toţi negrii pe care i-am văzut munceau. Dar n-am văzut un singur ţigan la muncă. Zic şi eu, nu dau cu bâta.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. vineri, 3 octombrie 2008, 23:46

    @ chinezu – zicea Bobby azi ceva de mail de multumire pentru link… O fac aici. Merci!

    Revenind la stereotipul de care spuneai, stai linistit, anormal era daca nu era acolo.
    Ma bucur insa ca am reusit sa-l inlaturam.

    @ arhi – ma inclin, galantule.

    @ robintel – merci. Cat despre colorati, fiecare culoare cu uscaturile ei…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. sâmbătă, 4 octombrie 2008, 13:35

    Cabral are f mult bun simt. de acord cu tine
    si daca l-ai cunoscut, sper sa postezi si tu filme de la webstok ca doar este filmoteca blogosferei romasti ;)
    ps: daca mai fac greseli de tipo nu injura prea tare: am o noua tastatura si inca nu sunt obisnuit cu ea
    :-s

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. sâmbătă, 4 octombrie 2008, 15:26

    […] prin batatura si nu am zarit pe nimeni cu ochii oblici, sau cu un ziar pe cap, asa ca l-am ratat pe Chinezul. Pe de alta parte, m-am reintalnit cu Victor Kapra cu care am mai vorbit de ultimele noutati. Nu o […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. sâmbătă, 4 octombrie 2008, 20:15

    […] Cabral, băi frăţie, m-ai lovit la zdruncinătura stereotipului […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. sâmbătă, 4 octombrie 2008, 21:26

    Unde lai intalnit pe Cabral? La stropit vita de vie in Noua Zelanda?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. duminică, 5 octombrie 2008, 00:07

    Te prezinti cu DVD-ul, sambata viitoare, ca doar stii ca avem si noi rugbystul nostru. Si-atunci ii multumesc si eu lui Arhi.
    Facem si noi un Webstock de curte, ca mai sta mustul din fermentat.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. Mihnea
    duminică, 5 octombrie 2008, 14:51

    dadatroll – mai, cu tot respectul, esti prost sau proasta.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. duminică, 5 octombrie 2008, 19:53

    Cabral este un tip calumea, de acord cu tine. Vad ca se strang randurile si asta e bine!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. vineri, 3 aprilie 2009, 10:57

    […] V-am mai spus de faza păţită cu Cabral. O fi un fel de la […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. vineri, 3 aprilie 2009, 11:36

    La mine nu stereotipul ala al tau functzioneaza, ci altul. Faptul ca lucreaza la Acasa. Yuk! Cah!

    Eu stereotipului asta trebuie sa’i dau palme sa ma lase sa’l vad pe Cabral…

    :p

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. vineri, 30 martie 2012, 08:07

    […] în social media: să ajungi să cunoști muuuuult mai bine omul decât în orice alt context. L-am cunoscut pe Cabral în toamna lui 2008. Până atunci tot ce știam despre el era că e o vedetă la TV care face de […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde