06.12.2016

Îmi daţi şi mie voie să am un candidat preferat?

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Mulţumesc frumos. Din start îl susţin, deşi, recunosc, nu am drept de vot în colegiul unde candidează.  Îl susţin 100% deşi, recunosc, nu îl cunosc personal, ci doar prin scrierile sale. Îl susţin 100% în primul şi în primul rând pentru că în doar câteva ore nişte oameni pe care îi apreciez mult spre foarte mult mi-au spus că respectivul se apucă de candidat şi că are sprijinul lor. Şi îl mai susţin pentru că doctrina sub stindardul căreia candidează este absolut magistrală:

„Nu-s megaloman să mă cred Llosa şi nici nu se organizează prezidenţiale anul acesta, aşa că m-am decis să candidez pentru un post de deputat în Colegiul Electoral 4 Ilfov, susţinut de către Partidul Ecologist Român. (…) intenţionez să atrag atenţia asupra nesimţiţilor care deversează, la propriu, căcat în Lacul Snagov, sufocă localităţile rurale de lângă Bucureşti cu palate kitsch din beton sau taie fără autorizaţie copaci.”

Se numeşte Toma Roman Jr. Şi are sprijinul meu necondiţionat. Atâta cât contează…

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Consultaţi politici din toată ţara, puneţi-o jos!!! The White Angel of God a venit…

Vreo 3 motive pentru care mi-a plăcut despre Webstock

12 comentarii

  1. joi, 2 octombrie 2008, 19:29

    E genial! Mi-a placut discursul omului. Ce bine le spune!:)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. joi, 2 octombrie 2008, 20:09

    Am lucrat cu el. E un tip fain.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. joi, 2 octombrie 2008, 21:04

    Eu nu-ţi dau voie! Da’ ce dracu-i asta? Democraţie?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. joi, 2 octombrie 2008, 21:23

    L-oi vota tu, dar cei din Iflfov crezi ca citesc editorialele JN?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. Ghost
    joi, 2 octombrie 2008, 23:02

    Unii spun ca da, altii spun ca nu stiu…. „Q” este de ce conditionat?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. Ghost
    joi, 2 octombrie 2008, 23:03

    … pardon!:##$#%#$#^%&&* Neconditionat?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. Ghost
    joi, 2 octombrie 2008, 23:04

    Apropo…. o functie de edit???

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. vineri, 3 octombrie 2008, 13:44

    Trece-mă şi pe mine pe lista de susţinători. Susţinător platonic. Că nici eu nu votez. La el în colegiu.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. Andreea
    vineri, 3 octombrie 2008, 21:27

    http://www.petitieonline.ro/petitie-p00891049.html

    petitie pentru o politica decenta

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. vineri, 3 octombrie 2008, 21:56

    Darius:
    asa mai, nu ma lasa
    numai ca si la mine e dictatura si tot cum vreau io fac :D

    Yoda:
    ce editoriale mai?
    ca tomita vorbeste de cacatul altora
    ce editoral mai bun iti trebe? :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. sâmbătă, 4 octombrie 2008, 13:38

    eu il citeam cand era la Aspirina Saracului. nu are nici o sana si nu inteleg de ce s-a bagat in cloaca asta.
    maine ma duc la green. si asa nu am mai trecut pe acolo de ceva timp…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. marți, 6 septembrie 2011, 11:31

    […] pare insa ca m-am inselat. Vad ca Ciutacu il promoveaza cu insistenta. Chinezu la fel de entuziasmat ii face si el reclama.  Cred ca mai sunt si altii care il sustin. Si daca un […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde