05.12.2016

Cea mai de căcat fază pe care Mircea Badea a făcut-o mai nou

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Later edit: Aveţi aici textul textual al SMSului trimis de visurât lui Badea. „Bai ninja, i-ai urat la multi ani lu’ Voiculescu ? Poate iti iese o prima”. Naaaaaaaaaa, tot mi se pare de cacao ce a făcut revistorul presei…

Mircea Badea e cum îl ştim. El o face cu gura. Uneori e simpatic. Alteori e doar gherţoi. Dar şi în gherţoismul lui periodic unii îl găsesc simpatic. Dar când, din raţiuni umorale înălţate pe cele mai înalte culmi, dă numărul lui visurât în direct în emisiunea sa „În gura presei”, pentru că nu ştiu ce SMS-uri îi trimitea bloggerul şi l-a deranjat, deci, la lingurică, deja gherţoismul lui Badea devine chiar patetic…

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Dragă Andreea Creţulescu, mă laşi să îţi fac cinste cu nişte ore de geografie?

Băsescu ar fi un blogger de la excepţional în sus

27 comentarii

  1. miercuri, 24 septembrie 2008, 10:34

    Imi pare rau, nu am nimic cu Visurat, dar care este rostul ca acesta sa-i trimita SMS-uri insistenta? Atata timp cat il streseaza este si normal s-o faca. Pe buna dreptate.

    Thumb up 1 Thumb down 0

    Răspunde
  2. miercuri, 24 septembrie 2008, 10:43

    SMS-urile sunt un mizilic. Şi-a directat apelurile către telefonul lui Mircea Badea. Bine-i face! Îl atacă cu propriile lui arme. Diferenţa e că VisUrât chiar îl urăşte pe Badea. E obsedat de el. Îi urmăreşte emisiunile. Etc.

    Intră la el pe blog şi ai să vezi. După un asemenea show de penibilitate, mi se pare şi normal ca Badea să riposteze.

    Hai să facem petiţie împotriva lui Badea că unii e frustraţi. Ah, era să uit: nu sunt fan Mircea Badea. Nici nu-l urmăresc.

    Arhi, să nu mă înjuri, că aici eşti în conflict de interese. :-D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. miercuri, 24 septembrie 2008, 10:51

    […] Chinezaria sa l-a prins pe copil “live”. Merita vazut, trust me. […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. miercuri, 24 septembrie 2008, 11:08

    oki, zici ca e taran dar de ce? Numarul lui VisUrat nu e public? Oricine il poate suna nu? Nu mi s-a parut ca a facut cine stie ce, nimic iesit din comun pt Badea

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. miercuri, 24 septembrie 2008, 12:12

    […] Badea si Mihaela Radulescu. Doua exemple. Dar, sa incep cu cel mai recent. Aseara, Badea a dat pe post numarul de telefon al unui tip care ii trimitea sms-uri in timpul emisiunii, probabil pentru ca a […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. miercuri, 24 septembrie 2008, 14:24

    Da’ Badea ce numar de telefon are ?!? :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. miercuri, 24 septembrie 2008, 17:35

    Dincolo de comportamentul lui Mircea Badea, comportament ce ar putea parea pe alocuri putin isteric, bloggerul in cauza a incalcat un principiu de bun simt minimal: nu folosesti numarul de telefon al cuiva decat daca ti l-a dat personal sau i-a dat altcuiva permisiunea explicita sa ti-l dea. Singurele exceptii sunt telefoanele de serviciu, dar mai degraba ale unor demnitari sau functionari publici, si situatiile in care un „sef” iti da numarul unui subaltern de al sau. In rest, nu ne apucam sa apelam oameni pe care nu ii cunoastem, chiar daca fac ei uneori circ televizat. Asa cum visurat si-a luat libertatea de a folosi un numar ce nu i-a fost incredintat, la fel Badea a oferit aceasta libertate altora.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. miercuri, 24 septembrie 2008, 18:09

    Eu nu am inteles de ce visurat e asa suparat… la cum se comporta Badea (episodul cu revista FHM e destul de concludent) mi se pare logic sa te astepti la asa ceva… oricum, una e sa-l publici pe un blog si alta e sa-l dai pe TV… e o mica mare diferenta de impact. cred ca sansele sa fii sunat de un imbecil sunt mult mai mari in al doilea caz.
    E ca in politica: daca intri in joc, te cam murdaresti. Desi seamana mai degraba cu o scena de la gradi.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. miercuri, 24 septembrie 2008, 18:13

    I-a dat Badea numărul de telefon? Dacă nu, a procedat corect.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. fanel
    miercuri, 24 septembrie 2008, 23:02

    Doi prosti.

    Primul pentru ca pe unde poate zice ca emisiunea lu badea e de cacat si ca ala suge la paula lui voiculescu da in schimb soarbe toate emisiunile lui asta doar doar s-o mia lua de boggeri ca sa aiba si ei ce sa scrie ca dehhh scandalul aduce trafic.

    Al doilea Badea pentru ca in loc sa faca o emisiune de comentarii se intoarce in curtea scolii si se joaca de-a ba pe-a matii cu ei.

    Acu ce mare cacat au facut rattatii astia de 30 si un pic de ani….s-au imbrancit ca fetele in curtea scolii….cu asa barbati vanjosi si virili se duce tara pe pula la vale.

    Thumb up 1 Thumb down 0

    Răspunde
  11. joi, 25 septembrie 2008, 01:17

    Sa descoperit pana la urma dece se uita Mircea Badean dreapta ecranului? Ca face asta cam din 2003 incoace si nu siu deceo face. In rest, e super tare Mircea Badea, cel mai tare Bucurestean care zice septe.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. joi, 25 septembrie 2008, 02:20

    VisUrat- un complexat prin prisma faptului ca sta ca un ratata si se uita la tristu ala de badea

    Badea- ha ha ha. Eu mai mult de 3 min pe luna nu pot sa il suport. Cu filmuletu asta mi-am facut plinu de scarba, mi-a ajuns pe o luna dupa care dau peste bufon, accidental, iara.

    In concluzie : un bloger ahtiat dupa trafic ( dar macar scrie bine serialele alea ale lui ) + sluga slugilor lingatoare = degeaba, amandoi ( pot sa ma adaug si pe mine si pe tine in ecuatie, ai postat + am comentat degeaba ;) )

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. joi, 25 septembrie 2008, 05:38

    nu badea a inventat datul numarului pe post, ci gheorghe la 13-14 cu andrei. in rest e treaba aluia care se uita la asa ceva.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. joi, 25 septembrie 2008, 08:39

    Fiecare merită ce are. Păi cine dracu l-a pus să de-a SMS-uri timp de luni lui Badea?
    Acum s-a ofticat! Şi eu aş fi făcut la fel. SPAM e trimniterea de mesaje comerciale nesolicitate, asa spune legea. Daca se referea doar la mesaje nesolicitate era mult mai bine.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. joi, 25 septembrie 2008, 11:07

    […] http://chinezu.eu/2008/09/24/cea-mai-de-cacat-faza-pe-care-mircea-badea-a-facut-o-mai-nou/ , comentariul avatarului Aura Matei despre Mircea Badea : […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. joi, 25 septembrie 2008, 13:43

    urat din partea lui visurat!badea a procedat corect!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. Codruta
    joi, 25 septembrie 2008, 13:56

    I go for Badea:)
    Are scapari,nici nu ma mir, dar unii si-o cauta.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. vineri, 26 septembrie 2008, 00:41

    Deci asta ar trebui sa il actualizezi in fiecare zi, minut cu minut, ca meciu dat la radio.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. Nico
    vineri, 26 septembrie 2008, 03:24

    Numarul orange al lui Mircea Badea este 0742410807,pentru cei interesati.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. luni, 29 septembrie 2008, 13:37

    Da-te-n ma-ta de sobolanca infecta Nico. Iar u fah Codruta nu mai ii suge pula la gay ala de Badea si vb in cuvintele tale rapandulo

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  21. vineri, 24 octombrie 2008, 00:32

    nu mi se pare a fi deloc de cacat faza…mi se pare tare…ce ai tu cu el?:|
    e super tare ce a facut si pika de prost visurat…nu el

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  22. Chuck Norris
    marți, 20 ianuarie 2009, 20:20

    Eu am auzit ca Mircea Badea a supt pula la 12 negrii.
    Mircea Badea este muist.
    Mircea Badea este un complexat ce face pa duru.
    Mircea Badea A SUPT PU|A doamnelor si domnilor ! A SUPT-O !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  23. ramurel
    luni, 16 februarie 2009, 11:02

    Telefonul lui este 0744 638528. Da’ nu cred ca va raspunde asa ca trimiteti mesaje mai bine.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  24. Dan
    luni, 7 decembrie 2009, 14:05

    Nr de tel al domnului Mircea Badea e 0723 573971

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  25. spargatorul de cuci