08.12.2016

Blogosfera de Românica, un fel de Wild Wild West

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

„It’s the Wild West, really, which is why it’s so interesting,” says Mihnea Dumitru, a Ph.D. candidate, describing his country’s blogosphere. At his blog here, Dumitru tracks the Romanian blogosphere, which he says is characterized by „complete disrespect for intellectual property,” he says. „Info is hounded from anywhere and posted without any laws to properly enforce intellectual theft.” Yee-ha! He estimates about 100 blogs in that country are published by elected officials.”

Restul pe municipalist.

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Blogurile de business şi urmările lor

Internauţi, e cu premii!

Niciun comentariu încă

  1. marți, 23 septembrie 2008, 09:35

    Read it. Very good joke.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. marți, 23 septembrie 2008, 09:37

    i love romania! hello budapest :P

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. marți, 23 septembrie 2008, 11:46

    culmea e ca tipul care spune asta isi ilustreaza articolele cu poze facute de el

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. marți, 23 septembrie 2008, 20:24

    cacat.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. marți, 23 septembrie 2008, 20:28

    :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. marți, 23 septembrie 2008, 21:32

    […] nici un caz nu are dreptul sa se considere drept autoritate morala pe tema copyright-ului. Ca sa te lamuresc, majoritatea imaginilor folosite pe acest blog provin de pe sxc.hu, un site a carui politica suna […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. marți, 23 septembrie 2008, 21:42

    pentru ca dl. carnat moralist a inchis comentariile la el, ii raspund aici

    gogule, eu ti-as sugera sa citesti tot ce scrie acolo, ca scrie de bine. in caz ca nu intelegi, pune pe cineva sa traduca.

    si sa nu te caci pe cine ca altii fura, cand tu esti cu gura plina. Imaginea cu care ai ilustrat acel post, de pilda, este o furaciune. altele, rapide, de luna trecuta…

    http://codexpolitic.us/2008/08/26/troaca-n-doi/
    http://codexpolitic.us/2008/08/31/dragoteasca-si-cosmeanu-doi-prieteni-buni/

    ciocu mic, ochii la uşă!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. miercuri, 24 septembrie 2008, 11:47

    da eu nu stiu,,ce va trebuie voua poze? O sa ajungem sa scriem posturi in stilul benzilor desenate, fara niciun cuvant. Probabil v-ati luat de la studiul conform caruia nush cat la suta din populatie nu e in stare sa interpreteze corect un text

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. miercuri, 24 septembrie 2008, 22:48

    repet. nu ma intereseaza ce si cum. nu imi dai tu peste nas.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. miercuri, 24 septembrie 2008, 23:58

    tocmai ti-am dat. drept dovada, esti un carnat care fura poze si face pe moralistul.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. joi, 25 septembrie 2008, 02:15

    ai mintea unui copil de 14 ani. sanatate

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. joi, 25 septembrie 2008, 02:40

    de aia pui tu taguri imbecile?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde