05.12.2016

Ce faci când te înjură lumea pe propriul tău blogul?

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Eu personal, în limitările mele ontologice, râd şi îmi văd de drum. Asta în 99% din cazuri. Dar am şi io momente în care, şi aici las peremtoriu să se vadă că, în ciuda zvonurilor, sunt chiar om, reacţionez la câte o părere mai tranşantă, ca să zic aşa, a unora, anonimi fireşte, care comentează la mine pe blog.

Dar cum la mine nici nu s-a terminat şi nici măcar nu a început priceperea între ale blogeritului, întreb şi eu, asemenea celui de la Electrica care caută lumină, pe cine vrea să îmi răspundă: ce faci când te înjură lumea pe propriul tău  blog?

Variante ajutătoare:

1. Dai ignore şi mergi pe drumu-ţi.
2. Bagi cu delete că de aia ai funcţia asta în admin.
3. Faci spume şi îl faci pe ăla cu commentul de toată frişca.
4. Nu dormi, te prăjeşti la cele gânduri că de ce nu te place unii.
5. Ţi se rupe magistral şi ţi se apleacă consecvent.
6. ¤%”&#¤&”¤&/¤”&%¤%&¤”/#”#”%&¤”&%”¤&

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Ai un blog interesant dar sfatul meu e sa nu te dai cu parerea in domenii cu care n-ai tangente

Frunză verde de batistă/Nu să poate, nu s-ăxistă!

Niciun comentariu încă

  1. luni, 15 septembrie 2008, 09:16

    Există un caz bine definit când citesc, zâmbesc a „uite, nene, am devenit şi eu blogger, şi prin urmare sunt înjurat”, şi apoi dau delete. Este vorba de cazul în care vine un anonim aruncă o înjurătură şi nu zice de ce.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. luni, 15 septembrie 2008, 09:34

    În ce mă priveşte, prefer să-i editez comentariul. Dacă omul nu ştie să scrie frumos, de ce să nu-l ajutăm, având priceperea necesară?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. luni, 15 septembrie 2008, 10:05

    Intr-adevar nu mai dorm, incep sa ma pasca gandurile sinucigase, imi simt viata distrusa si nu mai regasesc alinare nici in cocaina ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. luni, 15 septembrie 2008, 11:18

    Ma gandesc cu duiosie la aia cu mama imbecililor si natalitatea in crestere.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. luni, 15 septembrie 2008, 11:38

    Uneori, cand ma pashte talentul, ma iau in gura cu el / ea / it. With extreme prejudice.

    Alteori, de cele mai multe ori, I just friggin’ ignore the friggin’ fuckin’ bastard.

    Si sunt acele dulci momente cand redescopar tastele. Delete. Delete delete delete.

    Mama lor. With extreme prejudice.

    :/

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. luni, 15 septembrie 2008, 12:22

    Bagi moderare si aprobi doar ce nu iese din limitele propriului cod ne-deontologic :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. luni, 15 septembrie 2008, 14:56

    Până la urmă mai există vorbe grele? :-D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. luni, 15 septembrie 2008, 15:01

    Daca nu-i vreo sosie de-a mea la tv si nu-s nici reluari, pare ca da. Da’i mai palpitant pentru toti neghiobii de Net sa care coliva unuia care respira bine merci…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. MARIUS
    luni, 15 septembrie 2008, 15:46

    domnule eu zic ca trebuie raspuns cand injuratura-i una motivata(poate)si civilizata dar in rest ,ignor la greu si mult delete.mai ai si varianta- acces denied-cu care tragi pe dreapta orice troglodit.
    @Victor Ciutacu
    domnule ,multa lume s-a caznit ,a facut ce a putut sa-i praseasca bunicutei cobe trainica ,si iata ca astea s-au prasit asa de bine ca nu se mai despart de cotroceni .nu e mai putin adevarat ca multi isi doresc s-asculte cantecul de lebada al tonomatului dar ,dat fiind ca abia ne starni interesul(tonomatul adica)nu vor apuca sa creasca atat de repede si mari incat sa-si exerseze glasul atarnate de cordonul acestuia.unde mai pui ca tocmai au brevetat si arma de rezerva

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. marți, 16 septembrie 2008, 09:56

    @Ciutacu
    Mulţi, mulţi, într-adevăr. :-D Inclusiv pritenul tău, ză blogfather.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde