11.12.2016

Ciutacule, e gata de pita ta la Antena 2…

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Victore, sunt alături de tine în greaua încercare prin care treci. Pe undeva înţeleg că tu, cu emisiunea ta Vorbe Grele, nu mai reprezinţi mare lucru în noul context geopolitic internaţional. Sunt momente în viaţă când trebuie să faci un pas în spate pentru că, nu-i aşa, trebuie să recunoşti o mare, o imensă valoare când se iţeşte unde se iţeşte şi din raţiuni care chiar nu ne scapă dar chiar nu ne interesează. E vremea să recunoşti, oricât ţi-ar fi de greu, că există alţii mai buni ca tine. Ştiu, viaţa is a bitch, dar trebuie să găseşti resurse să treci şi peste acest hop mai negru decât gaura neagră care îi sperie pe conservatori.

Sunt alături de tine, zic. Şi ca să înţeleagă toată lumea că nu vorbesc deloc prostii când spun că o valoare când se iţeşte te dai subit la o parte, iată mai jos un fragment din ceea ce consider eu că va fi emisiunea etalon de acum înainte pentru televiziunile din România, o emisiune pe lângă care Vorbe Grele este doar un mic moft cu pretenţii de analiză politică conştientă. Că doar de aia a şi îmbucat neşte minute din clasicul interval al vorbelor ciutaciene…

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Ce înduioşător au învăţat lecţia de fiţoism ăia mici de la ăia mari

Băsescu a scos toporul oral la Voiculescu şi la Vântu. Pe ei, pe ei, pe mama lor!

Niciun comentariu încă

  1. miercuri, 10 septembrie 2008, 09:36

    […] şi încă vreo câţiva au o revoltă hilară. Cică Ciutacu, îl ştiţi, băiatul ala mic şi bleg, dar cu gura mare şi bună pentru diverse […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. miercuri, 10 septembrie 2008, 11:05

    Na, alt’ intelighent care nefiind mic si bleg ( probabil e consecvent ) moare de grija altuia. Excitant ciutacul la neuronul unora…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. miercuri, 10 septembrie 2008, 11:38

    valoarea ca valoarea, dar ratingul emisiunii de pete nu avea acum sa concureze cu vorbe grele chiar daca toate fanele detergetului urmareau antena 2…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. miercuri, 10 septembrie 2008, 12:13

    mosh, sa nu uiti sa te stergi la gura.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. miercuri, 10 septembrie 2008, 14:25

    A durut sau te mananca copilu’ ?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. Filip G
    miercuri, 10 septembrie 2008, 15:43

    Eu mai astept inca pozele promise.Fan Ciutacu

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. miercuri, 10 septembrie 2008, 16:51

    Stau si ma intreb pentru ce anume plateste Ciutacu penitenta asta? L-or fi ajuns urarile de bine ale lui Basescu?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. miercuri, 10 septembrie 2008, 18:02

    mai degraba dimensiunea propriului esec. daca avea un pic de audienta, dincolo de lingaii personali, ar fi avut un pic de respect. dar…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. miercuri, 10 septembrie 2008, 19:23

    Zo(aie)so…let’s see…auzisem despre tine că esti un nespalat…Un detergent, ceva?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. miercuri, 10 septembrie 2008, 19:47

    si eu acum ar trebui sa te fac proasta si sa spun ca eu m-as putea spala instant daca ar fi cazul, prostia insa nu se vindeca?
    ok, hai sa zicem ca am facut-o. ai ceva ontopic de adaugat in afara de limbi catre ciutacu?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. miercuri, 10 septembrie 2008, 19:47

    Cu câteva luni în urma, la o emisiune a lui Gâdea, invitat şi V. Ciutacu, s-a discutat despre singurul interviu dat vreodată, în 1995, de doamna Maria Băsescu. Un interviu dat unei reviste din Cluj, daca îmi aduc bine aminte, şi realizat de o domnişoară pe nume Corduneanu.
    Intrată în direct în emisiune, jurnalista Corduneanu a fost laudata de V.Ciutacu pt. realizarea jurnalistică; V.Ciutacu i-a apreciat domnişoarei atât calităţile intelectuale, cât şi cele fizice, întrebându-l pe Gâdea cum de este posibil ca o jurnalistă atât de bună să fie doar un simplu corespondent în ţară, al Antenelor.
    Curând după asta, domnişoara Corduneanu a apărut pe sticlă, la Antena 2. Acum, văd că Irina se ocupă de detergenţi…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. Filip G
    miercuri, 10 septembrie 2008, 19:53

    @Alandra;Da ce ii rau in problema detergentilor?Vin alegerile fiecare partid trebuie sa stie ce detergent sa foloseasca pentru pete.Daca te uiti atent o sa observi ca desi unele pete au iesit tot miroase urat.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. miercuri, 10 septembrie 2008, 20:03

    Zo(aie)so, te rog sa nu mai folosesti detergentul…manual, face prea multi clabuci.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. miercuri, 10 septembrie 2008, 20:10

    Bai, Chinezule, da’ cum faci nene sa-i aduci doar pe admiratorii lui Ciutacu? Sunt mai rau ca mustele, nu alta.

    Apropo, mi se pare mie sau Ciutacu incearca sa ne sugereze ca Traian Basescu ar fi homosexual? Daca da, nu ma mira audienta lui…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. ruxi
    miercuri, 10 septembrie 2008, 20:56

    @Alandra!
    Mereu ne-am intalnit pe aceeasi lungime de unda!!!!
    Cum se face asta???!!!
    Si eu mi-am amintit de aniversarea Antenei 2, cand, culmea, Gadea, parea cazut in freza, impresionat de „performantele” lui Corduneanu, reduse la un interviu cu Maria Basescu! Ancient history!
    Pe forumuri am mai zbierat eu, fara folos, ca fata e slabuta, plictisitoare, iar emisiunea n-are zvac!
    Dar poate „presteaza’ unde trebuie! Te-ai gandit si la asta?!
    Ca, altfel, nu-mi explic!!!!!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. miercuri, 10 septembrie 2008, 21:14

    Ruxi,
    Evident că m-am gândit :) Dar…cough cough…m-am abţinut :roll:

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. ruxi
    miercuri, 10 septembrie 2008, 21:39

    Ai tusit sau ti-a ramas ceva in gat???!!!:))))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. miercuri, 10 septembrie 2008, 22:03

    Ruxi,

    Ce să zic si eu acum…am tusit :) :roll:

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. miercuri, 10 septembrie 2008, 22:52

    @Alandra & Ruxi: n-are Irina nici o vina pentru ce se-ntampla

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. ruxi
    joi, 11 septembrie 2008, 12:01

    @Victor Ciutacu
    Acu’, ce sa fac daca prefer „Vorbe(le) grele”?!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde