08.12.2016

Chiar nu mai controlează nimeni incinta la Antena 2?

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Ieri seară o preafrumoasă emisiune pe Antena 2. Care suav s-ar intitula Şcoala vieţii. Buuuuun. La un moment dat nu ştiu cine (moderator, producător, şofer, marţian) a avut ideea să bage în plasme o porcărie cu Mihaela Rădulescu şi campania ei anti-fumat, o făcătură pe care o vedeţi mai jos cum că dacă te laşi de fumat suni la un număr de telefon şi Mihaela Rădulescu ţi-o suge. Evident că diva a sunat la Antena 2 extrem şi pe bună dreptate revoltată.

Acuma ziceţi şi voi ce a fost mai penibil:
1. Faptul că au ales să dea mizeria aia pe un post care se vrea, totuşi, măcar cu o dimensiune de testicul mai sus decât OTV, par example.
2. Faptul că au lăsat emisiunea cu pricina pe siteul televiziunii oareşce vreme şi apoi au şters-o subit.
3. Faptul că la Antena 2 e un haos minunat oarecum în desăvârşirea sa, dar penibil categoric în execuţia sa.

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Băsescu a scos toporul oral la Voiculescu şi la Vântu. Pe ei, pe ei, pe mama lor!

Boc dragă, nu te duci tu la alimentară să îţi iei puţin bun simţ?

14 comentarii

  1. miercuri, 10 septembrie 2008, 13:14

    nu uita sursa pozei :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. miercuri, 10 septembrie 2008, 13:21

    zoso:
    ma suspectezi de prea multă ştiinţă :D
    zau dacă ştiu care e sursa
    luminează-mă şi pe moi ca să dau lumina şi io mai departe

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. miercuri, 10 septembrie 2008, 13:22

    si glumele proaste tot din scoala vietii fac parte… sunt curios la ce s-o fi gandit persoana care a dat okul pentru chestia asta: la rating sau la formarea telespectatorilor?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. miercuri, 10 septembrie 2008, 13:30

    daniel, aia era o gluma (proasta ulterior, dar amuzanta la momentul respectiv) facuta de autorul acestui mesaj.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. miercuri, 10 septembrie 2008, 13:38

    zoso, pe bloguri am citit multe glume proaste. fiecare e responsabil pentru bitii lui… la o televiziune, oricat de mult se proclama libertatea de expresie mai trebuie sa intervina si cenzura bunului simt in masura in care vrei sa si formezi nu doar sa informezi. sau poate nu…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. miercuri, 10 septembrie 2008, 15:36

    Prefer să fumez decât cu Mihaela… Desigur, chestie de gust personal.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. miercuri, 10 septembrie 2008, 19:42

    Eu cred ca era programat ca diva sa intre in direct si sa povesteasca despre mareatza campanie. Desi am putin habar despre ceea ce inseamna publicitate, ma abtin de la comentarii in ceea ce priveste impactul campaniei, s-a exprimat Badea aseara sau cu o seara inainte si sunt de acord cu el. Ideea e ca o chestie aranjata sa iasa bine, a iesit prost din neglijentza sau a fost ticluita de cineva din antene. Personal cred ca e vorba de a doua varianta. Om trai si-om vedea. Ce o fi zis Andreea Marin cand a auzit de patzania rivalei ei? Asta chiar as vrea sa stiu! :)))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. miercuri, 10 septembrie 2008, 20:05

    Antena 2 nu e cumva aia unde sunt emisiunile alea in care cetateni (mai mult sau mai putin turmentati) invata lucruri interesante? Parca asa citeam eu pe aici, prin zona… Vai, nu se poate, nu cred ca pe Antena 2 a aparut asa ceva. Antena 2 are numai oameni de o probitate morala indubitabila. Este o eroare grosolana. Eu cred ca postul a fost piratat de OTV, ca ei n-aveau drept de emisie la ora aia… Da, Diaconescu umbla cu mismasuri, nu ADEVARATII jurnalisti/stiristi de la Antena 2. Aia sunt scoliti la BBC…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. miercuri, 10 septembrie 2008, 20:24

    @Fluture,

    Ti-ai bagat in vena sau ai tras pe nas?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. miercuri, 10 septembrie 2008, 20:30

    Cetatene, iti raspund, sa mor de nu-ti raspund. DA.

    Acum e randul tau: In mod normal, tii-o bagi in fund sau in fund? (am vrut sa zic „cur”, da’ sunt politicos. Si, ma gandesc ca daca dl. Chinezu te tolereaza pe tine, m-o tolera si pe mine o tura)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. anonim
    miercuri, 10 septembrie 2008, 20:34

    Sunt disperati dupa publicitate!
    In afara de Ciutacu si Brancu, Antena 2 e varza!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. Filip G
    miercuri, 10 septembrie 2008, 20:35

    In viata nu le poti avea pe toate.Daca privesti doar dintr-o parte nu poti fi obiectiv.Un om ingenunchiat nu inseamna ca e invins.Pentru studiu „Bivolul cand e pus in jug,ingenuncheaza la panta dar nu da inapoi”.Cand ai principii,trebuie sa fie mai presus decat puterea banului.Da toate astea le stiti,din pacate mai sunt si articole scrise la comanda………

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde