29.05.2016

Păi dacă şi lui Ciutacu i s-a aplecat de mişmaşurile (unora) din Antene…

În mare ştiu ce se întâmplă pe acolo. Dar nu mai vreau să spun mare lucru. Pentru că nu sunt un fel de jurnalist de ăsta de caută subiecte numai de dragul subiectelor. Şi m-am cam săturat să îmi spună unii de pe acolo că ţin ba cu ăla ba cu ăla. Dar la Antene au loc tot felul de ciudăţenii şi de lovituri pe la spate each and every day. Din partea unora al căror caracter pute de se simte din Băneasa în Ferentari. Puţine schisme de astea ies, însă, la suprafaţă…

Iată spre exemplu reacţia lui Victor Ciutacu de ieri din emisiunea lui. Personal îmi scot pălăria în faţa lui pentru aşa ceva. Doar dacă stăm singuri în faţa oglinzii şi ne întrebăm sincer dacă noi am fi făcut aşa ceva putem înţelege gestul lui Victor…

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Care vreţi să vedeţi live dacă murim sau nu mâine?

Bloggeri nesimţiţi. Li se rupe de sfârşitul lumii dă astăzi…

40 comentarii

  1. marți, 9 septembrie 2008, 14:50

    Reactie perfect normala, eu pe la 21,10 deja ma gandeam ca l-au scos din schema . Wtf, e o batjocura sa dai reluari la ora la care asteapta lumea sa intre-n live.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. marți, 9 septembrie 2008, 15:10

    […] la Chinezu, unde mai puteţi găsi un fragment asemănător. Ce s-a întâmplat, de fapt: s-a creat o înghesuială pe prime-time-ul Antenei 2, cu […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. marți, 9 septembrie 2008, 15:30

    […] în vedere că i-a înjurat pe conducătorii trustului Intact, la oră de maximă audiență, în propria emisiune, care este părerea […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. marți, 9 septembrie 2008, 16:06

    sa nu se supere nimeni pe mine, dar rai da buni aduce o audienta ceva mai buna.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. marți, 9 septembrie 2008, 16:11

    Gurile rele spun că Ciutacu se vinde. Chinezule, personal nici nu mai ştiu ce să cred. Am ajuns într-un moment în care nu mai credem în nimeni şi nimic. Şunt un produs al ţării după cum şi ţara este produsul nostru, aberez ori ba, poate e de la căldură, papa.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. marți, 9 septembrie 2008, 16:24

    @candid
    si normal ca ciutacu se vinde, este firesc, ciutacu isi vinde serviciile trustului din care face parte.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. marți, 9 septembrie 2008, 16:45

    Da’ ce va mirati asa, domnilor? De parca in fruntea trustului Intact ar fi o persoana de o deosebita probitate morala si, vai, iata, angajatii sunt la polul opus… Vai, ce-i fac lu’ saracu’ Ciutacu. Hai sa facem o petitie…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. marți, 9 septembrie 2008, 16:49

    @fluture

    E, uite ca te dezamagesc si te anunt ca in fruntea trustului intact nu se afla Voiculescu
    si stai linistit, moralitatea lui voiculescu este net lui SOV

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. marți, 9 septembrie 2008, 16:56

    nici cu SOV nu mi-e rusine… alt „cetatean exemplar”

    eu zic totusi sa nu te amagesti singur, trustul Intact este condus de Voiculescu, la fel cu si PC-ul e condus tot de el… fiicele nu fac nimic fara acceptul lui tata…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. cric
    marți, 9 septembrie 2008, 17:03

    Pai sa se enerveze in fata lui Gadea ! El ii este sef .. ..doar el face grila pe acolo
    Nu inteleg de ce trebuie sa o faci in fata telespectatorilor ( il putem „ajuta „noi cu ceva ???) ..numai Tuca mai avea asa reactii pe vremuri !!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. marți, 9 septembrie 2008, 17:07

    cric, poate ca-l copiaza pe Tuca… de fapt, copiaza pe mai multi… in realitate n-are un stil propriu.

    de ce o face in fata telespectatorilor? Pentru ca vrea sa spuna ca e „dizident”… ehe, si jurnalistica e curva mare, nu numai politica:)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. marți, 9 septembrie 2008, 17:19

    @Petrisor Socol,

    Si telenovelele de pe acasatv se vand, dar nu asta e ideea. E vorba de lipsa de respect fata de telespectatori pentru ca aia care se uita la Morar nu sunt aceeasi cu cei care se uita la Ciutacu(in marea majoritate). Morar are o emisiune despre barfe mondene, lucruri simple care nu ne afecteaza viata in nici un fel.
    La Ciutacu se discuta probleme serioase, vin oameni de la care ai ce invata. De la emisiunea lui Morar ce sa invat, caterinca? E plina Romania de caterinca, lucrurile serioase in schimb sunt foarte putine…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. marți, 9 septembrie 2008, 17:24

    vai, cetatene turmentat, vai ce „probleme serioase” se discuta la Ciutacu, vai ce de am mai „invatat” de la el din emisiune… am mai pus 10 puncte la IQ-ul meu de 82…

    Ce probleme serioase se discuta cu Serghei Mizil, cu Dragomir etc? A, daca sunt beat si ma uit la emisiune, da, cum sa nu, e probleme serioase care se discuta, ele se discuta, daca ma intelegi, hic, eu cu cine votez?!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. marți, 9 septembrie 2008, 17:34

    @Fluture,

    Imi lasi impresia ca esti adeptul formei fara fond. Multi va ofuscati de limbaj in loc sa incercati sa intelegeti mesajul. E o dovada ca sunteti superficiali. Mitica e o lichea, dar si de la lichele poti invata daca te duce capul.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. marți, 9 septembrie 2008, 17:58

    Cetatene, nu avem toti IQ-ul tau. Uite, zi-mi si mie, de curiozitate, 2 chestii de interes national pe care le-ai aflat tu de la Mizil.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. marți, 9 septembrie 2008, 18:05

    Urmareste cu atentie emisiunile lui Ciutacu si ai sa afli mult mai multe si nu doar spuse de Mizil. Nu te-ai saturat sa afli foarte des de la emisiunea lui Morar ca Oana Roman e fata tatalui sau? Sau nu stai bine cu memoria?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. marți, 9 septembrie 2008, 18:59

    […] Multumesc pentru ingrijorari, fratii mei albi Chinezu, Comanescu si Arhi, dar, cand voi avea ceva de anuntat, o voi face eu, ca-ntotdeauna, cu subiect si […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. marți, 9 septembrie 2008, 19:05

    deci badea este nu-l mai vrea pe ciutacu ca badita este director de programe :lol:

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. marți, 9 septembrie 2008, 19:07

    @Cetateanul Turmentat

    Avand in vecedere ca Antena 2 este pe minus in trust ( la bani ma refer), vor cu orice pret sa scoata bani, inclusiv sa scoata o emisiune buna din grila precum Vorbe grele

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. Filip G
    marți, 9 septembrie 2008, 19:32

    Da noi cu ce gresiram.Gurile rele zic ca ,pe unde a fost sa cam laudat.Banii mogulului sut de dat,dar sa nu zici rau de el,ci sarut mana sefu!
    SAU POZELE ALEA PROMISE SA FIE DEVINA?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  21. marți, 9 septembrie 2008, 19:47

    Cetatene, sa stii ca de acum incolo o sa urmaresc emisiunile cu MARE atentie. Uite, imi pun si un caiet cu creion (cu guma) aici langa telecomanda. Revin cu impresii, sa nu pleci. Pa pa.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  22. marți, 9 septembrie 2008, 20:13

    @Fluture,

    Ai invatat ceva din lectia pe care i-a dat-o Calinescu lui Morar?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  23. violet-fara-nana,aici
    marți, 9 septembrie 2008, 20:49

    Jos palaria, Cetatene! Ma refer, in primul rand, la cine si la ce se uita.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  24. violet
    marți, 9 septembrie 2008, 20:50

    Si mai sunt de acord si cu invatatul…Gata.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  25. marți, 9 septembrie 2008, 21:37

    In primul rand are mare dreptate ciudatul ciutac. Cine sta si asteapta sa vada aceasta emisune este exact cum a spus el…prost. In al doilea rand, aceasta „emisiune” poate fi realizata nu numai de seful soferilor(?), ci si de seful pietonilor, seful biciclistilor, seful de bloc si de orice alt sef care se pricepe la reverente. Si mai ales de oricine care poate gasi o exprimare mai corecta decat ” in acest televiziune”.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  26. marți, 9 septembrie 2008, 22:24

    Cetatene, vad ca insisti. Cu adanca durere in suflet iti spun ca toti aia pe care-i stimezi si-i asculti tu cu ATENTIE sunt, pentru mine, niste zero-uri barate… Cand aia vor inceta sa dea lectii, atunci poate mai avem o sansa. Pana atunci, tu pierde-ti vremea cu genialii…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  27. marți, 9 septembrie 2008, 22:35

    @Fluture,

    In primul rand eu nu imi pierd vremea, ma ocup cu lucruri serioase. Nu am timp de pustani corditi ca Morar al tau care azi si-a luat niste palme peste bot de la Calinescu.
    Calinescu i le-a dat elegant ca e un domn… Dar cred ca n-a priceput mai nimic, ca si tine….

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  28. miercuri, 10 septembrie 2008, 07:33

    […] Ieri m-am luat cu alte alea şi n-avui timp să dau nasul cu tonomatu’ să mă dumiresc ce şi cum. Aşa că ieri seară… eu consecvent ca ornitorincu’ în dâmb, bang, la nouă la datorie. Aiurea. Iar duduia. De data asta băga analize la detergenţi. Aşa că mi-am cam băgat picioarele. Când erau băgat până la genunchi… pac şi vorbele grele. Măi ce-o fi ? După o tură prin blogradă încep să mă dumiresc. Mulţumită poporului frate chinez. […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  29. ruxi
    miercuri, 10 septembrie 2008, 10:41

    A compara emisiunea lui Ciutacu cu rai da’ buni e un sacrilegiu!
    Cat despre Irina Corduneanu, de ce nu sesizeaza nimeni cat e de plicticoasa???!!!
    Si fara charisma???!!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  30. miercuri, 10 septembrie 2008, 10:46

    Cetatene, am inteles, tu ai lucruri mai bune de facut, adica sa urmaresti emisiunea lui Ciutacu. Na, se pare ca Voiculescu s-a suparat pe tine, asa ca te-a lasat fara obiectul tau de studiu.

    Nu stiu cum ai ajuns la concluzia ca l-as apara pe Morar. Serios, citeaza-ma si-ti voi fi pe veci recunoscator. Dar nici nu ma mira. La cat de dihotomisti sunteti…

    PS. Nu te superi daca-ti spun ca nu prind nici un post tv romanesc, da? Hai, pa, fugi sa revezi emisiunile lui Ciutacu, ca de acum doar in reluare se mai dau…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  31. miercuri, 10 septembrie 2008, 11:00

    Refreshing sa vezi cati fluturasi mor de grija lui Ciutacu chiar daca le zboara pe meleaguri straineze telecomanda. Aia cu cainele si drumul lung functioneaza.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  32. miercuri, 10 septembrie 2008, 11:34

    wow, m-ai prins… numai perspicaci pe aici…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  33. Mastretta
    miercuri, 10 septembrie 2008, 14:25

    fluturel, iarta’ma mama ca’ti spun, dar esti penibil! daca nu te uiti la emisiunea lui ciutacu, de ce mai comentezi aici!? ce cauti pe pagina in care se vorbeste despre el si emisiunea lui?! n’ai altceva mai bun de facut decat sa te iei de oameni ca se uita la emisiunea lui ciutacu? asta e, poate unii gasesc ceva interesant in emisiunea asta, poate invata ceva…cu ce drept iti permiti tu sa judeci un om,daca el zice ca invata ceva din aceasta emisiune?! ce ti’e si cu oamenii astia domne`..eu oricum nu ma uit si nu m’am uitat niciodata, singurul la care ma uit e Badea, si asta pe net!!! televizorul a incetat de mult sa ma mai atraga..dar am dat peste postul asta, si am vazut comentariile tale, care sincer mi se par de prisos…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  34. miercuri, 10 septembrie 2008, 16:06

    deci, asa cum mi-am inchipuit, la Chinezu pe blog vin chibitii lu’ Ciutacu… bine ca sunteti voi destepti!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  35. Roxana Lilith
    miercuri, 10 septembrie 2008, 17:07

    @ Fluture
    „Cu adanca durere in suflet iti spun ca toti aia pe care-i stimezi si-i asculti tu cu ATENTIE sunt, pentru mine, niste zero-uri barate… ”
    Daca-i asa cum spui de ce-ti pierzi asa de multa din pretioasa-ti energie sa-i combati pe acilisea?
    Lasa-ne, du-te, vezi, poate ti-a fiert ciaiu’
    Si la Chinezu pe blog vine cine vrea muschii lui !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  36. Filip G
    miercuri, 10 septembrie 2008, 17:13

    A ajuns Romania sa nu mai fie o tara libera?Iar in privinta Blogurilor ce nu vreti sa fie vizitate ,faceti-le cu circuit inchis.Ia ziceti-mi si mie pe unde nu-i voie sa insist.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  37. miercuri, 10 septembrie 2008, 19:55

    Da’ veniti unde vreti voi. Da’ lasati-ma si pe mine sa-mi vad de ale mele. Imi zic si eu parerea, si voi la fel, si uite asa, am incalecat pe-o sa si v-am lasat aicisa… Chinezule, vezi ca te-am bagat in Top Zelist:-) Dupa ce l-am facut celebru pe Ciutacu, urmeaza Cabral si dupa aia esti tu. Ai numarul de ordine 2. Tine minte:-)

    PS. Eu nu combateam pe Ciutacu aici, mei, ominizilor… ia mai vedeti firul comentariilor si dupa aia veniti sa plangeti pe umar…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  38. joi, 11 septembrie 2008, 13:20

    ciutacu e una dintre carpele cu care se sterge voiculescu la fund. dar numai cand ii vine.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  39. miercuri, 11 august 2010, 08:50

    Hydrocodone prescription….

    Hydrocodone. Hydrocodone apap 5 500. http://Www.bulevart.net hydrocodone-withdraw-symtoms.html….

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde