09.12.2016

Încă un motiv pentru care sunt fan declarat Top Gear

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Deci băieţii ăştia de la Top Gear şi-au pus în cap să ajungă la Polul Nord. Jeremy şi James cu maşina, iar Richard cu sania trasă de câini. Şi au reuşit…

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Cică Realitatea TV dă cu jula de pe bloguri…

Mi se pare perfectamente corect

8 comentarii

  1. joi, 14 august 2008, 11:29

    la mine cazul e mai interesant. nu am carnet, urasc masinile. pina acum nu m-a convins nimeni sa-mi cumpat o masina inaintea unei case. singura legatura cu fenomenul auto e emisiunea cu pricina: Top Gear. o savurez ca pe clatite. recomand calduros. si la final o recomandare. posturile tv din romania sa urmeze exemplul celor de la Top Gear si sa nu mai faca emisiuni la comanda cu zeci de mii de detalii tehnice pe care nu le intelege nimeni. iata si o emisiune auto dementiala fara decolteuri si fara craci. si e prezentata de barbati!!! nu ca as fi misogin dar cam asa trebuie.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. vineri, 15 august 2008, 08:22

    singura chestie care ma enerveaza e ca in Romania episoadele sunt prezentate cam cu 1 an mai tarziu. Oricum ft tare faza cu Polul Nord si eu am pus intregul episod acum cateva luni, is nebuni baietii.

    Chinezule nu te intereseaza campania Hoo cu tata? Sunt 5 premii ca sa mergi la Top Gear Uk si sa-l cunosti pe Clarkson. Am mai multe info pe blog daca te intereseaza

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. vineri, 15 august 2008, 10:06

    Poate vor merge cu masina – apartament. Cei care au urmarit emisiunea, stiu despre ce vorbesc.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. sâmbătă, 16 august 2008, 08:26

    […] Coborâm din taxi. Crd că suntem la marginea Bucureştiului. Alături de Plaza, o clădire înaltă de birouri. Intrăm şi căutăm un anume loc. Nu-l găsim. Ne întoarcem. Ca un copil încăpăţânat, nu vreau să merg nicăieri. Îl văd pe Tolea. Are o faţă colţuroasă, vulgară. E însoţit de Magda. Magda are o fustă de blugi, scuuurtă, i se văd fesele. “Nu e vulgară” – mă gândesc şi mă-ntreb de ce. “Fain. Cred că Vania şi-a dat întâlnire cu Oteveul”. Stăm afară. Apare, de după un colţ, Chinezu. […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. duminică, 17 august 2008, 23:11

    Si trebuie mentionat ca cei din masina au ajuns mai repede :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. luni, 18 august 2008, 09:23

    si ca aveau si toaleta si ca la cum conducea clarkson, James zburda tot pe bord :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. luni, 18 august 2008, 17:04

    Chinezule, Top Gear e intr-adevar o emisiune iesita din comun. Pe cine de la noi ii vezi in stare sa faca asa ceva?
    Apropos, acum nu am venit cu Make, am venit cu ceva si mai interesant. Am finalizat un proiect la care lucrez de cateva luni bune. Acum sper ca vor fi mai multi bani de publicitate pentru bloggeri. :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. miercuri, 21 octombrie 2009, 23:40

    […] Coborâm din taxi. Crd că suntem la margine Bucureştiului. Alături de Plaza, o clădire înaltă de birouri. Intrăm şi căutăm un anume loc. Nu-l găsim. Ne întoarcem. Ca un copil încăpăţânat, nu vreau să merg nicăieri. Îl văd pe Tolea. Are o faţă colţuroasă, vulgară. E însoţit de Magda. Magda are o fustă de blugi, scuuurtă, i se văd fesele. “Nu e vulgară” mă gândesc şi mă-ntreb de ce. “Fain. Cred că Vania şi-a dat întâlnire cu Oteveul”. Stăm afară. Apare, de după un colţ, Chinezu. […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde