08.12.2016

Cică Realitatea TV dă cu jula de pe bloguri…

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Povestea e simplă şi o găsiţi la Arhi. Eu doar o ilustrez cu filmuleţul respectiv, care ar fi fost giumbit de cei de la NewsIn de pe blogul lui Arhi şi folosit ca ştire de cei de la Realitatea fără a preciza sursa respectivului film. Oooooooooooo, Realitatea meaaaaaaaa, oooooooooo, vulpiţa meaaaaaaaaa…

Via Monitoring Media.

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Din toamnă, cei care vor apela numărul unic de urgenţă 112 vor putea fi localizaţi

Încă un motiv pentru care sunt fan declarat Top Gear

Niciun comentariu încă

  1. Fane
    miercuri, 13 august 2008, 10:54

    Mestere chinez, NewsIn doar prezinta imagini de la RTV. Asta inseamna ca televiziunea le-a avut si le-a dat mai departe. Atat de multa vorbarie de parca nu era o amarata de vulpe, ci dovada ca exista broscoi pe Marte.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. miercuri, 13 august 2008, 11:58

    Ma bag si eu in vorba cam tarziu, dar dupa ce am vazut pe toate posturile filmuletzul cu pricina cred ca aici e un caz clar de incalcare a dreptului de autor. Motiv pentru care baietii de la Newsin sau Realitatea TV, adica primii care au dat fara sa ii intrebe pe Arhi si Ciocan, pot fi dati in judecata. Si chiar ar trebui.
    Pentru ca tot mai multe televiziuni si agentii preiau imagini de pe bloguri si internet fara a cita sursa…
    Ma rog, e o chestie de principiu.
    Pe de alta parte, ai nevoie de nervi tari ca sa te tarnui cu ei prin tribunale…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. miercuri, 13 august 2008, 13:34

    imi plac fazele de genul „imagini amator” Eu nu-i suport pe astia care cer sa li se trimita stiri pe mail si alte cele, practic aia fac bani pe spinarea ta pe gratis. Totusi Piticu spunea ca tipul a dat video-ul la NewsIn, asa sa fie?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. miercuri, 13 august 2008, 14:58

    Fane, misto reactie. Sa traiesti. Televiziunea le-a avut. Direct din telefonul lui ciocan. Noroc de principii, ca deontologi peste tot

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. miercuri, 13 august 2008, 16:45

    Eu daca as fi fost in locul lui Arhi m-as fi dus peste deontologi si le-as fi zis cateva din Dudesti, dar tot Arhi este baiat finutz. Cat despre Realitatea TV, postul TV a ajuns un mare cacanar.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. miercuri, 13 august 2008, 21:06

    chinezule … tu ai citit pozitia mea ? in ceea ce ma priveste? :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. miercuri, 13 august 2008, 21:17

    la naiba de parca n`am cunoaste cum e presa locala

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. joi, 14 august 2008, 17:00

    Lumea vrea să afle cine e de vină pentru fuga vulpiţei, asta e problema principală. :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. duminică, 17 august 2008, 07:12

    […] Cică Realitatea TV dă cu jula de pe bloguri… Povestea e simplă şi o găsiţi la Arhi. Eu doar o ilustrez cu filmuleţul respectiv, care ar fi fost giumbit de cei […] […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde