08.12.2016

Lipscani. România. 2008…

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Astăzi, poze…

Am spicuit pentru dumneavoastră din Lille cele de mai jos…

15 comentarii

  1. miercuri, 23 iulie 2008, 14:14

    Bonjour, le chinois!
    As vrea sa-ti trimit un mail da’ n-am adresa. Cum facem?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. miercuri, 23 iulie 2008, 14:20

    Ada:
    pe office at pmgconsulting.ro ma lovesti la fix :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. Zob Gheorghe
    joi, 24 iulie 2008, 02:42

    Asta-i capitala Romaniei ?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. joi, 24 iulie 2008, 08:02

    Ce sinistru! Pozele astea chiar nu mai au nevoie de cuvinte…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. joi, 24 iulie 2008, 09:10

    Ce facusi cu baba? O pusei la insectar?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. joi, 24 iulie 2008, 10:23

    Am sunat la 0721535415, săm-i i-a şi mi-e o Piţa.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. joi, 24 iulie 2008, 10:24

    L-am apelat pe Costel, da’ a revenit mai târziu…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. joi, 24 iulie 2008, 10:46

    …de cate ori am trecut pe strazile astea…mi-a venit sa plang…si tot sper sa vina dracului vremuri mai bune si pentru ele …

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. joi, 24 iulie 2008, 15:22

    Si cica este zona administrata de mai marele Liviu Negoita

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. joi, 24 iulie 2008, 19:29

    groapa aia era si acum juma de an cind am fost eu acolo…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. adrian
    vineri, 25 iulie 2008, 15:00

    Strazile au, ca si oamenii (sau imperiile), perioade de inflorire, de glorie, de decadere si agonie.
    Unde sint furnicarul, fatadele vesele, muscatele din ferestrele de la etaj, magazinele pline, vitrinele incarcate si femeile frumoase care strabateau Lipscanii altadata?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. duminică, 27 iulie 2008, 21:20

    Ai văzut că ne-au pus unii pe-o listă?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. luni, 28 iulie 2008, 09:15

    sa inteleg ca au trecut americanii in drum spre Iraq pe la noi nu-i asa?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. marți, 29 iulie 2008, 12:48

    uau, n-am crezut ca va ajunge in asa hal. si nici nu prea se intrevad rezolvari.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. luni, 5 octombrie 2009, 11:51

    Problema asta nu exista doar in Bucuresti. Aproape in toate orasele cu zone vechi din sudul Romaniei e asa. Eu stau in Craiova, unde este o strada care se numeste tot Lipscani ( si aici veneau vanzatorii de la Lipsca cu marfuri ). Strada arata asemenator. Iar ce s-a reparat pe acolo mai mult rau a facut. S-au schimbat fatade, s-au pus termopane….ba au aparut si cateva cladiri de sticla.
    Iarna trecuta am fost in Franta. Am locuit 5 luni in zona unui oras incredibil. Se numeste Briancon. Cata diferenta!!! Cautati poze de acolo…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde