10.12.2016

Mari afacerişti sau doar nesimţiţi ăştia de la UPC?

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Scandalul cu ne/difuzarea meciurilor din Liga 1 pe toate ecranele româneşti din cauză de unii funizori de cablu este deja cunoscut.

Ia de aici ce zice UPC pentru www.ziare.com: „Introducem un program in grila doar in momentul in care este solicitat de un numar mai mare de clienti”.

Să mori tu, măăăăăăăăăăăăăăă UPC? Deci meciurile din Liga 1, care, după cât mă duce pe mine neuronul, sunt în topul generatoarelor de rating, sunt doar un „program” precum Duna TV sau Igloyskokuzz TV?

Deci declar aici susţinut că dacă nu văd pe UPCul meu digital meciurile de Liga 1 renunţ la contract. Nu că aş fi un nesperat fan al lăbărelilor din Liga lui Mitică. Dar nici să mă ia de prostul familiei ăstia de la UPC…

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

25.000 de euro pe zi din parcări? Băi, Dalli, da' mişto te învârţi…

Baschetbalistele junioare romane discriminate la turnee amicale in Franta si Italia

Niciun comentariu încă

  1. miercuri, 16 iulie 2008, 13:28

    ti-a trebuit tie cablu de la UPC, mai bine te uiti online mai, esti mai castigat

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. Mircea
    miercuri, 16 iulie 2008, 14:07

    In loc sa spuna ca trebuie sa platiti …. x suma pt a vedea nu stiu ce post vin cu tampenii penale . Si nu sunt singurii .

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. miercuri, 16 iulie 2008, 15:20

    io zic ca doar nesimtiti. era de bun simt sa plateasca la A1/RDS cat cereau aia si dupa aia sa faca un pachet pay per view pentru doritori
    din neferice pentru mine, in orasul meu nu exista RDS, doar UPC. eu n-am ce le face. dar daca stateam in bucuresti, in mod clar ma mutam la RDS. nu pentru meciuri, ci din cauza lipsei de deschidere a UPC

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. miercuri, 16 iulie 2008, 15:36

    Eu am renuntat la UPc si am trecut la Dolce. M-am enervat cand mi-au scos cele 4 Discovery fara sa ma intrebe si le-au trecut pe toate pe digital. In doua zile am renuntat la contract si cu aceeasi bani am si HBO-ul cu tot pachetul de la Dolce. Au fost magari.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. alevi
    miercuri, 16 iulie 2008, 17:19

    Da si eu am ramas masca de ce zu zis baietii de la UPC cu privire noul canal de sport ..pacat de clientii lor !!
    Pe de alta parte e foarte posibil ca si A1/ RCS sa nu se prea fi omorat prea mult sa le dea dreptul de a transmite..stiut fiind concurenta RCS / UPC sii mai ales ca aia 100 mil dati pe drepturi trebuie si recuperati ..si cel mai bine se face prin abonati noi care automat au parte de toate serviciile RCS RDS !!!
    Dar daca aveti posibilitatea sa alegeti intre ei si alti operatori nu ezitati sa-i schimbati si asta nu neaparat pt Liga 1 .
    Eu am auzit numai lucruri proaste despre UPC !!!!!!!!!!!!
    Sunt la RCS-RDS. sunt foarte .multumit de tot ce imi ofera : cablu peste 70 programe, telefonie fixa, mobila, internet !!! Caliitate si pret ffff bun..adica ieftin !!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. www.mihaipopescu.com
    miercuri, 16 iulie 2008, 19:03

    Salveaza-l pe Mihai! are 24 ani, e din Timisoara si trebuie sa stranga 40 000 de euro pt o operatie pe creier, in Germania pt a extirpa o tumora craniana. Intra pe mihaipopescu.com pt mai multe detalii si poate pt a face si o donatie care ii poate salva viata : mihaipopescu.com

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. Alex
    miercuri, 16 iulie 2008, 19:04

    Sunt convins ca se va negocia ceva in pauza din iarna cand vor face bilantul primei parti de campionat. Strategia pe care se bazeaza e gresita si vor avea o surpriza neplacuta. Spun asta pentru ca RCS & RDS nu se extind foarte usor. Eu am vrut sa ma abonez la ei si nu am reusit pentru ca eram singurul de pe scara. Nu discuta cand e vorba de cateva persoane si ma indoiesc ca vor fi miscari sociale in bloc si sedinte de comitet pentru cateva meciuri care mai merita. Blocul vecin e legat la RCS. Mai bine luam 2 beri si mergem la ei.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. iulian n.
    miercuri, 16 iulie 2008, 20:49

    Tu crezi că ăştia au nevoie de abonaţi aroganţi şi chinezi? Caută orice motiv să scape de tine! Şi, la banii tăi, ţi-ai putea trage fo 3 feluri de cable, nu să stai la puţa lui unu şi să te plângi pe ternet…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde