11.12.2016

Astăzi îmi propun să mă simt corespunzător

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Pentru că am concert. Cu Whitesnake, Def Leppard şi Iris, în ordinea numerelor de pe tricouri. Şi, între noi fie vorba, nu ştiu cum dracu se face dar am nişte furnicături în stomac de foioioioioioioi. Ce dracu, măi, că nu mai sunt copil??? Ba da… La faze de astea sunt acelaşi copil cu plete şi cu căşti legate cu scoci, cu nerăbdarea la maximum aşteptând să se întoarcă ceva prietenar din Budapesta cu ultimul album Blue Murder (pe caseta audio, normal), cu o foame teribilă de informaţii pe zona de rock, cu schimbul de caste şi viniluri între câţiva nebuni frumoşi pentru care ascultatul de muzică era ca şi pâinea şi apa (Sandule, eşti pe fază?). Da, la faza asta sunt încă copil. Şi ard de nerăbdare să îi văd pe cei menţionaţi cu enormă stimă mai sus…

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Mai este cineva cu talon de la domnu' ministru?

Staţi măi oameni buni că nu e un animal, e Chinezu…

Niciun comentariu încă

  1. sherby2007
    marți, 8 iulie 2008, 13:03

    Buna, sunt Serban. Ai un blog frumos. Ai putea sa-l vizitezi si tu pe al meu? http://sherby2007.wordpress.com/

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. marți, 8 iulie 2008, 13:36

    Buna, sunt Adi si tin sa-ti spun ca ai un blog minunat! Viziteaza-l si tu pe-al meu! please!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. marți, 8 iulie 2008, 13:37

    Buna, sunt Darius. Ai un blog foarte frumosh. Vizitează-l şi tu pe al meu, altfel mor.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. marți, 8 iulie 2008, 13:39

    buna darius si candid,
    sunt chinezu si vreau sa va spun ca sunteti niste minunati :)))))))))))))))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. marți, 8 iulie 2008, 14:32

    Bună Şerban. Ai un blog urât. Ai putea să-l ştergi?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. marți, 8 iulie 2008, 15:57

    buna, sunt hadean si as fi putut ajunge alcoolic.daca n-am facut-o e pentru ca nu-s in stare de nimic.:-)
    mai tiribonflax, nu descuraja copilu, n-ai vazut ca e inca la varsta la care se bucura de un 9 in teza?asteapta/l pana o implini macar 20 de ani:-)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. marți, 8 iulie 2008, 17:37

    cineva trebuie să-l educe. n-ai citit că părinţii sunt atât de ocupaţi încât nu-l pot duce nici la pescuit în parc? tot e bine însă că înoată „craur” hihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihihi

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. georgemotoc
    marți, 8 iulie 2008, 17:44

    Vara lui 1986, terasa de linga Radio Vacanta, Costinesti, vreo 10 dimineata. Cristi Minculescu sta de vorba cu 4 rockerasi de Baia Mare (eu, Eddy, Dulu, Mupp), isi face poze cu ei, si le raspunde la intrebari. „Cristi, care e vocalistul tau preferat?” „Coverdale forever.” „Trupa preferata?” „Whitesnake.”
    Bag mina in foc ca Mincu are emotii si mai mari ca tine.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. marți, 8 iulie 2008, 17:58

    @ chinezule, :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde