10.12.2016

La mulţi ani, dragul lui tati…

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Piticul meu minunat, Alex, a făcut ieri 9 ani. Cum nu o să îmi găsesc niciodată îndeajuns de multe cuvinte pentru a vă spune ce înseamnă copilul ăsta pentru mine, împreună cu terminatoarea sa soră, Mara, şi cu fenomenala lor mămică, Adina, mă voi rezuma să vă raportez două ziceri pe care le-a executat ieri Alecu…

Eram în maşină, în drum spre Cişmigiu. La radio, Iron Maiden – Fear of the Dark. Alecu, după ce ascultă un pic piesa, zice: „La cum cântă ăştia nu prea cred că le e frică de întuneric…”.

Seara, acasă, io cu Alecu uitându-ne la finala Spania – Germania. Îmi povestea despre cât de speriat e un copil de la şcoală de tatăl lui. Şi zice Alecu, aruncându-mă teribil într-o creştere de inimă fenomenală, „tati, io dacă ar trebui să desenez relaţia dintre mine şi tine, aş desena o pizza mare în formă de inimă…”.

La mulţi ani, dragul lui tati, la mulţi ani!!!

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

O leapşă, două lepşe

Deci Adina Vălean este în acelaşi partid cu Ioan Ghişe

Niciun comentariu încă

  1. kmi
    luni, 30 iunie 2008, 09:13

    Pai, sa va traiasca, sa fie sanatos, norocos si optimist. Si voi sa fiti si sa va bucurati unii de ceilalti.
    Altfel, spor in toate!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. luni, 30 iunie 2008, 09:26

    sa-ti traiasca, domnu’ Chinois. Un copil tare fain, viitor luptator aprig impotriva fumatului :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. luni, 30 iunie 2008, 09:28

    @Chinezu

    La Multi Ani si din partea mea, sa fie sanatos si tot ceea ce va doriti voi ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. mariuspan
    luni, 30 iunie 2008, 09:56

    Sa va traiasca si sa fie cel putin la fel de destept ca acum
    Are dreptate; la cum canda Maiden sigur nu le e frica de intuneric! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. luni, 30 iunie 2008, 11:52

    să vă trăiască, meştere. şi să vă bucuraţi cât mai mult unii de alţii.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. anca
    luni, 30 iunie 2008, 12:18

    multi ani piticului tau! sa va bucurati ,multa vreme de acum incolo,de amindoi !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. luni, 30 iunie 2008, 13:37

    Multi ani fericiti piticului tau! E frumos foc. Nu degeaba-i pui de morosan ;)
    Sa-ti traiasca!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. luni, 30 iunie 2008, 14:53

    la multi ani! sa fiti santosi si fericiti !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. luni, 30 iunie 2008, 22:03

    la mulţi ani, copil frumos!

    P.S. băi, Chinezule, ce bătrân eşti :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. marți, 1 iulie 2008, 00:35

    Să-ţi trăiască puiul scump! Şi tu, împreună cu fenomenala lui mămică, pe lângă el! Să fiţi sănătoşi şi fericiţi, şi mereu iubiţi!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. marți, 1 iulie 2008, 06:26

    Să-ţi trăiască şi să vă înţelegeţi minunat întotdeauna. Sănătate şi fericire!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. marți, 1 iulie 2008, 09:42

    dragilor,
    va multumesc tuturor pentru urari
    sa fiti iubiti si sa aveti succese maxime!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. marți, 1 iulie 2008, 11:14

    La Multi Ani, sa iti traiasca! Sa aveti fericire, sanatate si multe bucurii! Scuze pentru intarziere.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. marți, 1 iulie 2008, 11:48

    cristi, iti dau o veste fantastica: seamana cu tine! sa fie sanatos si sa creasca ca bradul :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. marți, 1 iulie 2008, 17:36

    Sa-ti traiasca!
    Sa inteleg ca si el e un mic Chinez in devenire?
    Sa-ti umple casa si inima de bucurie!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. marți, 1 iulie 2008, 18:48

    Sa-ti traiasca, chinezutule! Sanatate si gramul ala de noroc, sa aiba!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. marți, 1 iulie 2008, 21:04

    La multi ani, dragul lui tata! Filosof copil! Felicitari chinezu. Roaga-l sa deseneze inima aia de pizza!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde