10.12.2016

Ştire negativă: senatorii s-au tâmpit. Ştire pozitivă: în toamnă îi schimbăm…

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Vânzoleala pe idioţenia lui Ghişe şi a lui Funar cu schimbatul Legii audiovizualului e enervantă prin stupizenia de care dă dovadă unanimitatea celor care fac parte, Doamne iartă-mă, din instituţia reprezentativă a democraţiei româneşti. Pentru că la nivel practic, sunt 100% sigur că imbecilitatea nu va intra în vigoare. Nici măcar nu contează dacă Senatul e cameră decizională în acest caz. Pentru că, într-un final apoteotic şi nu prea, Băsescu nu o va promulga.

Faptul că senatorii în unanimitate au putut ridica mânuţa ca papagalii să voteze aşa ceva e deranjant până la vomă. Dar doar deranjant. Îngrijorător e altceva: ăştia chiar cred că au dreptate cu prostia asta. Ce urmează după respectiva imbecilitate? O lege pentru armonizarea culorilor la maşini? O lege pentru tăierea uniformă a părului la studenţi? O lege pentru dotarea Senatului cu psihiatrii cu patalama la mână? Pentru că într-o logică idioată şi acestea ar putea fi posibile.

Nu ştiu cine a fost prezent în sală când s-a votat stupizenia. Sper să nu fii fost acolo Cristi Diaconescu, Vasile Dâncu, Şerban Nicolae, Vasile Blaga, Varujan Vosganian, Codruţ Şereş, Gyorgy Frunda. Nu de alta dar şi ei sunt senatori…

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

TVR 1 şi senzaţionala transmisiune HDHDHDHDHDHD

Papagalul loveşte din nou în timp ce preţurile explodează

Niciun comentariu încă

  1. joi, 26 iunie 2008, 10:00

    super titlul!!!! :))))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. marius
    joi, 26 iunie 2008, 10:08

    Srtire negativa; din pacate ii schimbat tot cu ei sau cu altii si mai si !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. moshcalifar
    joi, 26 iunie 2008, 11:05

    Stire pozitiva : CNA ii cere lui Zeus sa trimita legea inapoi.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. anca
    joi, 26 iunie 2008, 12:51

    stire negativa :din toamna vine alta garnitura! de penibili!!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. joi, 26 iunie 2008, 12:57

    Stire pozitiva: CV Tudor a fost bagat la camasa de forta
    Stire negativa: CV Tudor a evadat din ospiciu, fugind pe geamul de la baie.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. joi, 26 iunie 2008, 13:03

    Nu ca as vrea sa te contrazic cu orice pret dar, zau, prea mult optimism dauneaza la karma
    Acum ca ai zis, gata; mai vorbim la toamna. Da ? :)

    Eu facand parte din cei cu „la toamna nu se va schimba nimic . Cel mult modificarea.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. joi, 26 iunie 2008, 13:23

    Veste bună: M-a distrat şi contrariat articolul deopotrivă!
    Veste proastă: Voi tot PD-L o să votaţi.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. joi, 26 iunie 2008, 14:03

    Senatorii au fost vrăjiţi de vocea mlădioasă a lui Gheorghe
    , la un moment dat s-au trezit cu mâinile lor grase, dar harnice, ridicate înspre ceruri, aşa erau de fermecaţi.

    Fiţi buni, şi nu-i judecaţi, că n-au fost ei, magia, bat-o vina!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. Combo
    joi, 26 iunie 2008, 14:54

    MIe nu mi se pare idioata. Mie imi pare rau ca e nevoie de o lege pentru ceva bun simt in politica de stiri. Nu ma deranjeaza de loc sa nu aflu toate violurile din tara. La fel nu prea ma ajuta sa stiu cum au scos pompierii pe cineva „dintre fiarele contorsionate” si i-au adunat creierii de pe drum. O statistica mi-ar fi de ajuns. Si daca efectul legii va fi ca stirile astea sa se reduca, ca nu renunta oamenii la audienta violurilor, eu zic ca e o lege buna.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. joi, 26 iunie 2008, 15:02

    Chinezu, tu ne vrei funcţii în Republica de la Spermezeu? Măcar şef la horincie. Ştii ce-i aia, nu ca bucureştenii.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. blogideologic
    joi, 26 iunie 2008, 15:56

    Cum să construesc eufemismul ? Parlamentarii români demonstrează trăsătura psihologică a lipsei de noesis.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. joi, 26 iunie 2008, 17:43

    […] decat o ieftina reclama electorala, atunci injuraturile blogosferei (iar aici ii enumar doar pe Chinezu, Japonezul si Beranger, la opiniile carora subscriu cu egala isterie) au fost bine-meritate. In […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. joi, 26 iunie 2008, 18:52

    Ai scris ca pentru sufletul meu :::)))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. joi, 26 iunie 2008, 19:16

    io zic să nu fi taman 100% sigur că nu intră în vigoare. că zeus o poate trimite o singură dată înapoi, iar senatorii pot, în aceeaşi unanimitate, s-o aprobe din nou, în aceeaşi formă. şi-atunci zeus e obligat s-o promulge.

    problema a’ mai mare, dp meu dv, e ca ghişe şi funar se folosesc de-o directivă europeană care nu zice niciunde nimic de o aberaţie de genul ăsta.

    şi iată că ambiguitatea Constituţiei şi a legilor noastre ne fac iară pocinogu’ şi dacă se-nvârtoşează senatorii ne pot aduce o prevedere legislativă de genul ăsta.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. vali
    vineri, 27 iunie 2008, 00:29

    Stire pozitiva: nu scrii deloc rau :-)
    Stire negativa: RSS tau e trunchiat … so long :-(

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. vineri, 27 iunie 2008, 09:18

    vali:
    cum adica trunchiat?
    adica are trunchiul prea mare sua cum?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. vineri, 27 iunie 2008, 09:35

    Bine bine… dar care e sanctiunea in caz ca nu respecti asta?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde