08.12.2016

Nu sunt catolic. Sunt creştin…

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Gabi Popescu, un fost fotbalist destul de bunicel. Azi în studio la Sport.ro. Discutau despre o declaraţie a lui Arsene Wenger. Gabi Popescu zice „io nu cred declaraţia până nu o văd cu ochii mei”. Moderatorul zice „hai că acuma eşti mai catolic decât papa”. La care Gabi al nostru, uitându-se strâmb la el, o comite „nu sunt catolic, sunt creştin”.

Şi cum zici că e cu fuga de la şcoală ca să baţi mingea pe maidan, Gabi tată?

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Chiar ştiaţi că meciul România – Olanda se dispută azi???

Dădicaţie din partea lu' chinezu păntru echipa naţională de folbal a României cu ocazia lu' Euro 2008

Niciun comentariu încă

  1. marți, 17 iunie 2008, 16:02

    pai dacă e să ne luăm după ce zic unii prin bor, creştini sunt numai ortodocşii, restul sunt eretici:-),deci poate avea un pic dreptate in sinea lui :-))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. marți, 17 iunie 2008, 16:25

    gabi popesu nu e ala la care i-a luat foc ferrari-ul si o mintit ca masina e de vina? :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. marți, 17 iunie 2008, 17:26

    Amigos, uite o declaratie a altui tip fugit de la scoala- Basescu… Este extraordinara http://realiatealuipetria.blogspot.com/2008/06/bsescu-cteodat-sunt-ca-un-porc.html

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. aciddu
    marți, 17 iunie 2008, 21:23

    nu ie catolic, dar a pus un ş în plus…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. miercuri, 18 iunie 2008, 02:14

    E buna rau asta a lui Accidu! Am rasssss….

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. Urmuz
    miercuri, 18 iunie 2008, 10:28

    Eu ii dau dreptate lui Gabi Popescu asta… Catolicii nu mai sunt crestini demult… Daca au fost vreodata… Remember Inquisition?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. joi, 19 iunie 2008, 11:28

    inchizitia? come oooon
    nu e de parca noi am fi perfecti ;)
    That’s te darker side of religion
    ce sa-i faci !?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. Urmuz
    vineri, 20 iunie 2008, 07:03

    THE DARKER? OR THE DARKEST? :d Si ce religie? Asta nu e religie. Eventual, un curent al crestinismului. In fapt, o continuare a Imperiului Roman, devenit in timp Sfantul Imperiu Romano-German… hehe… Dar, subiectul era Gabi Popescu si masina lui „arsa” … Sau ma insel?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. Urmuz
    vineri, 20 iunie 2008, 07:05

    OOPS! Revin cu o scapare produsa ca urmare a fenomenului luarii de catre val: e O BISERICA, NU O RELIGIE! Catolicismul, of course…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde