10.12.2016

Sorina Matei dă cu flit unui membru BEC

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Later edit: Da, tovarăşi, da. Eu am pus pe youtube filmarea cu pricina. Fără nici cea mai mică intenţie criminală. E adevărat că am camuflat foarte dibaci intenţiile mele având în vedere că mi-am intitulat contul de pe youtube cristianchinabirta (daaahhhh). În fine, ştiţi voi care sunteţi cei la care mă refer. Sorina explică ce şi cum a fost la faza aia. Sorina, zău dacă era cazul. A fost atât de mişto încât chiar nu mai contează că domnul în cauză (pe care, întâmplător sau nu, îl cunosc oarecum) îţi atinge cu o viteză senzaţională limita de suportabilitate…

Nu o cunosc personal pe Sorina Matei. Dar din ce ştiu despre ea mi se pare că e exact ca şi acel venenum antic: în doze mici şi bine ţintite e medicament, dacă vrea să lovească e venin curat…

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

De ce lansează TVR siteuri care nu există?

N-am mai rezistat şi m-am uitat şi io după fantome

Niciun comentariu încă

  1. miercuri, 4 iunie 2008, 14:28

    dap, Sorina ruleaza. de mica era medicament cand vroia si venin curat cand era nevoie :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. miercuri, 4 iunie 2008, 15:19

    Am văzut faza şi la Ioska Buble. Un flit corect executat, fără preluare.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. miercuri, 4 iunie 2008, 15:26

    foarte tare.un fel de „hai, bâşti că faci curent” sau mai degrabă „du-te să verşi”, ca să citez o ţâgancă pe care o suduia un puker în limbi străine.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. miercuri, 4 iunie 2008, 15:29

    Mordechai:
    ioska tot de la mine il are

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. miercuri, 4 iunie 2008, 15:41

    punker

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. miercuri, 4 iunie 2008, 15:51

    super tare :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. miercuri, 4 iunie 2008, 17:24

    de la chinezu am si eu :) sa traiasca China mare :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. moshcalifar
    miercuri, 4 iunie 2008, 18:04

    „Talk to the hand” sau „Poate ai treaba si eu te retin…” Nice girl :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. miercuri, 4 iunie 2008, 18:40

    Sorina e brici! Un jurnalist exceptional. Pacat ca apare din ce in ce mai rar pe sticla.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. zippo
    miercuri, 4 iunie 2008, 19:33

    ce jurnalism e „hai ca stiu eu mai bine” e asta? in stilul asta isi scrie articolele?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. iulian n.
    miercuri, 4 iunie 2008, 19:38

    Sorina e femeie.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. zippo
    miercuri, 4 iunie 2008, 19:48

    probabil blonda in realitate, tocmai BEC-ul pe Antena ia careia ii place sorinelei infirma si declara altceva argumentind cu proceduri, legii etc. asa ca poate sa se oftice cit poate ca tupeul nu acopera lipsa de profesionalism.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. carcotasa
    miercuri, 4 iunie 2008, 20:18

    Asta femeie adevarata!!!! Inger si diavol in aceeasi persoana…daca as putea face si eu cu sefii mei la fel,de fiecare data cand am impresia ca mint prea mult sau habar n-au cate prune au in straita,am fi 2….

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. ion
    joi, 5 iunie 2008, 08:46

    curat deontologic. nu iti convine ce spune intervievatul, ii dai cu flit. raminea sa ii dea un cap in gura (vorba lui oprescu) si rezolva definitiv problema

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. joi, 5 iunie 2008, 10:56

    Aha

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. moshu49
    joi, 5 iunie 2008, 11:00

    mda, cum n-a putut sã scoatã de la urâtu’ ãla ce vroia, duduia cu flitu’ ne aratã ziarizda care este ia :P

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. starlete
    joi, 5 iunie 2008, 13:33

    Am ales primarii in unele localitati si urmeaza sa mai alegem. Important este sa fie oameni :
    Noi stim ca unii primari au fost nesimtiti si de aceea nu credem ca ne pot rezolva problemele !
    Speram ca cei vor veni vor mai buni decat cei care au fost.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. semanticu
    joi, 5 iunie 2008, 18:00

    ca sa zic asa ar fi de ras?! nu?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde