08.12.2016

Blaga calcă în picioare Bucureştiul. La propriu…

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

O sâmbătă cu bloggeri şi cu bere. Mă rog, ordinea nu contează neapărat…

Ce ţi-e şi cu netu ăsta…

Niciun comentariu încă

  1. Semantic
    luni, 26 mai 2008, 16:30

    E, frumos, normal, ca viitor primar se descurca nonsalant, a facut progrese si la verbal si la non-verbal.
    Pacat de Diaconescu, nu vine cu nimic modern, sabloane cu muncitori cu casti si intalniri in spatii deschise.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. moshcalifar
    luni, 26 mai 2008, 19:01

    @semantic : asta-i semantica de lemn presupun…”frumos, normal, viitor primar,progrese” mai lipsea „succesuri”.
    Iar strapungeri, iar planuri, iar Insomarul SOV-ului, iar turul 2 si „revenirea in fortza” Am un deja-vu.Tutul 2 si o mare victorie cu 1 procent diferenta.Traiasca softistii.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. vladik
    luni, 26 mai 2008, 19:20

    absolut penibil blaga cu harta lui (i-am vazut spotul electoral cand ne tot arata el ceva la harta bucurestiului)….va mai aduceti aminte de asta http://www.youtube.com/watch?v=3z72YiWJAVQ ? Si ce a facut videanu de atunci? unde sunt „strapungerile”? Oricum….sa il vezi pe blaga la o harta e crunt ca iti amintesti imediat de videanu si te apuca „nevroza bordurii”

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. baiamare
    luni, 26 mai 2008, 21:49

    baiatu’ cunoaste mai bine bucurestiul decat aia de-ai locului. E si normal, bucurestenii nu cunosc nici macar strada pe care locuiesc. :) Bine, sa nu amintim acu’ de tactici electorale..

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. marți, 27 mai 2008, 11:49

    Din gura.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. marți, 27 mai 2008, 12:36

    dar despre diversiunea Realitatii TV cu sondajele lor ce ziceti? Cum ca blaga il ajunge din urma pe Oprescu

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. semanticu
    marți, 27 mai 2008, 18:18

    il ajunge si il intrece, e problema de alonja si elan, sport si elegantza….oricum a trecut de punctul critic, vorbesc de Blaga, acu’ isi aseaza pionii pentru turul 2, lucreaza la fine tunning pentru anumite grupuri tinta mai marunte dar multe. Ca sa isi dea masura trebuie sa demonstreze si la capitolul de „liber alese” adica la raspunsuri asimetrice, ca la final de meci, ceva driblinguri a la Marcel Raducanu.
    Hait! asta e o idee! in turul 2 se joaca Turneul Blaga pe stadioanele Bucurestiului! din 2 in 2 zile ! mobilizare generala ! hai ca ne anchilozam si nu e cazul ! avem fro 15-18 luni de turneu electoral si e bine sa imbinam sportul cu muzica. :) Ce e mai frumos decat un Bucuresti in pantaloni scurti si maiou!?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. starlete
    marți, 27 mai 2008, 21:30

    la cata bine ne-a facut partidul lu blaga, am ajuns la stadiu de emo

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. miercuri, 28 mai 2008, 10:23

    Gianina Corondan în variantă canină.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde