05.12.2016

De ce o să fie niciodată Ciutacu bun pentru Realitatea

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Fix din cauza emisiunii de ieri. Care mi s-a părut una foarte mişto. De campanie, de campanie, dar relaxată. Zâmbitoare, dar fără a cădea în rictusuri forţate. O îmbinare dibăcită între serios şi râzător. Deci, pe scurt, chiar mi-a plăcut. A găsit o formulă care prinde.

Acuma hai să vedem cât l-a costat pe Ciutacu să facă o asemenea emisiune. Dar, pentru a înţelege în deplinătatea ei incongruenţa ciutăcească cu Realitatea, să realizăm acest banal spre superfluuuuuuu audit financiar în comparaţie cu trustul vântunian. Este că la capitolul numit popular „cât bag şi cât scot” Ciutacu nu e bun de Realitatea pentru că nu ştie cheltui?

Victore, tată, nu te băga să comentezi la ce zic io aici. Zică lumea ce o vrea. Lasă să fie vina mea că scriu de bine de un arogant, tonomat, mic mogulaş în devenire. Şi, culmea, pe de gratis…

Fără legătură cu ce am zis mai sus, doamnelor şi domnilor, Victor Piţurcă…

Via Monitoring Media.

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Acel kitsch de cămin cultural de la Realitatea TV

Consultanţi din toată lumea, sunteţi vax albina!

Niciun comentariu încă

  1. joi, 22 mai 2008, 13:13

    Apropos de mogulaşi, chinezule. Tu ce crezi că devii? Ai deja locul 600.531 în Alexa. :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. joi, 22 mai 2008, 13:33

    razvanserbu:
    fratele meu intru ale blogosferei
    cine e alexa si de ce am nume de cod 600.531?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. joi, 22 mai 2008, 15:42

    Intra la mine si o sa vezi. :D

    Alexa e un fel de Google Rank care nu se masoara in functie de link-uri si alte trasnai marca Google ci face o estimare in functie de numarul de vizitatori. Toate site-urile din lume stau intr-un top de la 1 la cateva sute de milioane (cate or fi ele). Al tau e pe locul 600.531, al meu (sunt mai nou decat tine pe net) e doar pe locul 3.161.571.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. joi, 22 mai 2008, 15:52

    razvanserbu:
    sefule, sa-ti traiasca familia
    cat traiesc unii tot invata
    io fiind clar unii…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. joi, 22 mai 2008, 15:53

    Bai, Chinezoiule, tu care esti baiat, vorba aia, pe care il duce capu’, ce tot o arzi cu Ciutacu? N-oi vrea si tu ceva, de tot il pupi in fund?

    Pai ce sa caute Ciutavu la Realitatea sau in alta parte? Ciutacu mai tine vr’un an si porma gata, s-a terminat cu el…Ciutacu e asa…praf in ochi, de valoare zero, la fel ca multi multi altii, lucru confirmat de-atatea ori si-n toate imprejurarile.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. joi, 22 mai 2008, 16:11

    iulian:
    ce tot o arzi ca de ce o tot ard io cu ciutacu? n-oi vrea si tu sa ma lasi s-o ard cu cine vreau io?
    pai ce sa cauti tu sa imi spui ce sa fac? mai tin si io blogul asta un an, doi si apoi gata s-a terminat cu el. chinezu e numai asa picatura in ochi, de valoare comuna, la fel ca multi altii, lucru confirmat prin faptul ca ma baga unii prea tare in seama.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. joi, 22 mai 2008, 17:08

    Gura lumii este bogata ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. joi, 22 mai 2008, 17:08

    Cam „fortat” raspunsul, Batrane. Era mai simplu un: „d-aia”, si, apropo, n-am pomenit nimic in legatura cu ce sa faci, ci doar te intrebam de ce faci ceea ce faci. :-)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. joi, 22 mai 2008, 17:09

    Sper sa nu se supere chinezu ca am comentat pe blogul lui :lol:

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. moshu49
    joi, 22 mai 2008, 17:57

    iubirea-i chioarã si nebunã, bre chinezu!
    despre audientã nimic? ce scoate? cu invitati în exclusivitate bate OTVeu la el ca la fasole :)
    RealitateaTV nu se pune cã aia’i pe banii prostilor si nu conteazã ce scoate :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. joi, 22 mai 2008, 18:38

    iulian:
    hai ca deja suntem ca in bancurile cu ardeleni
    vorbim discutii :D
    si fara o bere sa alunece mai usor nu merg :D

    Petrisor Socol:
    sunt printre cei mai putini suparatori oameni de pe planeta
    poti sa ma faci si imbecil maxim
    dar daca o faci in mod frumos iti dau si un premiu :D

    moshu49:
    care iubire, moshule???
    numai de asta nu am mai fost suspicionat
    ca as nutri simtaminte calde pentru victor
    iar despre audienta lui victor ma intereseaza la fel de mult cat il intereseaza si pe el de audienta mea :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. joi, 22 mai 2008, 19:38

    Cred ca as fi ultimul om de pe planeta asta care te-as face ( si nici atunci) ………
    Indiferent ca nu-mi plac la tine anumite chestii, tot baiat citit ai ramas.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. joi, 22 mai 2008, 19:38

    ……..Am uitat sa zambesc :lol:

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. joi, 22 mai 2008, 20:05

    La faza cu berea iti dau mare dreptate

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. joi, 22 mai 2008, 22:43

    Deci nam inteles nimic.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. vineri, 23 mai 2008, 09:00

    dadatroll:
    nici nu aveai ce sa intelegi
    e adanci astea…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. mitik
    vineri, 23 mai 2008, 09:24

    Ma lasi, de parca banii lui Felix sunt mai buni decat banii lui Vantu, de parca felix ar fi vreun inger.Adk vrei tu sa ne transmiti ca numai aia de calitate presteaza la Felix in timp ce diavolii i-a aduntat Vantu…………….amice esti penibil

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. vineri, 23 mai 2008, 09:46

    mitik:
    multumesc mult pentru aport
    hai, aport, aport!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. mitik
    vineri, 23 mai 2008, 10:41

    Din ce in ce mai penibil….

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. ionutu
    vineri, 23 mai 2008, 22:23

    @mitică
    Ai normă? Primeşti link-uri zilnic? Faci parte din gherila portocalie virtuală? Fă-ţi rost de o viaţă şi de nişte opinii personale prietene.
    @chinezu
    Ciutacu merge, însă uneori îmi pare rău că nu vorbeşte la fel de bine şi de pătrunzător pe cît scrie..şi sunt de acord cu cele zise de tine..keep up with the good work!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  21. sâmbătă, 24 mai 2008, 20:45

    @chinezu : http://www.alexa.com/site/help/?index=12 .
    Alexa este un sistem de rankink al siteurilor care ia datele (vizitatori) dintr-un toolbar pe care ti-l instalezi pe calculator .
    Din pacate nu are de-a face cu minunile, ci daor cu niste cifre pe care le poate aduna DOAR daca respectivul programel(toolbar) este instalat pe calculatorul tau .
    Toolbarul raporteaza anonim la alexa ce pagini vizitezi .
    Cam atat .

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  22. mitik
    luni, 26 mai 2008, 09:08

    Pt amicul Ionut,
    Nu am norma si nici macar nu sunt portocaliu, demult nu mai votez…..
    Insa sa-l lauzi pe Ciutacu et co mi se pare penibil, este acelasi lucru pe care-l il face spre ex Andreea Pora cu Bazeu. De altfel am vazut cum baleste idolul lui Chinezu dupa o repriza bun de bagat picioarele in Basescu.
    Fratilor sunteti la fel de jenibili ca si portocalii…………sa mai bage Felix o moneda

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  23. ionutu
    luni, 26 mai 2008, 12:06

    Ok mitica, m-am linistit. Nu stiu unde ai vazut tu cum l-am laudat eu, am zis doar ca imi place, nu ca-l idolatrizez..

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde