04.12.2016

Când Dumnezeu vrea să piardă pe cineva întâi îi ia minţile…

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Nu înţeleg. Să mă ia dracu dacă înţeleg. Ce e cu porcăria asta??? Zic nu înţeleg şi zic porcărie pentru că îi cunosc pe unii din fotografia aia şi chiar nu mi-au dat semnale că sunt atât de nătângi. În fine, încurcate sunt căile…

Via Ioska.

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Sediul PNŢCD a fost vandalizat!

Apropo de discriminare

Niciun comentariu încă

  1. duminică, 18 mai 2008, 15:55

    deci caprar e iisus,
    fecioara maria e madam hotaran iar sfantul petru e octavian tocoi?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. duminică, 18 mai 2008, 15:56

    am uitat sa mentionez ca cina cea de taina e momentul tradarii lui iisus…aaa….domnul caprar

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. duminică, 18 mai 2008, 16:24

    Încă în seara aceasta unul dintre ei Îl va vinde…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. duminică, 18 mai 2008, 17:11

    nebunieeeeeeeeeeeeee

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. duminică, 18 mai 2008, 17:14

    clasic :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. duminică, 18 mai 2008, 17:19

    io nu cunosc pe nimeni din poza de mai sus. si poate e mai bine asa :P

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. duminică, 18 mai 2008, 18:35

    ma chinezule ma, macar sa-i fi pus lui Caprar ala o peruca pe chelie si semana perfect.

    Chiolhanul cel de taina – exact asta spune, alegeti PSD si…o sa le fie bine. :-)

    de tot rahatul. dar ce sa faci daca Mihnea Georgescu a inceput cu mesianizarea lui Bombonel? Da Iliescu code? :-) de Dan Maro?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. duminică, 18 mai 2008, 18:39

    A propos, imi dai voie sa pun si eu capodopera asta de poza la mine la blog? o sa spun ca e de la tine. cadou de la psd-ist chinez la psd-ist israelian :-)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. duminică, 18 mai 2008, 22:34

    Chinezule, cu şi fără legătură cu subiectul, vezi ultima postare de la mine…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. duminică, 18 mai 2008, 23:01

    E de ne crezut. Asa ceva nu credeam ca sunt in stare, dar PSD ul are inca multe surprize, baieti ca Vanghelie, Oprisan, Contac, Tudorache sunt odihniti rau si au potenta. In perioada legionara, un figurant, altfel un om absolut linistit, intra in Teatrul National imbracat in camasa cu diagonala, urca pe scena, unde repetau ceva marii actori ai acestui teatru, pune pistolul pe masa si spune:
    – De acum jucam noi!
    Aia se uita unul la altul, nu le vine a cred, dar, fata cu pistolul si cu chipul fara echivoc al figurantului care s-a vazut urcat pe scena unde calcau doar actorii mari, ridica din umeri si pleaca.
    Cam asa ceva se petrece si cu astia. Nu mai are cine sa-i conduca, nu mai exista nimeni sa le dea peste mana si fac cum cred ei ca trebuie. Isi pun poze din prima tinerete, au niste sloganuri de te doare mintea si acum, iata, iau Biblia in Campanie, pentru ca sunt sigur ca inca se mai gandesc la niste chestii care sa sensibilizeze poporul.
    Da, asa ceva inca nu s-a vazut.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. luni, 19 mai 2008, 09:17

    una ca asta….
    eu cred cĂ majoritate candidaţilor au fost binecuvântaţi cu orbirea altfel nu-mi explic faptul că dau bani pentru a participa la diverse porcării. mă rog, spre, spre binele agenţiilor care au născocit minunatele campanii, că au fost pe bani toate scălâmbăielile astea(să nu uităm campania deja celebră cu baia mică, şi alte dume de neam prost)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. Codruta
    luni, 19 mai 2008, 10:04

    Si mare e gradina Ta, Doamne, si multe uscaturi sunt in ea…si mai ales, iarta-i, Doamne, ca habar nu au ce fac sau iarta-i, Domane, ca noi nu mai putem…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. luni, 19 mai 2008, 10:43

    Eu cred, pur si simplu, ca vreo agentie si-a batut, pur si simplu, joc.

    Vrau doar sa iti urez o saptamana frumoasa!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. luni, 19 mai 2008, 13:39

    da pe aia cu ouale de la vlad ai vazut-o?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. luni, 19 mai 2008, 14:00

    acu, sa-mi fie cu iertare, da io fiind mai putin bisericos gasesc amuzanta ideea :)

    daca pot sa rad la caricaturile lu Mahomed, pot sa rad si la caterinca de Isus.

    nu dati cu pietre in mine, ca Isus parca zicea ceva de iertaciuni :)) si de intors obrazu alalalt.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. luni, 19 mai 2008, 14:27

    Stai linistit,”dracule”, nu da nimeni cu pietre in tine, te descurci de minune singur.

    In ceea ce priveste afisul, daca am deschide un pic ochii si am privi in jurul nostru nu ne-am mai mira intr-atat. Nu se practica bataia de joc de Dumnezeu in mod sistematic si „stiintific”, dupa toate regulile marketingului? Nu dispretuim noi Biserica si sarim cand vedem nereguli in ea spunandu-ne „ca sa vezi de ce”…?
    Asta este lumea pe care ne-o pregatesc unii si pe care o primim si noi, pentru ca nu mai avem nimic sfant.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. luni, 19 mai 2008, 16:19

    Erezie!!!!!!!! :) Numa raperii negri mai au dinastea cu un Isus negru pe acasa :). Lasa Chinezule ca va scoate si Caprar sange inloc de transpiratie, il rezolva baietii lui, ma rog si femeile.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. luni, 19 mai 2008, 16:50

    Eu cred ca nu si-au dat seama. La cat ii duce mintea… atata pot :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. luni, 19 mai 2008, 22:14

    Tind si eu sa fiu de caord cu Razvan si adaug ca toate campaniile pentru primarii de sectoare mi se par rupte total de realitate. Si amintesxc doar ce scriu la Tudorache la sectorul 1: IN SECTORUL 1 CEI MAI MULTI VOTEAZA TUDORECHE PRIMAR! Asa si care e mesajul: DACA VREI SA FI UNA DIN VITELE SECTORULUI 1 VOTEAZA TUDORACHE! Ziceti voi ca nu am eu dreptate!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. miercuri, 21 mai 2008, 16:19

    @Ionut B.

    sa clarificam ceva:
    Dumnezeu e una, iar Biserica (si in special asta ortodoxa) e cu totul alta treaba.

    eu personal am nevoie de Dumnezeu. Si tot eu personal N-AM nevoie de biserica ortodoxa din Romania, care nu-i altceva decat un SRL mai mare si care nu plateste impozit.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde