08.12.2016

Ia mai dă-vă dracului cu campania în biserică

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Absolut penibil. Dar absolut firesc. De astea se întâmplă în multe locuri din spaţiul carpato-danubiano-pontic. Că aşa e la noi. Biserica nu are nici o jenă să sprijine pe faţă candidaţi. Că doar le iese şi preoţilor ceva. Uitaţi-vă la cercopitecul ăsta de primar cum îşi propovăduieşte realizările chiar din altar. Bravo cetăţenilor care i-au dat cu flit.

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Unde nu poate copos, poate Becali

CNA dragă, să-ţi trăiască acribia ta de unealtă ceauşistă

Niciun comentariu încă

  1. joi, 1 mai 2008, 09:03

    Şi eu am sprijinit, da’ nu mi-a ieşit nimic…
    Bine, e un caz particular, că se punea problema etnic.

    Altfel, le-ai indicat drumul corect, în titlu…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. joi, 1 mai 2008, 09:35

    mai săptămâna viitoare voi pune pe net o poveste despre slujba din prima zi de Paşte la care am asistat. Nu a fost cu politică dar a fost fuckin’ disaster, m-a umplut de draci în Casa Domnului. Să nu-i văd!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. moshu49
    joi, 1 mai 2008, 10:22

    Nu, cã ne-am cretinizat!!! :(

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. anca
    joi, 1 mai 2008, 13:33

    uff! piei drace,asta imi vine sa zic,m-am saturat de popi,politicieni,si alte jeguri ce mai vietuiesc prin zona! ce nemernici,am nevoie de un emetiral! hadene,pune amu ce ai de pus,ca m-ai facut tare curioasa!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. joi, 1 mai 2008, 18:14

    eu tot mai sper sa-i Lumineze Dumnezeu, sa inceteze a mai pangari lacasurile….si sper pentru ca , iata, romanul crestin nu accepta ca diavolii sa puna stapanire pe sufletul lor…bravo satenilor si rusine nu atat primarilor cat acelor preoti care le netezesc drumul pangaririlor… se cutremura Sfintii Parinti in ceruri, oamenii se revolta, dar ei nici vorba de rusine…
    felicitari chinezule, cei care-si vand sufletele, cu asta se aleg in final…cu batjocorirea…isi merita soarta..
    respecte si pretuire,
    Sibilla

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. vineri, 2 mai 2008, 09:39

    Fain. Incep sa merg si eu la biserica, poate se pune de-un picnic, ceva.:D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. vineri, 2 mai 2008, 09:51

    subscriu la titlul tau, chinezutule!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. duminică, 4 mai 2008, 15:53

    Nene Chinezule, se confirma iar ca politicianul poate fi omul dracului daca se straduieste numai un picut… Oricum, atitudinea oamenilor arata ca s-a mai desteptat rumanu’. Doamne ajuta-n sensul asta, ca de la celelalte nu mai e speranta…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde