08.12.2016

Stop joc pentru Oprescu la Primăria Capitalei…

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Mda. Candidatura lui Oprescu tocmai a fost respinsă de BEM pe motiv că 4000 de semnături au fost puse anapoda pe listă. Adică pe motiv de nişte căcaturi absolut ridicole, dar nu mai puţin reale.

Tot ce am de spus este atât: Cristi, dragă, acum calea ţi-e deschisă a privi gândeşti că poţi să nu mai faci baletul clasic şi să sari şi peste ciot?

By the way, uitaţi-vă ce faţă face ziarista din drepta imaginii când anunţă nenea ăla cum e cu respingerea candidaturii…

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Vasile Blaga lucrează cu Felix Tătaru

Un alt doctor-candidat. De o cu totuuuuuul altă factură…

Niciun comentariu încă

  1. miercuri, 23 aprilie 2008, 14:04

    mda. normal, dacă un lucru ar putea să meargă prost, va merge. s-or fi speriat oare de numarul mare de semnaturi pe care l-a adunat Doctorul?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. kmi
    miercuri, 23 aprilie 2008, 14:16

    Mah, da’ io auzisem ca-i trebuiau 35 000 si a dus vreo 41 000, sa fi retinut gresit eu?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. moshcalifar
    miercuri, 23 aprilie 2008, 14:24

    Mda. Reactia lui Stolojan spune tot : „O lectie din care sa invete ca orice detaliu e important” (A3 , chiar acum )
    Detaliul = TOATE partidele pierdeau prin prezenta doctorului.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. miercuri, 23 aprilie 2008, 17:39

    Reporteriţa e foarte tare :-)))

    Cât despre dom’ doctor… tot răul spre bine, o să vezi.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. miercuri, 23 aprilie 2008, 17:45

    Dincolo de orice argument politic, mi se pare ca BEM a exagerat, pentru ca cele 4000 de semnaturi nu erau false, acei oameni exista si pot fi identificati. Ei doar nu au completat corect formularele. Crezi ca are vreo sansa la contestatii?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. miercuri, 23 aprilie 2008, 18:50

    In cazul in care doar in cazul lui Oprescu se respecta legea, ar fi o problema. Dar daca el este singurul cu semnaturi incomplete atunci mi se pare foarte normal sa se respecte legea. Ca eu de asta stiam ca o avem. Sau nu?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. miercuri, 23 aprilie 2008, 21:22

    Pai d’aia Romanica noastra progreseaza ca racul. Ca ne cacam pe legi!
    Daca legea spune intr-un fel, noi, nu, facem pe dos! Si ce daca? Nu-i acelasi lucru? Ci daca-i pe dos?
    Pentru unii minus infinit este acelasi lucru cu plus infinit. Pai nu-i tot infinit? Ce mie ca-i minus, sau ca-i plus?!
    Si tot noi ne vaicarim ca la noi totul e pe dos!
    Uite, ca m-am enervat!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. miercuri, 23 aprilie 2008, 21:52

    Someone, te rog explica! De ce va fi mai bine? Io chiar cred ca Oprescu ar fi putut face ceva pentru Bucuresti! ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. joi, 24 aprilie 2008, 06:59

    Da nu Becali e candidatu PSD la primarie?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. joi, 24 aprilie 2008, 13:34

    ma rog, o sa faca o contestatie. poate o sa si cistige, desi e ilegal. nu e treaba bem ca oprescu sa vina cu semnaturile corect inregistrate. ca e una sau 300 sau 30000 e tot aia. asta e legea. daca legea e proasta, si domn’ doftor pina acu nu zise nimica de sistemul ticalosit, e alta poveste. singura „drama” e ca diaconescu va mai prinde ceva voturi. nu multe pentru ca el e beneficiarul direct, deci „autorul” complotului :-)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde