06.12.2016

Început catastrofal pentru Cristian Diaconescu

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Bun, catastrofal poate e prea mult spus. Dar surpriza neplăcută pe care am simţit-o când l-am văzut a fost întrecută doar de jena care s-a intromisionat în naturelul meu simţitor de stânga. Mai ales pentru că, o repet în ciuda unora, mie îmi place de Cristi. Şi tocmai de aceeea modul în care s-a prezentat la lansarea candidaţilor PSD m-a dezamăgit. Parcă nu era el. Parcă era un alt Cristi Diaconescu. Forţat. Repezit. Agasant. Isteric. Ar trebui să vadă filmul ăsta again and again and again şi să nu mai facă de astea în viaţa vieţii lui de politician…

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Tonomatul Cristoiu răspunde tonomatului Radu Moraru

Tonomatul Ciutacu răspunde tonomatului Turcescu

Niciun comentariu încă

  1. ametzitul
    joi, 17 aprilie 2008, 10:36

    început pur comunist… urale, cravate roşii, aplaudaci :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. moshcalifar
    joi, 17 aprilie 2008, 10:40

    Pai aplaudacii portocalii erau deja amanetati amice ametzit , ce sa-i faci …

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. joi, 17 aprilie 2008, 11:43

    toată lansarea asta a stat sub semnul isteriei megalomaniace. au vrut hollywood şi le-a ieşit bollywood. au vrut lansare de capitală, le-a ieşit lansare de negreşti oaş. fără supărare, cine poate face diferenţa dintre oşeni şi moroşeni o să înţeleagă aluzia la ţâpuriturile psd de ieri.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. kostea
    joi, 17 aprilie 2008, 12:10

    cristi, geoana si poporul
    psd si viitorul

    =)) lol: !!!!!!!!!!!111

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. joi, 17 aprilie 2008, 12:41

    Este care le-a plăcu-t.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. joi, 17 aprilie 2008, 14:04

    Da, am fost acolo… Cristian nu este un orator, asta e clar. Tot ce pot spera, pentru binele partidului, este ca asta să conteze mai puţin în campania pentru primărie…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. joi, 17 aprilie 2008, 14:12

    […] păcate, prestaţia oratorică a lui Cristian Diaconescu a lăsat mult de dorit, aşa cum remarca şi Chinezu. Eu am mai spus-o: Cristian Diaconescu este un intelectual subţire, un excelent diplomat, dar nu […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. joi, 17 aprilie 2008, 14:47

    […] electoratul lui Vanghelie P.S. M-am uitat de câteva ori la înregistrarea pusă de Chinezu. Băi frate, ăştia din PSD n-o să înveţe veci din greşeli? […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. joi, 17 aprilie 2008, 17:17

    Hello vecine,
    Auzi, da filmuletz cu tanti aia bruneta cu par infoiat nu ai? Ca o vedeam cum urla de se sufoca in fereastra aia mica de la Antena 3, dar n-avea sunet…..

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. joi, 17 aprilie 2008, 17:20

    Iulia Maria:
    vecina draga,
    sa ma tai cu drujba daca stiu despre cine povestesti
    daca imi zici mai cu exactitate cam in ce moment al lansarii poate te cadorisesc cu captura daca esti asa mare fan :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. joi, 17 aprilie 2008, 17:21

    @ vicsu: esti obescdat sexual?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. joi, 17 aprilie 2008, 17:59

    pai parca era dupa ce a vorbit Diaconescu. O tanti cu parul negru maare umflat si care se agita..

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. vineri, 18 aprilie 2008, 06:07

    […] Mi-am permis să mă folosesc de înregistrarea postată de Chinezu. Aveţi milă, e prima mea încercare de acest gen :) […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. moshu49
    vineri, 18 aprilie 2008, 06:48

    plãcut cele 10 sfaturi/porunci ale lu’ Tiribonflax :) excel!
    înduioşetor postul biznizmanului-filozof, MG, … „pentru binele partidului” :(

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde