02.12.2016

Concurs fără premii: de ce sare Naşu Radu Moraru la gâtul lui Cristoiu?

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Variante ajutătoare:

a. conflict între generaţii
b. interesul poartă fesul
c. de kiki bambus

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

B1 TV se comportă admirabil cu Corneliu Vadim Tudor

Oprescu şi-a lansat aseara candidatura independent…

Niciun comentariu încă

  1. miercuri, 16 aprilie 2008, 09:51

    io zic ca varianta c e cea mai clara, da’ vreau sa stiu/vad/citesc cum l-a atacat old jack pe padawan-ul moraru.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. miercuri, 16 aprilie 2008, 10:08

    de la mine se vede clar cum moraru pupa fesieri la base(din diferite unghiuri). cristoiu egal enemic de băse, conclusion: morar egal enemic de cristoiu.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. miercuri, 16 aprilie 2008, 10:13

    Cand unu’ te ia de pe strada si te face om, daca ai caracter, taci toata viata adanc si politicos la adresa lui; indiferent cate ai sa-i reprosezi…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. miercuri, 16 aprilie 2008, 10:21

    cum spune o tanti pe net….”de mere fata mea”

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. miercuri, 16 aprilie 2008, 10:24

    nu aleg nici una din variantele ajutatoare, asta deoarece am varianta mea care oricum nu se vrea ” deliciu ” dar suna ceva mai inteligenta decat aberatiile si nemerniciile fara sens debitate de moraru, un lingau si atat si va rog sa-mi scuzati expresia…
    zic ca zaul base e foarte speriat de ” alianta ” nou formata adhoc si spre bucuria a milioane de oameni, anume : Cristoiu, Carpenisan, V Ciutacu…. si, randurile se tot ingroasa, Doamne Ajuta!, si atunci, ca sa nu-si piarda dramul de ratiune ce i-o mai fii ramas si ca sa nu-si sifoneze proaspat ” succesurile ” personale, ca pentru interesele tarii sau romanului de rand nimic… apeleaza va sa zica base la cine altul…la moraru, care, iacata…. a fost la ” inaltimea ” oricarui LINGAU, sa mai zic si care e limita acelei inaltimi???…ma abtin, dar numai din bun simt..;
    rusine lui moraru, si-a demonstrat ” obiectivitatea „, ” verticalitatea ” si poate ca, e bine totusi ca…SI-A DAT ARAMA PE FATA…
    daca sed si cumpanesc mai bine, toate cele trei variante expuse mai sus inglobeaza ” prestatia ” morareasca…. trist…
    respecte si felicitari,
    Sibilla

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. moshcalifar
    miercuri, 16 aprilie 2008, 10:29

    Fiindca facerea de bine e futere de mama. Cin’ l-a pus pe mesterul Cristoiu sa aduca tanarul talent de la cablu din brasov ? In plus cand o ai pe laura andresan in program gandesti cu alt „cap”.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. miercuri, 16 aprilie 2008, 10:37

    d) dintr-o viscerala invidie;
    e) comanda politica;
    f) ii lipseste „flerul” de jurnalist;

    Cristoiu este, de departe, cea mai lucida minte din presa romaneasca. Cu foarte rare exceptii, „nasul” lui a mirosit in esenta miscarile politice si mutarile; e drept, se exprima mai organizat in scris decat oral.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. miercuri, 16 aprilie 2008, 10:59

    z) poate din cauza de rating…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. miercuri, 16 aprilie 2008, 11:16

    Eu ziceam ca e nevoie ca omul caruia ii dai replica trebuie sa fie de fata;ori n-a vrut d-l Cristoiu sa vina,ori Moraru „nu s-a coborat „pana acolo incat sa-l si invite……….

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. alec
    miercuri, 16 aprilie 2008, 11:24

    Vrea si el sarmanu sa fie bagat in seama !!!
    Eu am si uitat ca mai exista baiatu asta Moraru

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. miercuri, 16 aprilie 2008, 11:41

    eh… intrebare de nota 2 chinezoi. raspunsul doar basescienii nu-l vad… pardon nu-l doresc. lupta continua si operatia estetica pe care si-a facut-o la buze, intocmai formei curului simabilului president sunt cele mai importante motive. da… comanda politica, da,rating si cel mai da invidie viscerala! Noi jurnalisti se nasc cu aceasta teama sa spun asa de insucces. Flerul inctomai spuselor Gabrielei le lipseste multora. inteleg gresit sau deloc notiunea de inspiratie si prefera sa copieze sau sa devina scandalagii.
    pana una alta nu-i vom schimba noi daca interesul lor nu exista ptr asa ceva. spuneam si mai devreme, in locul unei meserii de vanzator prefera sa guitze prin cele colturi si ziare.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. anca
    miercuri, 16 aprilie 2008, 13:28

    da’ cine-i moraru asta,chiar ne ocupam de toti „pitifelnicii”(asta-i vorba lui cristoiu)? mi-e jena de moraru,b1 ,paunestii si tot ce tine de acest „post tv”(cam mult spus,daca si asta-i televiziune…). de acord cu gabriela savitsky! badea o citit audienta lui morar. la pamint!!!!!!!!!!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. miercuri, 16 aprilie 2008, 15:50

    invidia. gelozia. ceva de tipul asta cu siguranta. in curand se va lua si de dl Stan

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. miercuri, 16 aprilie 2008, 17:59

    sare pentru că tristouiu e rău! :sigh:

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. miercuri, 16 aprilie 2008, 18:35

    […] de domnul Naşu sau Radu Moraru, aşa cum îl cheamă pe el în buletinul propriu. În afară de Chinezu, cam nimeni. Şi mă tot întreb de ce. Aş vrea să pun nişte întrebări ajutătoare, dar […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. miercuri, 16 aprilie 2008, 18:46

    Radu Moraru este frustrat, este complexat ca jegul de emisiune care il modereaza, este vizionata de 15 ori mai putin decat „Sinteza zilei”. Radu Moraru este un parvenit in audiovizualul romanesc. Este Dan Diaconescu cu barba.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. miercuri, 16 aprilie 2008, 18:47

    m-as simtyi mizerabil sa ma uit la „Nasul” rahatului. Este varza baitu’ asta

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. anca
    miercuri, 16 aprilie 2008, 20:29

    da,da ce limbi trage sub noada lui base si al pd-ului! vai de el!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. miercuri, 16 aprilie 2008, 22:23

    d.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. joi, 17 aprilie 2008, 05:32

    Varianta d. : Din snobism. :))

    P.S. Cine este Radu Moraru?:))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  21. joi, 17 aprilie 2008, 05:35

    Petrisor,

    Diaconescu este dat naibii. Eu m-as feri sa-l compar cu asta de-i spuneti voi Radu Moraru. Diaconescu are o faza a lui. Nu este prost deloc. Ba dimpotriva.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  22. aciddu
    joi, 17 aprilie 2008, 08:50

    scuzati-mi ignoranta…. cine e moraru?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  23. marți, 14 octombrie 2008, 16:16

    cu sigurantza are dreptate Radu Morar, tot respectul pt dl CRistoiu, care de altfel este inca unul dintre cei mai buni jurnalisti din Romania, dar apropierea sa de interesele lui FElix MARLANU(un penibil colaborator al securitatii)este mai mult decat evidenta si din pacate incet, dar sigur majoritatea ziaristilor de valoare de la noi..se compromit pt bani. Asa cum orice emisiune a celor de la antena 3, Gadea, Cristoiu shi papitzika ala..este eminamente destinata atacurilor asupra inamicilor politici ai lui Dan voiculescu sau ai Partidului pe care acesta il sustine, asa shi la realitatea Tv majoritatea discutiilor se poarta pro Basescu shi a aliatilor sai politici,dar totushi subiectivitatea moderatorilor nu e asa evidenta ca la antena3. din punctul meu de vedere ProTv-ul este printre putinele televiziuni care incearca macar sa ramana impartiala.
    Despre Radu Morar, numai de bine, felicitari pt emisiunea pe care o realizeaza.oricum e loc shi de mai bine..

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde